18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak się kończy popierdalanie na rowerze

revelsat • 2014-11-19, 19:25
Harda nie ma ale warto zwrócić uwagę na zachowanie rowerzysty, nie spodziewałem się :D



Attero132

2014-11-19, 19:38
Co jak co ale ten kierunek mógł jeszcze później włączyć.

rust

2014-11-19, 19:47
hapy wetness day tyle powiedział rowerzysta, chociaż było fuck me :krejzi: a się naj***łem

sm...........ka

2014-11-19, 20:07
Chciałbym żeby rowerłódź tak wyj***ł i nie wstał :amused:

Luqas95

2014-11-19, 20:23
popie**alać cię mogą w dupe kumple z roboty/koledzy z gimbazy
noramalnie jedzie o co chodzi

brak migacza u kierowvy vana ,
nie zasygnalizował skrentu

zip0

2014-11-19, 20:28
Z prawej się nie wyprzedza, ku*asie z góry.

karinata

2014-11-19, 20:31
Luqas95 napisał/a:

skrentu


:facepalm:

zip0 napisał/a:

Z prawej się nie wyprzedza


:facepalm2:


:szloch:

McMenel

2014-11-19, 20:47
Jeżeli rowerzysta jechałby wolniej nie było by zdarzenia. Widocznie nie ma prawa jazdy i nie wie iż kierowca samochodu nie jest w stanie obserwować 3 lusterek i drogi przed sobą. Rowerzyści zwalniajcie przed skrzyżowaniami. Nie stracicie za wiele czasu za to możecie uratować sobie życie lub zdrowie dzięki temu.

hubert12345

2014-11-19, 20:50
i to k***a rozumiem smiechli sobie pan z roweru zobaczył czy auto całe na koniec mily akcent i super po klopocie !!PIWKO

kaczyhuj

2014-11-19, 22:40
Co wy pie**olicie, rowerzysta miał pierwszeństwo, jechał prosto drogą rowerową a auto co skręca ma obowiązek ustąp. mu

Kapitan Cena

2014-11-20, 01:34
kaczyh*j napisał/a:

Co wy pie**olicie, rowerzysta miał pierwszeństwo, jechał prosto drogą rowerową a auto co skręca ma obowiązek ustąp. mu


A od kiedy się wyprzedza na skrzyżowaniu prawą stroną panie ekspert? Coś mnie ominęło? Gdzie tam widzisz ścieżkę rowerową, bo wg mnie to pobocze.

zieja

2014-11-20, 10:03
Nie wiem jak w stanach, ale w Polsce, rowerzysta może wyprzedzać z prawej strony, kierowca skręcający w prawo ma obowiązek mu ustąpić , a to po czym on jedzie wygląda mi na wydzielony pas dla rowerów (ale tu mogę się mylić)

Kapitan Cena

2014-11-20, 11:41
zieja napisał/a:

Nie wiem jak w stanach, ale w Polsce, rowerzysta może wyprzedzać z prawej strony, kierowca skręcający w prawo ma obowiązek mu ustąpić , a to po czym on jedzie wygląda mi na wydzielony pas dla rowerów (ale tu mogę się mylić)


HAHA od kiedy powiedz mi? Chyba w innym kraju mieszkasz. Nie wolno wyprzedzać na skrzyżowaniach koniec kropka. Ścieżka rowerowa zarówno u nas i w Stanach jest oznaczona znakami poziomymi i pionowymi w szczególności na skrzyżowaniu, to na filmie to masz pobocze. U nas popularne jest, że rowerzysta na skrzyżowaniu to stanie obok samochodu i potem wielce oburzony, że auto zaczęło skręcać, nie wiem czemu ci k***a idioci nie rozumieją, że staje się albo przed samochodem i wtedy jedziesz pierwszy prosto, albo za samochodem i wtedy czekasz aż skręci. Nie ma drugiego pasa to nie jedziesz obok samochodu. Rower może wyprzedzać z prawej strony, pod warunkiem, że jest to prosta droga, na skrzyżowaniach dalej obowiązuje go zakaz wyprzedzania.

zieja

2014-11-20, 12:05
A tu masz odpowiedni art: W Polsce nowelizacją z dnia 1 kwietnia 2011 (Dz. U. Nr 92, poz. 530) dodano do ustawy – Prawo o ruchu drogowym art. 27 ust. 1a:

Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.

werther

2014-11-20, 12:30
up - w końcu ktoś poprawnie napisał, bo mam nadzieję, że te półmózgi mówiące o niewyprzedzaniu z prawej i skrzyżowaniu, nie mają prawa jazdy.

McMenel - jeśli nie jesteś w stanie obserwować lusterek i drogi przed sobą, nie przesiadaj się z hulajnogi, nigdy.

Kapitan Cena - tak, ominęła cię nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym. Na poboczu to ciebie znaleźli.