18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jupiter

Moby_Dick • 2017-12-04, 21:03
Burza na Jowiszu prawie jak obraz olejny.

Wspaniały nowy obraz Nasa pokazuje szalejące burze na Jowiszu z chmurami rozciągającymi się na tysiące kilometrów. Wirujące formacje chmur widziane nad gazową gigantyczną powierzchnią planety, z których jedna ma ponad 4000 mil (6500 km) taka mała chmurka :amused: , przypominają pociągnięcia pędzla olejnego. Sonda kosmiczna Juno, która krąży wokół planety od 2016 r., Uchwyciła ten obraz, mając zaledwie 11 700 mil (19 000 km) od wierzchołków chmur Jowisza - mniej więcej odległość między Nowym Jorkiem a Perth w Australii.





KillerLaugh

2017-12-04, 21:13
A czy nie jest tak, że te zdjęcia satelitarne są barwione cyfrowo, na podstawie algorytmu prawdopodobienstwa, stąd taki efekt?

donkapusta

2017-12-04, 21:13
To ten zaginiony w czasie okupacji?

cholonek

2017-12-04, 21:14
Czy tylko ja tam widzę gołe baby? Gołe baby się bzykające?
Oblałbym test Rorschacha :D

dmnunited

2017-12-04, 21:14
I to jest coś pięknego, szerzej rozumiana natura.

nectovelius

2017-12-04, 21:20
Dziwne... do tej pory Jowisz miał takie kolorki... Wpuścili w niego niebieski barwnik czy jaki ch*j :?:
Dalej spiskowcy... dawać teorie ;)

Moby_Dick

2017-12-04, 21:29
nectovelius napisał/a:

Dziwne... do tej pory Jowisz miał takie kolorki... Wpuścili w niego niebieski barwnik czy jaki ch*j :?:
Dalej spiskowcy... dawać teorie ;)
Obrazek



Ziemia jest płaska i ma dług w Saturnie.

nectovelius

2017-12-04, 21:38
Dick napisał/a:



Ziemia jest płaska i ma dług w Saturnie.



A widziałeś już Nibiru :?: Ja śledzę ją na teleskopie... jak dobrze policzyłem to w wigilie pojawi się jako gwiazda betlejemska... już się w okolicy plącze trzech jegomości i o coś wypytują :D

ePeeL

2017-12-04, 23:12
nectovelius napisał/a:

Dziwne... do tej pory Jowisz miał takie kolorki... Wpuścili w niego niebieski barwnik czy jaki ch*j :?:
Dalej spiskowcy... dawać teorie ;)
Obrazek



Oświecę Cię. Więc tak. To zdjęcie z tematu (nie Twoje) jest koloryzowane, aby dało efekt och ach i możliwe, że są to kolory nienaturalne, jednakże jednoznacznie nie stwierdzono jakie kolory ma Jowisz. W atmosferze, która składa się m. in. z 50 km chmur, znajdują się związki wodorosiarczku amonu - silnie trującego związku, który wydziela okropny swąd (wina siarki i amoniaku) i to prawdopodobnie ten związek (możliwie, że razem z śladowymi ilościami fosforu, siarki i węglowodorów) pod wpływem promieniowania nadfioletowego Słońca daje efekt pomarańczowego i brązowego koloru. Tak jak napisałem, jest to tylko hipoteza naukowa, jednakże poparta całkiem konkretnymi badaniami, dowodami itp itd.

Musashi_Miyamoto

2017-12-05, 00:47
Jowisz jest też nazywany "Obrońcą Ziemi". Jego grawitacja jest o wiele większa niż wskazywały by na to jego gabaryty... Wręcz jak na razie jest "niewytłumaczalna" wiadomo jedynie że jest w ch*j olbrzymia przerastająca kilkukrotnie to co przy jego masie i warunkom które tam panują powinno się dziać... Dzięki temu ten Obrońca Ziemi ściąga na siebie praktycznie wszystkie niebezpieczne obiekty które by chciały polecieć bardziej w głąb Układu Słonecznego... Istnienie Ziemi z Życiem nie było by możliwe bez Jowisza... Bardzo tajemnicza Planeta... Tak samo Saturn również tajemnicza Planeta w Teoriach Spiskowych nazywana Siedzibą Szatana...

petru23

2017-12-05, 00:54
pie**olicie a ja wydrukowałem i w antyramy jutro wrzucę. Zajebiste :)

RedIsGood

2017-12-05, 01:13
I pomyśleć, że to wszystko stworzył nasz Pan Bóg. Ten to miał fantazję j***ny :mrgreen:

prozal

2017-12-05, 01:19
@Musashi_Miyamoto

Dziękujemy Panie Jowiszu. Z poważaniem dinozaury :)

Yebaca

2017-12-05, 01:31
Gdyby się nad wszystkim zastanowić.. Patrząc na poczynania na przestrzeni wieków różnych instytucji i mediów równie dobrze to wszystko mogło zostać nam w większym/mniejszym stopniu wmówione. Musimy wierzyć w każde słowo wspaniałych agencji kosmicznych i tajnych wywiadów :D

Poza oglądaniem nieba przez domowy teleskop i ogłądaniem filmów na yt ze stacji kosmicznej, zwykły człowiek żadnej informacji nie może potwierdzić. Moga nas bajerować jak się da, albo prezentować tylko część wyselekcjonowanych informacji..

baxter

2017-12-05, 06:21
jeszcze nikt nie zadał pytania co to tu robi ??