18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Joanna Senyszyn o "żołnierzach wyklętych".

Loaloa • 2015-03-10, 18:17
Joanna Senyszyn zostanie pozwana do sądu za słowa prawdy o tzw. "żołnierzach wyklętych".

Byli żołnierze podziemia niepodległościowego i ich rodziny skierują do prokuratury zawiadomienie w sprawie wypowiedzi byłej posłanki SLD Joanny Senyszyn. W TVN24 powiedziała, że Żołnierze Wyklęci dopuszczali się zbrodni na ludności cywilnej.

Kontrowersyjna wypowiedź padła 2 marca, nazajutrz po Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. – Ci żołnierze zabili tylko tysiąc radzieckich żołnierzy, a 30 tysięcy Polaków, w tym kobiety i dzieci. Gwałcili je, mordowali, rabowali. Występowali na przykład przeciwko bardzo wielu, np. rozdawnictwu ziemi w ramach reformy – mówiła na antenie TVN 24 Senyszyn. Zaatakowała zwłaszcza działającego na Podhalu Józefa Kurasia, pseud. Ogień. Jej zdaniem dopuszczał się on „zbrodni przeciwko ludzkości".

Dzień wcześniej pisała na Twitterze: „Wreszcie marzec, miesiąc wiosny. Radosny nastrój psuje tylko dzisiejszy dzień" oraz „trzeba pamiętać także o pomordowanych przez żołnierzy wyklętych, czyli o ich ofiarach. Historii się nie oszuka".

– Słowa pani Senyszyn to skandal, potwarz i zniesławienie. Nie zgadzamy się na opluwanie naszego polskiego wojska, które walczyło o wolny kraj. Pani Senyszyn reprezentuje stronę, która represjonowała i mordowała naszych żołnierzy – komentuje Tadeusz M. Płużański, prezesem Fundacji „Łączka" i syn więźnia stalinowskiego prof. Tadeusza Płużańskiego.

dalsza część artykułu w źródle

http://www.rp.pl/artykul/10,1184753-Senyszyn-odpowie-za-slowa-o-Zolnierzach-Wykletych.html


1. Mamy wolność słowa, więc każdy obywatel może powiedzieć co chce.
2. Jeśli komuś się słowa obywatela nie spodobają, może dochodzić swoich praw przed sądem.
3. Tak prawdopodobnie będzie w tym przypadku, więc z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg sprawy.
4. Swoją drogą trzeba mieć tupet i brak przyzwoitości, żeby za nazywanie bandziorów bandziorami podawać kogoś do sądu. No, ale czego można się spodziewać po potomkach i mentalnych spadkobiercach bandziorów?

De...........37

2015-03-12, 16:25
Cytat:

nie okradali i nie gwałcili niewinnych ludzi jako to twierdzą różne komuchy



Podaj na to 10 przykładów z archiwów z lat wojennych wraz z pełnym opisem bibliograficznym i listą cytowań, inaczej nie mamy o czym rozmawiać. Podaj również impact factor opracowań.

baltor2004

2015-03-12, 16:28
Dexter37 cioto, a może ty pierwszy nam tu zapodasz pełną dokumentacją potwierdzającą twoje sp***olone komunistyczne tezy ? :roll:

baltor2004

2015-03-12, 16:35
a może coś o Żołnierzach Wyklętych cipciu ? nie interesuje mnie ta ropucha..

De...........37

2015-03-12, 17:04
Wprawdzie nie o nich pisałem ale skoro nalegasz:

http://ipn.gov.pl/publikacje/biuletyn-instytutu-pamieci-narodowej/nr-72001

http://www.yadvashem.org/odot_pdf/Microsoft%20Word%20-%203128.pdf

L. Tomaszewski, Kronika Wileńska 1941-1945 : z dziejów Polskiego Państwa Podziemnego, Warszawa 1992.

Zbigniew Siemaszko, Narodowe Siły Zbrojne, Londyn 1982

Dariusz Libionka, Narodowa Organizacja Wojskowa i Narodowe Siły Zbrojne wobec Żydów pod Kraśnikiem – korekta obrazu, w: Zagłada Żydów. Studia i Materiały R. 2011, nr. 7; Warszawa 2011

G. Motyka, R. Wnuk, „Pany i rezuny. Współpraca AK-DSZ-WiN i UPA w latach 1945-1947″, Warszawa 1997


Łykej dz**ko. Tylko pytanie mam, na ch*j Ci to skoro i tak nie kiwniesz palcem, żeby przeczytać to co wymieniłem?!

Kaosu

2015-03-12, 17:53
Aha. Kolejna postawa patlijotuf w stylu "jesteśmy za wolnością słowa, ale spróbuj skrytykować popeła, żołnierzy jebniętych, Janusza Korwina albo Romeczka Dmowskiego (wcale nie pedała) to masz wpie**ol i donos na prokuraturze pie**olony komuszy śmieciu!"

Piwko, towarzyszu Dexter37.

Ork.Fajny

2015-03-12, 21:03
Dexter37 napisał/a:

Podaj na to 10 przykładów z archiwów z lat wojennych wraz z pełnym opisem bibliograficznym i listą cytowań, inaczej nie mamy o czym rozmawiać. Podaj również impact factor opracowań.


Nie misiaczku. To ty przedstaw 10 przykładów z archiwów z lat wojennych wraz z pełnym opisem bibliograficznym i listą cytowań, które mówią że oni coś zrobili i niech to będą źródła łatwo dostępne żebym tego wieczoru albo jak jutro wieczorem wrócę, mógł usiąść i poczytać. Nie można udowodnić niewinności. Można tylko udowodnić winę.

Kaosu

2015-03-12, 21:10
Co to za debilny argument? Czyli co, jak ktoś mnie oskarży o morderstwo papieża dziś o godzinie 19tej, a ja jako materiał dowodowy w mojej obronie przedstawię nagrania z hotelu, w którym siedziałem od godziny 15 do 21 to nie udowadniam swojej niewinności?

Obalając twoją nikłej wartości merytorycznej pseudologiczną spuściznę - ja chcę 69 przykładów z archiwów wojennych na temat niewinności wyklętych albo nie uwierzę. 10 źródeł jest niewiarygodne (okrągła liczba zachęca do manipulacji)

Ork.Fajny

2015-03-13, 07:04
Kaosu napisał/a:

Co to za debilny argument? Czyli co, jak ktoś mnie oskarży o morderstwo papieża dziś o godzinie 19tej, a ja jako materiał dowodowy w mojej obronie przedstawię nagrania z hotelu, w którym siedziałem od godziny 15 do 21 to nie udowadniam swojej niewinności?


Jak ktoś Cię oskarży o morderstwo to wpierw musi przedstawić jakiś dowód że tam byłeś, brałeś w tym udział, etc zanim Ty w ogóle trafisz do sąd a sędzia w pierwszej kolejności uzna że jest materiał na sprawę. Tak jest w normalnych krajach.
Ale załóżmy chwilę że twoja "logika" ma sens. Jak sobie wyobrażasz takie raporty? Dla Ciebie dowodem na niewinność jest tylko to że sowieci / partyzantka komunistyczna napisała raport w którym mówi o napotkaniu albo zauważeniu jakiegoś oddziału Wyklętych w czasie w którym doszło do jakieś zbrodni w innym miejscu o co się dany oddział oskarża potem...?
Wiesz że zgodnie z twoją logiką mogę teraz oskarżyć jakiegoś samotnego faceta że zabił kogoś w nocy i powinien pójść siedzieć? Bo przecież spał i nie ma alibi na to że spał, nie licząc świrów którzy się nagrywają w nocy jak chrapią.

Kaosu napisał/a:

Obalając twoją nikłej wartości merytorycznej pseudologiczną spuściznę - ja chcę 69 przykładów z archiwów wojennych na temat niewinności wyklętych albo nie uwierzę. 10 źródeł jest niewiarygodne (okrągła liczba zachęca do manipulacji)


Ja zadałem pytanie w którym prosiłem o źródła wiedzy. Pytanie ze swojej natury nie może być merytoryczne bo jest pytaniem. Merytoryczna może być odpowiedź na pytanie...
Chciałeś zabrzmieć fajnie i mnie pojechać a tylko sam się zbłaźniłeś.

el...........wy

2015-03-13, 16:10
Przecież Dex podrzucił ci te twoje pie**olone źródła, a w zasadzie to nawet baltorowi.
Tylko ty to ingornujesz, a on ci za to jeszcze piwo daje :D
k***a, co za debile

Dymekx

2015-03-14, 14:36
k***a raporty z przesłuchań były by dobre. Tylko to wszystko pisały komusze k***y, więcej będzie więcej sprawiedliwości gdy uznamy wszystkich "Wyklętych" za bohaterów ale te ruskie wymysły za bajki do podusi dla po-PRLowców.

pr...........35

2017-10-09, 16:32
Archeolog napisał/a:

Oho, "uderz w stół a nożyce się odezwą". Prawackie k***y nie mogę zdzierżyć tak uwielbianej przez siebie prawdy.


Żarcie ze sklepów dla komuchów za prlu bylo nieswieże?

Ni...........ny

2017-10-10, 19:35
Dymekx napisał/a:

k***a raporty z przesłuchań były by dobre. Tylko to wszystko pisały komusze k***y, więcej będzie więcej sprawiedliwości gdy uznamy wszystkich "Wyklętych" za bohaterów ale te ruskie wymysły za bajki do podusi dla po-PRLowców.



Zgadzam się !!! Pamiętaj że te same komusze k***y pisały kwity na Wałęsę, jestem za tym żeby uznać za "bajki do podusi dla po-PRLowców" wszystko co napisali ;-)
A teraz możesz zacząć relatywizować ;-)

lesiot

2017-10-11, 08:39
Ork.Fajny napisał/a:

Natomiast nie mordowali, nie okradali i nie gwałcili niewinnych ludzi



Zgodnie z logiką i metodami sokratycznymi, tak pewnie przedstawiając swoją hipotezę, jesteś zobowiązany przeprowadzić na to logiczny dowód (poparty oczywiście faktami i bibliografią) - nam szaraczkom, prostaczkom.

I nie mów, że ja coś muszę udowodnić... bo ja swoich poglądów w tym temacie "nie mam jeszcze żadnych" i dopiero wyrabiam sobie i zadaję pytania.

Dawaj, pędzikiem!!!

Wiewór

2017-10-11, 08:44
Przecież Senyszyn ma rację. Żołnierze wyklęci to są bandyci przeklęci a nie żadni bohaterowie.
Sam tak, że stawiali opór komuchom nie robi z nich bohaterów. Naprawdę trzeba być pojebańcem, żeby gloryfikować morderców i gwałcicieli.