18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

JW 2305 GROM - "Biały Orzeł"

Pan_Generał • 2012-07-14, 21:38
"W historii światowych sił specjalnych trzy jednostki wyróżniły się jako najlepsze wśród tego typu oddziałów ma świecie: brytyjski SAS, DELTA Force w USA i polski GROM.
GROM był sformowany i dowodzony przez jednego z najbardziej dynamicznych żołnierzy, jakich miałem honor znać. Szczycę się tą przyjaźnią - Sławomir Petelicki to przyjaciel i Brat Wojownik."
Pułkownik Bernard J. McCabe Jr.
b. dowódca 1st Special Operations Detachment DELTA



Jedna z rzeczy którą możemy się chwalić na cały świat :-D

od_chleba

2012-07-14, 22:04
No fajne. Jak się dźwięk wyłączy

TheByQ

2012-07-14, 22:05
k***a, mnie się wydaje, czy ten manekin z 0:50 który podnosi ręce wygląda jak Putin?

Bartsone92

2012-07-14, 22:07
Podładem muzycznym raczej na cały świat się nie pochwalimy

xts

2012-07-14, 22:25
ciężkie życie ciężki rap ale to nie temat gromowców, oni muszą mieć ciężko, żeby żyć

fredson20

2012-07-14, 22:43
podziwiam tych ludzi chcial bym byc jednym z nich .

go...........et

2012-07-15, 13:47
Najlepsze jest to, ze wiekszosc gromowcow to raczej komuski po 170cm. Tyle ze maja taka pare jak 8 pudzianow.

Kebabkillah

2012-07-15, 13:56
Na pierwszy rzut beretem wydają się bohaterami, ludźmi którzy oddają życie i zdrowie w krwi i pocie czoła stając na straży naszego bezpieczeństwa.
To jednak nie takie oczywiste.
Bohater nigdy nie pozbawia życia innych istot pod pretekstem idei, rozkazu czy też powinności.
Oni po prostu robią co trzeba zrobić, a morderstwo pozostaje morderstwem nawet gdy strzelasz do wroga.
A jak to na wojnie bywa ludzi giną setkami, a ci którzy pociągają za spust żyją dalej bez żadnych konsekwencji.
Bo to wojna - A na wojnie można zabijać.
Co ja mówię?
Należy i to właśnie na tym polega.

Nie ważne, że ktoś rozstrzelał podczas służby 5 talibów, on jest bohaterem i dostaje medal za odwagę. Podczas gdy jakiś masowy morderca strzela z zimną krwią człowieka. Niby to co innego a jednak to samo.

Śmierć to śmierć bez względu na motyw i sytuację.
I jakby nie próbować to ubierać w piękne słówka, o obronie ojczyzny, powinności czy też innych banialuków.

Trzeba przyjąć twardy fakt, iż pozbawienie życia to zawsze czyjaś tragedia.

Phallucifer

2012-07-15, 13:57
ja tam jestem dumny z polskich naukwcow bioracych udzial w projekcie z LHC, ale..

DupaDemona

2012-07-15, 14:17
Kebabkillah napisał/a:

Na pierwszy rzut beretem wydają się bohaterami, ludźmi którzy oddają życie i zdrowie w krwi i pocie czoła stając na straży naszego bezpieczeństwa.
To jednak nie takie oczywiste.
Bohater nigdy nie pozbawia życia innych istot pod pretekstem idei, rozkazu czy też powinności.
Oni po prostu robią co trzeba zrobić, a morderstwo pozostaje morderstwem nawet gdy strzelasz do wroga.
A jak to na wojnie bywa ludzi giną setkami, a ci którzy pociągają za spust żyją dalej bez żadnych konsekwencji.
Bo to wojna - A na wojnie można zabijać.
Co ja mówię?
Należy i to właśnie na tym polega.

Nie ważne, że ktoś rozstrzelał podczas służby 5 talibów, on jest bohaterem i dostaje medal za odwagę. Podczas gdy jakiś masowy morderca strzela z zimną krwią człowieka. Niby to co innego a jednak to samo.

Śmierć to śmierć bez względu na motyw i sytuację.
I jakby nie próbować to ubierać w piękne słówka, o obronie ojczyzny, powinności czy też innych banialuków.

Trzeba przyjąć twardy fakt, iż pozbawienie życia to zawsze czyjaś tragedia bez względu na motyw czy sytuację.



Skończ waćpan, wstydu oszczędź...

kleryk66

2012-07-15, 14:25
Kebabkillah napisał/a:

Na pierwszy rzut beretem wydają się bohaterami, ludźmi którzy oddają życie i zdrowie w krwi i pocie czoła stając na straży naszego bezpieczeństwa.
To jednak nie takie oczywiste.
Bohater nigdy nie pozbawia życia innych istot pod pretekstem idei, rozkazu czy też powinności.

(..)

Śmierć to śmierć bez względu na motyw i sytuację.



Idź to cwaniaku powiedz Powstańcom Warszawskim, AKowcom czy Żołnierzom Września. Oni też to robili z rozkazu, powinności czy idei. A porównanie z seryjnym mordercą... :/

mateuszowy

2012-07-15, 14:32
Niby w jaki sposób robią te rankingi, że wiesz że sas,delta i grom są najlepsze? Z dupy k***a?

Czeczeńczyk

2012-07-15, 14:32
ch*jnia, bo większość ujęć, to psk1, ale filmik ogólnie na plus.

Kebabkillah

2012-07-15, 15:16
kleryk66 napisał/a:



Idź to cwaniaku powiedz Powstańcom Warszawskim, AKowcom czy Żołnierzom Września. Oni też to robili z rozkazu, powinności czy idei. A porównanie z seryjnym mordercą... :/



Owszem, czasem trzeba zabijać z drugiej strony to nie doprowadzi do niczego dobrego.

A jak napisał Dmitrija Glukhovsky w swojej książce:
"Kto sieje wiatr zbiera burzę... sile odpowiada siła, wojna rodzi wojnę, a śmierć przynosi tylko śmierć..."

A wniosek z tego tak, że AK-owcy są bohaterami gdyż zabijali w obronie Ojczyzny.
Po postu nie potrafię pojąć jak kogoś kto pozbawił życie można ogłosić bohaterem? Zbawicielem narodu owszem, lub człowiekiem który zrobił coś co było konieczne aby przetrwało Państwo które istnieje do dziś. I to nie jest tak, że wrzucam do jednego wora seryjnego mordercę oraz Żołnierza GROM-u.
I choć na świecie jest pełno złych ludzi nie można odpowiadać na mord mordem.
I to nie jest takie proste ani oczywiste.
Bo jak na każdej wojnie obie strony konfliktu dopuszczają się potwornych rzeczy. Takich, że nam w tych główkach się nie mieści, gdyż na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie okupacji.
Ale oni robili to aby przeżyć i nie ma w tym nic z szlachetnego.
Być może przemawia przeze mnie zbytni Altruizm czy też przesadny Idealizm, lecz trzeba nazywać rzeczy po imieniu.

Po prostu mord pozostanie mordem i ch*j.

Ranger

2012-07-15, 15:59
Cytat:

A wniosek z tego tak, że AK-owcy są bohaterami gdyż zabijali w obronie Ojczyzny.
Po postu nie potrafię pojąć jak kogoś kto pozbawił życie można ogłosić bohaterem?



Dokładnie, zgadzam się całkowicie. Poza tym żenująca jest jeszcze druga strona medalu - AK'owiec wysadza pociąg pełen Niemców - bohater, zbawiciel narodu. Rebeliant w Afganistanie zabija polskiego żołnierza - zbrodniarz, ścigać aż do śmierci, pie**olony terrorysta.
Czyn taki sam, moralność taka sama, ale opinia publiczna zupełnie inna.