18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak spieprzyć sobie życie

UtnijReke • 2019-09-23, 21:08
Może i nie jest to nic brutalnego, jednak mnie to bawi to i może was coś ruszy :-)

Mianowicie 22 latek z Nowej Soli wdając się w bójkę z 31 latkiem pechowo trafił go w głowę. Pechowo dlatego.. iż 31 latek doznał krwiaka mózgu. Młodociany Sebek po "znokautowaniu" jak myślał.. odszedł nie udzielając mu pomocy, zajęli się tym świadkowie, po czym przybyli ratownicy.
Mężczyzna doznał krwiaka mózgu, pomimo reanimacji mężczyzna zmarł.

Mieszkaniec Nowej Soli szybko został zatrzymany, usłyszał zarzut związany z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka.

Teraz ta śmieszna część.. Sebkowi grozi dożywocie.

Zaraz się pewnie ktoś przyczepi, że pewnie się bronił.. Fakt mógł się bronić, teraz pytanie..

Bardziej by was rozbawił fakt, że 22 latek był Sebkiem który dla rozrywki szukał zaczepki po czym może trafić za kraty na dożywocie.. Czy fakt że 22 latek pod przymusem obrony spowodował śmierć drugiego człowieka pechowym ciosem, czego kompletnie nie zamierzał, a Polskie prawo może mu zagwarantować wieczną odsiadkę?


robsonx79

2019-09-24, 00:49
Czekaj, czekaj, Sebek lubił zaczepki, adrenalinkę, i pewnego dnia kogoś zabił? Sprowokował bójkę, po której ktoś został trupem. To jak najbardziej dożywocie. Teraz będzie miał adrenalinki do woli i ponapie**alać się też będzie sporo okazji.

Ho...........er

2019-09-24, 01:11
Dlatego najlepszą obroną jest gaz pieprzowy wystarczy zaj***ć w oczy i sp***olić wysrany , lecz też się zdarzały kary za użycie gazu pieprzowego w obronie własnej dlatego ten kraj jest h*j warty

postil

2019-09-24, 01:15
Od razu dożywocie i utrzymywać barana na koszt Państwa. Skończy się na 157 par. 1 w zw. z 155 kk 2 lata w pasiaku i do roboty :D

UtnijReke

2019-09-24, 01:20
Smoku napisał/a:

Mnie najbardziej bawi jak ktoś nie rozumie stwierdzenia "grozi dożywocie" i podnieca się tym, że osobie broniącej się może "grozić" wysoki wyrok za zabicie w obronie własnej. A jak "grozi to na pewno taki wyrok zapadnie".
"Grozi dożywocie" znaczy tyle, że taka jest maksymalna kara za spowodowanie śmierci. Sąd jest od tego, żeby ustalić stopień winy i odróżnić mordercę, od osoby broniącej się czy takiej która spowodowała śmierć wcale tego nie zamierzając. Dociera to do ciebie, czy jesteś za bardzo rozbawiony grą słów?



Ty chyba lubisz się bawić w internetowego filozofa i chciałeś zabłysnąć używając konkluzji :)

Nigdzie nie napisałem ze DOSTANIE dożywocie, warto też czytać ze zrozumieniem. Napisałem że bawi mnie fakt że GROZI mu dożywocie, czyli możliwa najwyższa kara. Może dostać rok może mniej, nie wiem. idź się bawić w filozofa gdzie indziej ;)

robsonx79 napisał/a:

Czekaj, czekaj, Sebek lubił zaczepki, adrenalinkę, i pewnego dnia kogoś zabił? Sprowokował bójkę, po której ktoś został trupem. To jak najbardziej dożywocie. Teraz będzie miał adrenalinki do woli i ponapie**alać się też będzie sporo okazji.



Nie nie.. nie ma informacji, bynajmniej ja nie znalazłem kto w tym wypadku był napastnikiem. Ciekaw jestem czy w owej sprawie to właśnie Młody czy ten Starszy sprowokował drugiego.

borsq

2019-09-24, 01:58
Falubaz awanturujący się w Gorzowie - to nie mogło inaczej się skończyć.

polakwrocek

2019-09-24, 02:04
Skoro ludzie są za głupi aby pojąć że napie**alanie innych po głowie grozi zgonem -.-
Tak oczywiście jak jesteś przekozak i znokautujesz typka to nie padnie trupem.
Gorzej jak spadając zajebie głową w bruk, krawężnik , róg od stołu -.- bo to nadal podlega pod reakcję na twój prawy prosty...
Jakoś w sztukach samoobrony są "chwyty i rzuty obezwładniające" nie "zapie**ol tak że się wyłączy".

LiveUndead

2019-09-24, 09:27
Moi krajanie tacy piękni. Typ to taki typowy dresik do tego trenował kickboxing i dla mnie to było zabójstwo z premedytacją. Dół z wapnem powinien być, a nie więzienie, co taki koleś wniesie do społeczeństwa po 10 latach więzienia ? (bo tyle w praktyce odsiedzi i go zwolnią za dobre sprawowanie). Zresztą to nie pierwszy przypadek z mojego podwórka jak ktoś ginie po jednym ciosie. Parę lat temu koleś pijany zabił 15 latka bo burali do niego pod sklepem z alkoholem. Zabili też tu żulika waląc go w głowę i zostawiając. Nowa Sól się zmieniła ale z ludzi dalej kurestwo i złodziejstwo nie wyszło.

longfly

2019-09-24, 10:24
ja tu nie widze nic smiesznego jak autor

wszystkie barany paplajace o wyrokach sadach obronie niech sie zastanowia co moze zrobic zwykle przywalenie komus w twarz na wiejskiej potupaji

niestety troglodyci o tym nie mysla zamiast unikania przemocy beda dywagowac czy to byla samoobrona czy nie i ile lat dostanie i czy sady sa dobre czy zle


zginal czlowiek a tu pie**olenie o niczym

MatrixArgon

2019-09-24, 11:10
One Punch !!!!!! :-D

One Punch!!! :-D

gabriel0

2019-09-24, 11:15
Ale w polsce to nie żaden problem ustalić kto był napastnikiem.

Napastnikiem był ten który ma mniej pieniędzy :kawa:

stud3nt

2019-09-24, 11:30
W moim mieście był identyczny przypadek: instruktor z siłowni, dobrze znający sztuki walki dorwał na kręgielni dziennikarza, raz go trzepnął i zabił. Też myślał, że go znokautował.
Gdy dowiedział się, co odwalił, uciekł i ukrywał się za granicą przez rok. Potem do niego dotarło, że takie życie bez milionów na koncie to tak średnio - i zgłosił się na komendę. Dostał 7 lat za "spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego efektem był zgon".
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/546671,plock-wiezienie-wyrok-lukasz-masiak-smierc-sad-dziennikarz.html

kolosasz

2019-09-24, 12:19
trening sztuk walki w każdej szkole. Albo przynajmniej - samoobrony: jakieś krav magi czy inne takie podobne.
W ostateczności: nauka bezpiecznego upadku gdy traci się przytomność!

krasnal_hałabała

2019-09-24, 13:10
ZibirZibi napisał/a:

Dlatego zawsze należy unikać bójki



Otoż to, jeśli ty przegrasz to obskoczysz wpie**ol albo nawet umrzesz a jeśli wygrasz to pójdziesz do pierdla gdzie po kres dni będziesz schylał się po mydło. A jak pisał Generał Sun Zi "Najlepszy generał to taki który wygrywa wojnę bez walki".

ojcieckogut

2019-09-24, 13:55

Dla mnie to pobicie ze skutkiem śmiertelnym i ciężko jest udowodnić uszczerbek z następstwem w postaci śmierci (trzeba udowodnić zamiar chociażby ewentualny).

Czy to słuszne oskarżenia - nie wiem bo nie znam stanu faktycznego - mogło być różnie, ale gdyby się bronił to by mu takiego surowego zarzutu nie przybili.

Prokuratorowi nie płacą "od roku" tylko jest rozliczany za skuteczność (procent wygranych) i przez to akty oskarżenia są raczej zachowawcze, byle skazać.
Za darmo nikomu takich zarzutów nie stawiają.




krasnal_hałabała

2019-09-24, 14:00
Loaloa napisał/a:

Jedno jest pewne - w wyniku tej akcji jest was o jedną sztukę mniej i to jest prawdziwa korzyść dla całej ludzkości.



Ja ciekaw jestem dlaczego tyś jeszcze nie dostał bana...