18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Językoznawstwo

zakart • 2015-12-11, 09:53
PiS planuje reformę języka polskiego tak, żeby podmiot nie musiał wykonywać orzeczenia.

nowynick

2015-12-11, 11:23
Ty tu suchary językowe humanisto tworzysz, a kotlety się przypalają!

RustyRat

2015-12-11, 11:44
nowynick napisał/a:

Ty tu suchary językowe humanisto tworzysz, a kotlety się przypalają!


chyba frytki

PartizantPń

2015-12-11, 16:19
Nie jestem PISowczykiem, ale rzygam już tą nagonką. Rządzą zaledwie od paru tygodni, a wszędzie dookoła paranoja resortowych dzieci w mediach, komuszków, żydków (czyli znów mediów), wszelkiej maści lewactwa itp. Za swych rządów po-psl nie wykonało 48 orzeczeń trybunału konstytucyjnego i jakoś bólu dupy nie słyszałem, a i opłaconych manifestacji w "obronie demokracji" PetruSwetru też nie robił. Dziwić się potem że starsi ludzie, którzy już nie potrafią utrzymać nerwów na wodzy poszarpią jakiegoś dziennikarzynę z reżimówki. Mogę jeszcze tylko dodać to, co pare dni temu napisał inny użytkownik sadola :

PIS Odcina ryje od koryta i robi to bez narkozy - słychać paniczny kwik. Nie jestem pisowczykiem ale akcja mi się podoba :D

Policeman

2015-12-11, 16:26
Naprawdę się tym jaracie? Tym sraniem gie-wu, srefałenu i nawoływaniu po-wsi-.n? To nagle jakieś 200-kilowe krzywonosy z emeryturami 7 koła, niby wielcy związkowcy [związki na powązki!] mają być sumieniem Polaków? Grabarczyk, Sikorski, Nowak, ludzie, którzy dawno powinni mieć ostawione zarzuty. Siemoniak, z nadania Komorowskiego, człowiek o twarzy ujemnego IQ.

I jeszcze ten trybunał, na którego orzeczenia PO w ciągu 8 lat osrało 48 razy, ludzie i przewodniczący trybunału, który pytał się Donalda Tuska, czy może uznać reformę za niekonstytucyjną [co to za trybunał?!]. Większość to sędziowie wyrośli ze wspaniałych prlowskich rodzin, jak to się mówi? Resortowe dzieci. Ile jeszcze tego pie**olenia o demokracji i wolności? Co to ma do rzeczy? PiS się cieszy, że może rozdmuchiwać ten temat, bo na dalszy plan odchodzą prace nad budżetem, który jest żałosny, miał być audyt wszystkich państwowych przedsiębiorstw, gdzie on jest? RN prosił komisję finansów o sprawozdanie nt. działalności dotacji w Polsce, gdzie to jest? pie**oli się tylko o trybunale, temat zastępczy.

decode21

2015-12-11, 16:26
no chyba że orzeczenie ma charakter historyczny to podmiot jest zobowiązany czasem przyszłym to nie musi PIS nic reformować

Black-Sheep

2015-12-11, 17:26
PiS ma wyjątkowo skuteczną propagandę i kontrpropagandę.

Rogovic

2015-12-11, 18:54
Panowie z góry po-obrażaliście wszystko i wszystkich. I nawet siebie bo od lewaków wyzywacie. A kto tu pieniądze z podatków chce przeznaczyć na rozdawnictwo 500+? Mówicie że obronią i pilnują interesu dobra. Moze i to zrobią. Nie wątpię, ale przy okazji zabiorą wam z kieszeni pieniądze nowymi podatkami.
I nie chodzi tu że PIS zły, PO dobre. Obie partie mają zalety i wady. Tuski nas sprzedawały, ale nie okradali bardziej niż poprzednicy(nie licząc podniesionego Vatu). PiS nas "ochroni" i nawet da biednym. Tylko Ci bardziej zaradniejsi będą pod kreską.

KlinikaAborcyjna

2015-12-11, 20:16
Rogovic napisał/a:

A kto tu pieniądze z podatków chce przeznaczyć na rozdawnictwo 500+? Mówicie że obronią i pilnują interesu dobra. Moze i to zrobią. Nie wątpię, ale przy okazji zabiorą wam z kieszeni pieniądze nowymi podatkami.
.


Ja tam k***a nie chcę ich tych j***nych pięciu stówek niech lepiej zrobią np tak
12mcy X 500 PLN= 6000 PLN i o taką sumę podnieść ulgę podatkową na każde dziecko ewentualnie podnieść kwotę wolną od podatku.

Da się? No pewnie że sie da ale trzeba chcieć a że nie chcą to ch*je kombinują jak się wyplątać z tego gówna które ukręcili.

Rogovic

2015-12-11, 20:28
@KlinikaAborcyjna I to byłoby najlepsze rozwiązanie. Każda rodzina co uczciwie płaci dochodowe miałaby by swoje 500+, a Ci co nie mają 6tyś. podatku rocznie starali by się więcej zarobić aby nie tracić ulgi. Napędzałoby to gospodarkę i zwiększyło ekonomiczność posiadania dzieci.
Rodziny patologiczne by nic z tego nie miały. Nie poszłaby nasza kasa na alkohol i fajki dla nierobów.

edit. i najważniejsze nie byłoby głosów że "nie idę do pracy bo mam na trójkę dzieci 1500zł. Poszłabym do pracy to bym straciła połowę." Nawet dzisiaj tak robią rodziny co mają zasiłek rodzinny. Nie opłaca się przekraczać pewnego progu zarobków bo się po prostu traci.

Slevin

2015-12-11, 21:39
swoją drogą, wiecie jakie są warunki otrzymania tych pięciu stów? już mówię.
otóż na każdą osobę w rodzinie musi przypadać maksymalnie 800zł.
zatem tej kasy nie dostanie dosłownie żadna samotna matka pracująca nawet za najniższą krajową. bo najniższa krajowa już przekracza próg 800zł.
także te 500zł będzie wędrowało głównie dla meneli dzieciorobów, którzy dzieciaka wywalą do śmieci.

Kamilosekk

2015-12-11, 21:54
Slevin możesz sprostować? 1270zł to 635zł/os przy samotnej matce z dzieckiem?

Slevin

2015-12-11, 21:55
najniższa krajowa to 1750zł a nie 1270.
liczy się kwota z podatkiem a nie bez.
zawsze jak się chce jakieś dofinansowanie z budżetu państwa to w każdym formularzu jest napisane że należy wpisać kwotę na członka rodziny z podatkiem włącznie. wiem to z doświadczenia. raz nie otrzymałem pewnego dofinansowania bo przekroczyłem kwotę o 3,50zł

ty...........ie

2015-12-12, 00:36
PartizanPń napisał/a:


Nie jestem PISowczykiem, ale rzygam już tą nagonką. Rządzą zaledwie od paru tygodni, a wszędzie dookoła paranoja resortowych dzieci w mediach, komuszków, żydków (czyli znów mediów), wszelkiej maści lewactwa itp. Za swych rządów po-psl nie wykonało 48 orzeczeń trybunału konstytucyjnego i jakoś bólu dupy nie słyszałem, a i opłaconych manifestacji w "obronie demokracji" PetruSwetru też nie robił. Dziwić się potem że starsi ludzie, którzy już nie potrafią utrzymać nerwów na wodzy poszarpią jakiegoś dziennikarzynę z reżimówki. Mogę jeszcze tylko dodać to, co pare dni temu napisał inny użytkownik sadola :

PIS Odcina ryje od koryta i robi to bez narkozy - słychać paniczny kwik. Nie jestem pisowczykiem ale akcja mi się podoba :D .




Specjalnie założyłem konto,widząc Twoje niedoj***nie.
Nie jestem ani platformersem ani pisuarem,ale pier*olenie o niewykonaniu wyroku TK 48 razy jest taką samą plotką jak to,że masz mózg.Wyroki TK kasują treści ustaw niezgodnych z Konstytucją RP.Jeżeli jakaś ustawa została uznawana w części za niezgodną,to owa część po prostu przestała obowiązywać,powstawała luka prawna,która po prostu nie została naprawiona.Dlaczego niby PiS wykonał wszystkie wyroki TK poza 1 w latach 2005-07? Bo PO po kolei "naprawiała" te ustawy,o czym byś wiedział,gdybyś nie słuchał/oglądał tych pierdół w mediach tylko użył mózgu i doczytał na wiarygodnym forum.Polityczność TK? Dla przypomnienia,PiS,Samoobrona i LPR wybierały sędziów,którzy nadal są w TK.Ba,S.Wronkowską poparło ponad 400 posłów w czasie wyboru,w tym jaśnie nam panujący J.Kaczyński.Odrywanie od koryta?Jak?Kogo?Wpychaniem do TK 'swoich' ziomków?Zresztą,jedynym wytłumaczeniem tego zamieszania jest to,że PiS chce wprowadzić reformy,które TK mógłby zablokować,czyli niezgodne z Konstytucją.Chcą reformować,ok-niech robią to legalnie.
Nie mówię,że PO zrobiła dobrze wybierając 5sędziów,ale PiS odjebując takie maniany pokazał,że niczym się nie różni od bandy tamtych oszustów.No ale są igrzyska :v