18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Joanna Senyszyn o "żołnierzach wyklętych".

Loaloa • 2015-03-10, 18:17
Joanna Senyszyn zostanie pozwana do sądu za słowa prawdy o tzw. "żołnierzach wyklętych".

Byli żołnierze podziemia niepodległościowego i ich rodziny skierują do prokuratury zawiadomienie w sprawie wypowiedzi byłej posłanki SLD Joanny Senyszyn. W TVN24 powiedziała, że Żołnierze Wyklęci dopuszczali się zbrodni na ludności cywilnej.

Kontrowersyjna wypowiedź padła 2 marca, nazajutrz po Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. – Ci żołnierze zabili tylko tysiąc radzieckich żołnierzy, a 30 tysięcy Polaków, w tym kobiety i dzieci. Gwałcili je, mordowali, rabowali. Występowali na przykład przeciwko bardzo wielu, np. rozdawnictwu ziemi w ramach reformy – mówiła na antenie TVN 24 Senyszyn. Zaatakowała zwłaszcza działającego na Podhalu Józefa Kurasia, pseud. Ogień. Jej zdaniem dopuszczał się on „zbrodni przeciwko ludzkości".

Dzień wcześniej pisała na Twitterze: „Wreszcie marzec, miesiąc wiosny. Radosny nastrój psuje tylko dzisiejszy dzień" oraz „trzeba pamiętać także o pomordowanych przez żołnierzy wyklętych, czyli o ich ofiarach. Historii się nie oszuka".

– Słowa pani Senyszyn to skandal, potwarz i zniesławienie. Nie zgadzamy się na opluwanie naszego polskiego wojska, które walczyło o wolny kraj. Pani Senyszyn reprezentuje stronę, która represjonowała i mordowała naszych żołnierzy – komentuje Tadeusz M. Płużański, prezesem Fundacji „Łączka" i syn więźnia stalinowskiego prof. Tadeusza Płużańskiego.

dalsza część artykułu w źródle

http://www.rp.pl/artykul/10,1184753-Senyszyn-odpowie-za-slowa-o-Zolnierzach-Wykletych.html


1. Mamy wolność słowa, więc każdy obywatel może powiedzieć co chce.
2. Jeśli komuś się słowa obywatela nie spodobają, może dochodzić swoich praw przed sądem.
3. Tak prawdopodobnie będzie w tym przypadku, więc z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg sprawy.
4. Swoją drogą trzeba mieć tupet i brak przyzwoitości, żeby za nazywanie bandziorów bandziorami podawać kogoś do sądu. No, ale czego można się spodziewać po potomkach i mentalnych spadkobiercach bandziorów?

poligon6

2017-10-11, 08:52
Cytat:

Przecież Senyszyn ma rację. Żołnierze wyklęci to są bandyci przeklęci a nie żadni bohaterowie.



A masz jakąś wiedze na ten temat ignorancie czy klepiesz to co usłyszałes w internecie? Kolejny lewacki ekspert z Koziel Wólki co sie internetów naczytał.

Wiewór

2017-10-11, 09:16
No tak jakby czytałem o tym z prawdziwych źródeł historycznych a nie zj***nych ulotek pis rozdawanych na mszach w kościele.
Ponad to mój kolega jest doktorem pracującym w IPN i badającym min. sprawy bandytów przeklętych.
Więc wszystkie informacje są z pierwszej ręki.
Ignorantem jesteś ty, że wierzysz w te hasełka powielane przez pseudopatriotów, którzy z morderców robią bohaterów.

poligon6

2017-10-11, 09:22
Abraxus napisał/a:

No tak jakby czytałem o tym z prawdziwych źródeł historycznych a nie zj***nych ulotek pis rozdawanych na mszach w kościele.




"Tak jakby"? Buhahahaha ładnie odjechany jestes. Nie masz zielonego pojecia w temacie, jeszcze powiedz jakie to zródła? wikipedia w najlepszym razie. Powiem tylko że owe ofiary cywilne to efekt walk z UPA po wojnie, gdzie ukraińskie sotnie dopuszczały sie czystek etnicznych a w odwecie palono ukraińskie wioski wspierajace rezunów. I taka jest to mądrość Szczynyszyn i twoja, kompletny brak zgłebienia tematu. Podobnie na Białorusi, gdzie najpierw współpracowali z SD a potem z sowietami w mordowaniu polskich wiosek, nic dziwnego że dostali w ramach odwetu to samo.

Wiewór

2017-10-11, 09:36
Ja wiem, że niektórzy nie są w stanie przełknąć gorzkiej prawdy i pomimo faktów będą trwać przy swojej wersji super zajebiście nieskalanego złem narodu polskiego i szlachetnych mężów żołnierzy wyklętych.
Twoje uparta obrona bandytów przeklętych jest dowodem na to jakie sukcesy odniosła kampania PIS.
Propaganda jak za bolszewika przynosi dorodne owoce.
Plebs ślepo wierzy w to co serwuje TVPis i nie zadaje pytań.

poligon6

2017-10-11, 09:45
Przestań bełkotac tylko odnies sie do faktów. Opisałem pobieżnie jak to wygladało a ty odpisałeś zwykłym bełkotem coś o pisie i innych bzdetacj. Żenada.

Wiewór

2017-10-11, 09:49
Jakoś nie mam ochoty edukować kolejnego tłuka, który recytuje slogany z rządowych ulotek propagandowych.
Idź chłopie do biblioteki. Pożycz sobie książki do historii i poczytaj o bandytach przeklętych.
Ja nie będę się doktoryzował pisząc kolejny esej na ten temat. Pisałem o tym tysiące razy.

poligon6

2017-10-11, 09:55
Tak jak myslałem podkuliłes ogon i tyle, a jak pisałeś to napisz jeszcze raz posmieje sie z lewackich wypocin.

kyrodian

2017-10-11, 11:35
Trzeba byc kompletnym idiota zeby wrzucac wszystkich do jednego wora. Dziadka i ojca trzeba bylo pytac jak naprawde sytuacja wygladala. Zobacz sobie ilu niemcow ma tytul "sprawiedliwy wsrod narodow swiata". To znaczy, ze wszyscy niemcy w czasie wojny tylko przypadkowo mordowali ludnosc cywilna?
Napewno wsrod zolnierzy wykletych byl jakis niewielki odsetek patologii jak zawsze, jednak wiekszosc wierzyla w to o co walczyli i robila to dla takich glabow jak ty, ktorzy teraz wypisuja debilizmy(synonim do komunistyczno-lewackiej mysli technicznej :roll: ).

lesiot

2017-10-11, 12:28
kyrodian napisał/a:

Trzeba byc kompletnym idiota zeby wrzucac wszystkich do jednego wora. Dziadka i ojca trzeba bylo pytac jak naprawde sytuacja wygladala. Zobacz sobie ilu niemcow ma tytul "sprawiedliwy wsrod narodow swiata". To znaczy, ze wszyscy niemcy w czasie wojny tylko przypadkowo mordowali ludnosc cywilna?
Napewno wsrod zolnierzy wykletych byl jakis niewielki odsetek patologii jak zawsze, jednak wiekszosc wierzyla w to o co walczyli i robila to dla takich glabow jak ty, ktorzy teraz wypisuja debilizmy(synonim do komunistyczno-lewackiej mysli technicznej :roll: ).



To powinno obejmować też inne historie:
- Wałęsa... z SB miział się przez 5 czy 6 lata (~1970-76), później związany z opozycją i internowany
- Piotrowicz... który w sumie od skończenia studiów 1976 do końca PRLu 1989 oficjalnie, jawnie i czynnie współpracować z PRLem i przeciw opozycji

I który według panującej poprawnej politycznie historii jest zły, a który dobry i stanowi prawo?

I takich przykładów w dzisiejszych czasach jest więcej, że chwałę albo hańbę nie historia niesie, a politycy budując swój kapitał.

poligon6

2017-10-11, 12:39
lesiot napisał/a:

To powinno obejmować też inne historie:
- Wałęsa... z SB miział się przez 5 czy 6 lata (~1970-76), później związany z opozycją i internowany
- Piotrowicz... który w sumie od skończenia studiów 1976 do końca PRLu 1989 oficjalnie, jawnie i czynnie współpracować z PRLem i przeciw opozycji



Bolek donosił za kase na kolegów, działał przeciw własnej organizacji i łgał w zywe oczy że tak nie było, czyli pospolita menda

Piotrowicz był typowym wytworem tamtego systemu, zwykły sługus, robił to co kazała władza.

Pytaniem powinno być kto wyrzadził wieksze szkody opozycji. Bolek który rył od wewnątrz, czy szeregowy sędzia który przyklepał kilka wyroków. Co do Piotrowicza w obecnym zyciu politycznym to jest on posrednio też dzieckiem Bolka. To min dzieki niemu nie było dekomunizacji i komusze mendy rozpełzły sie wszedzie. Z reszta to wszystko sie juz zatarło jak Michnik który siedział w kiciu mówi że Jaruzel i kiszczak to ludzie honoru, Jaruzel działal u Bronka, a Mazguła udziela się w marszach KOD-u a w samym pisie cała rzesza starych partyjnych kacyków.

Wiewór

2017-10-11, 12:52
Ja pie**olę Poligon ale ty masz poryty łeb. Piotrowicz dzieckiem Bolka. Piotrowicz sługuem. k***a chłopie. Never go full retard.
Ciekawe, że nawet sam Urban pochwalił Piotrowicza, że był wyjątkowo oddanym komuchem.

kyrodian

2017-10-11, 13:00
lesiot napisał/a:



To powinno obejmować też inne historie:
- Wałęsa... z SB miział się przez 5 czy 6 lata (~1970-76), później związany z opozycją i internowany
- Piotrowicz... który w sumie od skończenia studiów 1976 do końca PRLu 1989 oficjalnie, jawnie i czynnie współpracować z PRLem i przeciw opozycji

I który według panującej poprawnej politycznie historii jest zły, a który dobry i stanowi prawo?

I takich przykładów w dzisiejszych czasach jest więcej, że chwałę albo hańbę nie historia niesie, a politycy budując swój kapitał.



Nosz k***a jaki przyglup jeden z drugim. Ja nie wierze, ze tobie za to nie placa. Co ma Walesa i Piotrowicz do zolnierzy wykletych? Jakie historie, co zes sie uj***l tego Walesy i Piotrowicza. Dwa komuchy i tyle.

Wazne zeby szekle sie zgadzaly.

lesiot

2017-10-11, 13:06
poligon6 napisał/a:

To min dzieki niemu nie było dekomunizacji



Co Ty pie**olisz?

Poczytaj o ustawie o restytucji niepodległości i kto ją odrzucił!

I jaką później śmieszną "dekomunizację" wyprawił Macierewicz otwierając parasol nad aparatem PRLu.

poligon6 napisał/a:

Pytaniem powinno być kto wyrzadził wieksze szkody opozycji.


W Twoim wcześniejszym mniemaniu, nie chodzi przecież o szczegóły... tylko ogólnie albo dobry, albo zły.

I nie chodzi o Wałęsę czy Piotrowicz... tylko o zasadę, która pokazuję jaką chorągiewką jesteś.

poligon6

2017-10-11, 13:18
Cytat:

Co Ty pie**olisz?

Poczytaj o ustawie o restytucji niepodległości i kto ją odrzucił!

I jaką później śmieszną "dekomunizację" wyprawił Macierewicz otwierając parasol nad aparatem PRLu.



Tiaaaa Macierowicz wprowadził "Gruba kreskę" i obalił rzad Olszewskiego, który jako jedyny dażył do dekomunizacji.

Cytat:

W Twoim wcześniejszym mniemaniu, nie chodzi przecież o szczegóły... tylko ogólnie albo dobry, albo zły.

I nie chodzi o Wałęsę czy Piotrowicz... tylko o zasadę, która pokazuję jaką chorągiewką jesteś.



Oczywiście ty wiesz najlepiej o co mi chodzi... ale pie**olisz.

kyrodian

2017-10-11, 13:25
To jest po prostu kolko wzajemnej adoracji, ktore od razu z gory zaklada, ze jak ktos sie nie zgadza z ich opiniami to sa za partia rzadzaca i w ogole katozjebami itd. Moze ciezko wam w to uwierzyc, ale istnieja ludzie obiektywni, ktorzy oceniaja innych nie za przynaleznosc od ugrupowania, wiary czy panstwa, lecz za to co robia badz robili.