18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

JW 2305 GROM - "Biały Orzeł"

Pan_GeneraÅ‚ • 2012-07-14, 21:38
"W historii światowych sił specjalnych trzy jednostki wyróżniły się jako najlepsze wśród tego typu oddziałów ma świecie: brytyjski SAS, DELTA Force w USA i polski GROM.
GROM był sformowany i dowodzony przez jednego z najbardziej dynamicznych żołnierzy, jakich miałem honor znać. Szczycę się tą przyjaźnią - Sławomir Petelicki to przyjaciel i Brat Wojownik."
Pułkownik Bernard J. McCabe Jr.
b. dowódca 1st Special Operations Detachment DELTA



Jedna z rzeczy którą możemy się chwalić na cały świat :-D

manieeek

2012-07-15, 16:22
Ludzie gromu już nie ma, politycy go zniszczyli....

mateuszowy napisał/a:

Niby w jaki sposób robią te rankingi, że wiesz że sas,delta i grom są najlepsze? Z dupy k***a?


Z dupy to chyba Ty jesteś. Pomyśl gimbusie czasem. Może np. stąd ile jest udanych akcji, ilu zakładników przeżywa itd. Dzisiejsza młodzież gimnazjalna całkiem wyłączyła myślenie ;/

Wiewiór z lasu

2012-07-15, 17:46
mateuszowy napisał/a:

Niby w jaki sposób robią te rankingi, że wiesz że sas,delta i grom są najlepsze? Z dupy k***a?



Są po prostu rzeczy o których w "tefałenie" nie mówią

mateuszowy

2012-07-15, 18:58
manieeek napisał/a:

Ludzie gromu już nie ma, politycy go zniszczyli....


Z dupy to chyba Ty jesteś. Pomyśl gimbusie czasem. Może np. stąd ile jest udanych akcji, ilu zakładników przeżywa itd. Dzisiejsza młodzież gimnazjalna całkiem wyłączyła myślenie ;/



pie**ol, pie**ol ja posłucham. :)

JÃ...........ki

2012-07-15, 19:16
gdybym chciał zniszczyć jakieś państwo, a nie mógł zrzucić na nie bomby atomowej, to zaszczepiłbym w nim lewacko-pedalskie idee, przy użyciu siatki wywiadowczej, wpływów w mediach i internecie. w końcu łatwiej jest zaj***ć osła który twierdzi, że narodowość nie ma sensu, rypanie się w dupę jest fajne, a obrona ojczyzny do zbędna przemoc niż lwa, który broni własnego stada. pozdrawiam tefauenowskie gimbusy

Pan_Generał

2012-07-15, 19:21
Józef Piłsudski, i jeszcze niszczyć takie rzeczy jak edukację, wojsko albo banki. Potem czekamy kilka lat i wkraczamy do kraju. Takie państwo nie będzie miało szans się obronić.

JÃ...........ki

2012-07-15, 19:26
Stryjek, ale aby istniało przyzwolenie na niszczenie banków, szkół, gospodarki trzeba najpierw przerobić naród na lewacko-pedalski.

Pan_Generał

2012-07-15, 19:31
Józef Piłsudski, dokładnie! Polska jako państwo nie istnieje od 1939 roku! Rządy komuchów a teraz post-komuchów doprowadzą to państwo to braku istnienia. Jeszcze kilka lat, ale mądry Polak po szkodzie. Mam nadzieję że ludzie rozpie**olą ten rząd w p*zdU! W tym roku albo w następnym. Bo Polska nie wytrzyma kolejnej kadencji pod rządami platfusów. Pozdrawiam

manieeek

2012-07-15, 19:53
mateuszowy napisał/a:



pie**ol, pie**ol ja posłucham. :)



Cóż za ciekawa, gimnazjalna riposta. Choć bardziej spodziewałem się poczciwego 'chyba ty' ;]

kleryk66

2012-07-15, 22:59
Kebabkillah napisał/a:



Owszem, czasem trzeba zabijać z drugiej strony to nie doprowadzi do niczego dobrego.

A jak napisał Dmitrija Glukhovsky w swojej książce:
"Kto sieje wiatr zbiera burzę... sile odpowiada siła, wojna rodzi wojnę, a śmierć przynosi tylko śmierć..."

A wniosek z tego tak, że AK-owcy są bohaterami gdyż zabijali w obronie Ojczyzny.
Po postu nie potrafię pojąć jak kogoś kto pozbawił życie można ogłosić bohaterem? Zbawicielem narodu owszem, lub człowiekiem który zrobił coś co było konieczne aby przetrwało Państwo które istnieje do dziś. I to nie jest tak, że wrzucam do jednego wora seryjnego mordercę oraz Żołnierza GROM-u.
I choć na świecie jest pełno złych ludzi nie można odpowiadać na mord mordem.
I to nie jest takie proste ani oczywiste.
Bo jak na każdej wojnie obie strony konfliktu dopuszczają się potwornych rzeczy. Takich, że nam w tych główkach się nie mieści, gdyż na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie okupacji.
Ale oni robili to aby przeżyć i nie ma w tym nic z szlachetnego.
Być może przemawia przeze mnie zbytni Altruizm czy też przesadny Idealizm, lecz trzeba nazywać rzeczy po imieniu.

Po prostu mord pozostanie mordem i ch*j.



Początkowo myślałem, że trollujesz :P

Można go ogłosić bohaterem, bo w takim wypadku (wojna obronna, partyzantka i inne "słuszne" powody walki) zabijając jednego, ratuje życie innemu. Nawet jeżeli jest to rozważanie czysto teoretyczne, to właśnie ten zabity Niemiec mógł zabić kogoś niewinnego. I zarazem nie jest to rozważanie proste - bo czasami przecież rozstrzeliwuje się zakładników w takich sytuacjach, ale liczy się korzyść ostateczna.

Tak samo, odchodząc od rozważań wojennych, czynem negatywnym nie jest zabicie kogoś w obronie własnej czy jakiegokolwiek dobra - w teorii niczym się to nie różni od morderstwa z niskich pobudek, w praktyce kompletnie.

EDIT - jeszcze jedno. Dokładnie w 1939 państwa zachodu bały się zasiać wiatr, a ostatecznie i tak otrzymały burzę. Może i przemoc rodzi przemoc, ale przemoc bez odpowiedzi na nią rodzi jeszcze większe tragedie.

Winters

2012-07-15, 23:22
Dobry filmik, JW 2305 GROM jak zawsze z najlepszej strony. Weźcie się nie ośmieszajcie z tymi waszymi debilnymi rankingami, bo to po prostu śmiech na sali. Bo ktoś powiedział, że GROM, Delta i SAS to super elita najlepsza na świecie to znaczy, że Seals, Formoza itd. nie umieją nic, bo nie są ujęci w statystyce?

mateuszowy

2012-07-16, 00:46
manieeek napisał/a:



Cóż za ciekawa, gimnazjalna riposta. Choć bardziej spodziewałem się poczciwego 'chyba ty' ;]



Po ch*j trollujesz gimbusie? Kończę konwersacje, bo rozmowa z Tobą mnie poniża i pie**olisz głupoty. Przykro mi.

PS Postawiłem Ci piwo, bo pewnie nie możesz samemu sobie kupić. Pozdrawiam serdecznie.

NomadUG

2012-07-16, 14:13
szkoda ze pan Petelicki juz nie żyje ; (

manieeek

2012-07-16, 16:00
mateuszowy napisał/a:



Po ch*j trollujesz gimbusie? Kończę konwersacje, bo rozmowa z Tobą mnie poniża i pie**olisz głupoty. Przykro mi.

PS Postawiłem Ci piwo, bo pewnie nie możesz samemu sobie kupić. Pozdrawiam serdecznie.



Widzę, że się starasz, ale to dalej nie to. Ja nie troluje. Poprostu odpowiedziałem chamsko na twój chamski komentarz poniżej poziomu, bo lubię się pośmiać z wypocin takich gości jak ty ;]
Pokazałeś już swój brak inteligencji a teraz próbujesz nadrobić...

mateuszowy

2012-07-16, 18:32
manieeek napisał/a:



Widzę, że się starasz, ale to dalej nie to. Ja nie troluje. Poprostu odpowiedziałem chamsko na twój chamski komentarz poniżej poziomu, bo lubię się pośmiać z wypocin takich gości jak ty ;]
Pokazałeś już swój brak inteligencji a teraz próbujesz nadrobić...



k***a sorry, ale muszę. Popraw interpunkcję i błędy ortograficzne.

Pozdrawiam serdecznie.

PS Sprawdź, co znaczy trollowanie:)

Vioorovsky

2012-07-18, 01:15
Któryś tam na początku napisał babola o tym, że żołnierz nie ponosi konsekwencji za zabicie kogoś na służbie. Gratuluję Ci, bo to znaczy, że nie znasz nikogo, kto żyje z takim ciężarem. Zabić jest łatwo. Trudniej z tym potem żyć.

W nawiązaniu do zbędnie stwierdzonej oczywistości "Śmierć to śmierć" odpowiem: piłeczka to piłeczka. Kumacie?

Ponadto porównywanie Afganu Ad 2012 i Polski Ad 1939, to pomyłka. Inna wojna, inny świat, inni ludzie, mentalność itd. Nie wspomnę, że my nie przepuszczamy ludności afgańskiej przez komin. Takie tam drobiazgi.