18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Julien Bryan - Oblężenie warszawy '39.

Hunter562 • 2010-11-06, 14:23
Julien Hequembourg Bryan - amerykański dokumentalista i fotografik.

Najbardziej znany jest z dokumentowania na taśmie filmowej życia w Polsce, Związku Radzieckim i III Rzeszy pomiędzy 1935 a 1939 rokiem. Autor pierwszych kolorowych zdjęć (Warszawy) II Wojny Światowej.

Zaraz po wybuchu II wojny Światowej nakręcił wiele filmów dokumentujących obronę Warszawy w 1939 oraz bombardowanie miasta przez Luftwaffe. Jest uważany za jedynego zagranicznego dziennikarza będącego w tym czasie w Warszawie.

Więcej


Mniej hardowe fotografie w komentarzach będą.
























Nareszcie, po 70 latach, Polacy mogą zobaczyć film, który powstał w 1939 roku, dzięki synowi Juliena Bryana – Samuela Bryana, Fundacji Stevena Spielberga oraz Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie.

Film „Korespondent Bryan” prezentuje w większości nieznane dotąd nagrania i zdjęcia dokumentujące wydarzenia w oblężonej Warszawie we wrześniu 1939 roku i jest oparty na materiale archiwalnym niedostępnym w zbiorach publicznych w Polsce. Tytułowy korespondent to autentyczna postać: Julien Bryan, amerykański dziennikarz, którego ścieżki losu przywiodły ostatnim pociągiem do Warszawy na doszczętnie zburzony dworzec 4 września 1939 roku.

Film dostępny na YT po
Materiał zarejestrowany przez Juliena Bryana stanowi unikalny dokument, przepełniony historyczną prawdą, oglądaną bez subiektywnego komentarza i ukazuje patriotyczny heroizm społeczeństwa warszawskiego z punktu widzenia jednostki, uwikłanej w rzeczywistość wojenną.


Film dostępny na YT po wpisaniu "Korespondent Bryan” (4 części). Nie daje go to, bo nie działa bezpośrednie wrzucanie, a przy moim necie, pobieranie i ponowne uploadowanie mija się z celem.

Chupacabra

2010-11-06, 20:47
NRiver, Sory gościu, ale to ty jesteś taki "bohatero-frajero". Bohatero dla siebie, frajero dla mnie. Typowa ciota, zwykły tchórz który najlepiej o wszystkim 'wie', a najszybciej sp***ala gdy coś się dzieje.

Na pewno dostanę warna, za złamanie pkt 4.5, ale chciałem ci tylko powiedzieć prawdę, z którą - jak zauważyłem - zgodzą się inni.

Apollo

2010-11-06, 21:55
NRiver napisał/a:

I jeszcze do National Gegographic zrobili zdjęcia wymierającemu gatunkowi bohatero-frajero-męczenników którzy zamiast pomyśleć woleli działać i dali się zaj***ć dla Stalina. Wypie**alać z patriotyzmem!



Nie pie**ol - nie było Cię tam! Nie ubliżaj tym, którzy zginęli za to żeby twoja zasrana dupa w ogóle się urodziła...
Skoro już żyjesz i umiesz to przeczytać podziękuj za to - mógłbyś szczekać po rusku czy niemiecku, gdyby nie Ci, którzy zginęli...
Wypie**alać z twoimi poglądami a nie z patriotyzmem - chyba, że nie jesteś Polakiem - wtedy do siebie albo sznur na kark, jeśli masz odwagę...

W3sT

2010-11-06, 22:23
Kłóćcie się k***a o swoje poglądy, o których jak wiadomo nie powinno się dyskutować, a ja sobie popatrzę na dobre zdjęcia :)

Scarlet

2010-11-06, 23:22
skończcie napinki :roll:

hajme09

2010-11-06, 23:36
rastaTHC jak sie nie podoba to skonczysz jak ten murzyn z filmiku powyzej poj***ncu :)

Apollo

2010-11-07, 03:15
Scarlet napisał/a:

skończcie napinki :roll:


Ja przepraszam za offtopa ale się nie napinam - ważne żeby dzieciakowi wytłumaczyć...
Moi pra walczyli o Polskę w I i II w. św. więc... Wiecie co robić ;)
Fotki są super - do podręczników je dać potomnym...

mikki

2010-11-07, 03:30
@NRiver
Żałosne jest to co piszesz... -.-

grrronek

2010-11-07, 07:39
bardzo mnie to wzruszyło autor zdjęć potrafił przekazać prawdziwe emocje... a za niektóre komentarze ktoś powinien dostać bana bo z pewnych rzeczy nie powinno robić sobie żartów (nie będę ubliżał żeby nie zniżać sie do poziomu autorów)

NR...........er

2010-11-07, 10:54
I tak będziecie sp***alać w pierwszym szeregu żałośni hipokryci;)
Poza tym to jest sadistic. Tutaj jebie cie wszystko: twoja religia, twój kraj, twój naród, twoja rodzina, nawet twoja stara. Jak komuś nie pasi to niech wypie**ala do Radia Maryja

gsl87

2010-11-07, 13:28
o bożu NRiver nie napinaj się tak to tylko strona i tyle..jesli dla kogoś jest całym życiem to sorry...a wracając do tematu: zdjęcia ciekawe, oddające klimat...

(L)uxus

2010-11-07, 15:21
NRiver wspolczuje ci chlopaku jak tak przezywasz ta storne i zyjesz tym tak bardzo zeby jebac rodzine matke i reszte rzeczy moze wyjdz troche na swieze powietrze a nie cale zycie przed komputerem haha
oczywiscie zdjecia mozna obejrzec filmy tez ale nie musze sie zgadzac z tym jak ktos pisze zeby pierodlic patriotyzm itd
a sp***olic to ty wtamtych czasach bys mogl do piwnicy gdzie i tak by cie znalezli albo do lasu i bys musial sie bronic jak inni chyba ze bys zostal konfidentem i donosil na swoich rodakow

Bartz

2010-11-07, 19:33
NRiver
Mówienie "Jebie mnie mój kraj" lub "naród" z tego co mi wiadomo jest karalne. W sądzie raczej mało przekonującym argumentem by było "ale ja to powiedziałem na www.sadistic.pl"
A tak w ogóle sprawiasz wrażenie peudohistoryka, który myśli że zada szyku w towarzystwie, jeżeli palnie tak kontrowersyjną teorię. Ale nie robisz wrażenia a to co mówisz to brednie z dupy i śmierdzą :)

A zdjęcia dość mocne. Piwko leci.

NR...........er

2010-11-07, 19:57
O jejku to co mi napisaliście sprawi że następne 24 godziny spędze nad zastanawianiem się nad swoim życiem;) Wiecie co może sami wyjdzcie sprzed kompa co? Bo prawda jest taka że we wszystkim co piszecie tylko przebrzmiewa to co wam wszczepiono do głów w szkole, w telewizji albo na necie. Nie stać was nawet na trochę obiektywizmu i racjonalnego spojrzenia. Lepiej wk***ić się i zaszarżować z szabelką. Dzieki waszemu podejściu tylko powtórzycie błędy jakie już popełnili ludzie w tym kraju. I widocznie będą popełniać. Na szczęście jest to wymierający gatunek i miną jeszcze z dwa pokolenia i będzie po kłopocie.

Chupacabra

2010-11-07, 22:47
"Nigdy nie kłóć się z idiotą sprowadzi cię do swojego poziomu i pobije doświadczeniem.."

NR...........er

2010-11-07, 23:12
Ty rozumiesz chociaż to co napisałeś?