18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jazda z wyskokiem ..

~McSadol • 2021-11-03, 08:10
... typowa motoc**a ..


Lobo24

2021-11-03, 08:17
Zaj***ł dobry Unique Sky Jump.

cyssiek

2021-11-03, 09:04
No ch*j no, chłop obsrał zbroję i zaczął się gapić dokładnie tam gdzie nie powinien, czyli w auto. Spanikował, wyprostował moto i o, ch*j nara
k***a o, tak sie konczy zapie**alanie po publicznych drogach/zapie**alanie jak się nie umie jeździć, nawet mi nie jest go szczególnie szkoda

edek_kotek

2021-11-03, 09:08
Na rower niech się przesiądzie jak na motocyklu nie umie jeździć.... a nie, czekaj .... ;-)

Payan

2021-11-03, 09:22
Szybciej mógł zapie**alać, to by nie poleciał. ;)

RobsoN

2021-11-03, 09:37
Okręcać manetkę potrafi, ale złożyć się do łuku drogi już nie. Może już więcej na moto nie wsiądzie... i dobrze.

cazio

2021-11-03, 11:10
Coś go sparaliżowało, kiepskie opony, siła odśrodkowa go wypchnęła? Nie jeżdżę motorem i nie wiem, a zastanawia mnie to, czemu na łuku pojechał prosto…

KFCnigget

2021-11-03, 11:18
czy wszyscy zaangażowani w budowę tej drogi są z siebie teraz dumni? człowiek pewnie zginął, jakieś odszkodowanie jest przewidziane? kto robi zakręty w świecie pełnym mistrzów prostej, skandal :kawa:

PS j***ć cwe*actwo

TheDoctorJohnny

2021-11-03, 12:18
cazio napisał/a:

Coś go sparaliżowało, kiepskie opony, siła odśrodkowa go wypchnęła? Nie jeżdżę motorem i nie wiem, a zastanawia mnie to, czemu na łuku pojechał prosto…



Panika. Przy takiej prędkości mógł zakręcać prawie przy ziemi.
Po prostu brak umiejętności - to wszystko

ArkSa

2021-11-03, 14:00
cazio napisał/a:

Coś go sparaliżowało, kiepskie opony, siła odśrodkowa go wypchnęła? Nie jeżdżę motorem i nie wiem, a zastanawia mnie to, czemu na łuku pojechał prosto…



Jazda motocyklem to inna bajka niż samochodem i nie da się tego zobrazować dokładnie, jeśli nie miało się styczności.

Fiksacja wzroku - występuje jako zjawisko u człowieka, ale szczególnie uwidoczniona jest na motocyklu. W skrócie jedziesz tam gdzie patrzysz. Mózg tak jakoś działa, że nawet jak patrzysz by ominąć przeszkodę to właśnie w nią się kieruje.Chcesz minąć dół i patrzysz na niego to prawdopodobnie wjedziesz w dół. Mój znajomy w to nie wierzysz do końca. Aż do egzaminu, gdy wjechał w pachołek, na który patrzył by ominąć.

Skręcanie. W motocyklu skręcanie, szczególnie przy większych prędkościach jest nienaturalne. W samochodzie masz łuk w prawo to skręcasz w prawo. Motocykl tak nie działa. Skręca się pochylając. Duże pochylenie to większe możliwości skrętu. Ale żeby się pochylić trzeba wykonać przeciwskręt. Czyli jadąc łukiem w prawo musisz skręcać kierownicą w lewo, wtedy motocykl się "łamie" i zaczyna pochylać się. I jeśli w normalnej sytuacji jest to naturalne|(nawet rowerem przy duzych prędkościach tak się robi) to w momencie zagrożenia człowiek działa instyntkownie. I w sytuacji z filmiku, trzeba było złożyć bardziej pojazd w lewo, czyli skręcić mocniej kierownicą w prawo. Ale jeśli nie jest to nawyk to człowiek skręca kierownicą w lewo. Wtedy motocykl zaczyna się prostować bo zmierza to pochyłu w prawo.
Dodatkowo zapewne hamowanie. Hamowanie w zakręcie wyprostowuje motocykl i jedzie on prosto, nie ma mowy o skręcaniu.

Czyli podsumowując zadziałała siła odśrodkowa(hamowanie plus brak mocniejszego pochylenia) oraz fiksacja na samochód. Takich rzeczy trzeba się uczyć, by w sytuacji zagrożenia zadziałać dobrze. Większość to mistrzowie prostej i tak się potem kończy. Nie umiesz, nie zapie**alaj. Albo przynajmniej bądź świadom ryzyka.

jkllll485

2021-11-04, 10:56
Miód dla serduszka.

LaChupacabra

2021-11-04, 18:00
cyssiek napisał/a:

No ch*j no, chłop obsrał zbroję i zaczął się gapić dokładnie tam gdzie nie powinien, czyli w auto. Spanikował, wyprostował moto i o, ch*j nara
k***a o, tak sie konczy zapie**alanie po publicznych drogach/zapie**alanie jak się nie umie jeździć, nawet mi nie jest go szczególnie szkoda



To i w dodatku zaczął hamować na skutek czego motocykl kontynuował jazdę prosto.

beneko

2021-11-07, 04:33
ArkSa napisał/a:

Czyli jadąc łukiem w prawo musisz skręcać kierownicą w lewo



???

jadąc łukiem w prawo pochylasz sie w prawo - tyle.