18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak stworzyć reaktor nuklearny

n400403 • 2012-09-17, 00:54


Podane w takiej formie że wygląda jak fake ale instruktarz jest prawdziwy :mrgreen:

Jest to wycinek z pełnej wersji dokumentu.

Zl...........ny

2012-09-17, 17:25
To spisek producentów budzików i wykrywaczy dymów by zwiększyć produkcję, a wy głąby myślicie że sobie reaktor machniecie w wannie. Jestę profesorę wiem co mówię.

VanGreeg

2012-09-17, 21:22
A na co mi szopa za domem? Z resztą i tak mieszkam w bloku. Zrobię taki na strychu! :-D

modzgi

2012-09-17, 22:57
@ Kedrik
e uran rozpadajac sie tworzy m.in pluton

Heheheheh dobry z ciebie chemik;p
Pluton jest cięższy od uranu czyli pluton rozpadając się może uran stworzyć

Kedriik

2012-09-27, 02:02
modzgi napisał/a:

@ Kedrik
e uran rozpadajac sie tworzy m.in pluton

Heheheheh dobry z ciebie chemik;p
Pluton jest cięższy od uranu czyli pluton rozpadając się może uran stworzyć


Sorki, nie rozpadu tylko jakies tam reakcji. W kazdym razie w zwyklych reaktorach w ktorych jest uran rowniez powstaje pluton

Vivil

2012-09-30, 17:16
Zainteresowała mnie ta historia. Już kiedyś o niej słyszałem ale tym razem postanowiłem trochę poszperać. Znalazłem co się działo z tym panem później.

David Hahn

Jego marzeniem życiowym już w wieku kilkunastu lat było zebranie każdego pierwiastka z układu okresowego pierwiastków.

Reaktor budował gdy był w liceum by zdobyć odznakę za wiedzę o energii atomowej. Inni uczniowie robili wywiad z naukowcem parającym się w powiązanym zawodzie lecz nas bohater miał większe plany. Prawdopodobnie budował reaktor również z powodu jego marzenia życiowego. Ten typ reaktora może wyprodukować np. Pluton.

Po skończeniu odpowiednika naszego liceum poszedł na odpowiednik Polskiego studium z którego został wyrzucony za opuszczenie zbyt dużej liczby godzin. Otrzymał wtedy ultimatum: albo zaciągnie się do wojska albo wyrzucają go z domu.
Tak wylądował w marynarce Amerykańskiej. Został tam przydzielony do pierwszego w historii napędzanego energią atomową lotniskowca "USS Enterprise". Posiadał on najniższą rangę w marynarce a wyczytałem nawet że nie był nawet oznaczony jako żołnierz marynarki. Do jego obowiązków należały standardowe zadania dla rekrutów czyli sprzątanie i obieranie ziemniaków.
Jednak nawet na okręcie po skończonym dniu czytał o interesujących go tematach czyli: prawo kryminalne, prototypowe reaktory, kod DNA i substancje chemiczne.
David miał zamiar kontynuować karierę jako specjalista od energii jądrowej ale jak wiemy nie zawsze osiągamy to co chcemy.

W roku 2007 został on aresztowany za kradzież czujników przeciwpożarowych. Podczas rozprawy miał poparzoną twarz. najprawdopodobniej oznaka napromieniowania. Po przyznaniu się do winy zarzut został zmieniony na próbę kradzieży i został skazany na 90 dni pozbawienia wolności. Lecz i ten wyrok został zawieszony na czas 6 miesięcy z powodu wyjazdu Davida na leczenie napromieniowania.

Źródła: http://en.wikipedia.org/wiki/David_Hahn - Reszta źródeł na dole strony o naszym bohaterze