18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak się kończy popierdalanie na rowerze

revelsat • 2014-11-19, 19:25
Harda nie ma ale warto zwrócić uwagę na zachowanie rowerzysty, nie spodziewałem się :D



li...........fi

2014-11-20, 12:33
Toć to jest Brunelle, a nie jakiś p*zdowaty hipster na łostrym kole. Obejrzyjcie sobie Line of Sight.

PS klamka mu się skrzywiła

Magicalan

2014-11-20, 12:44
Ja pie**olę, niektórzy tacy mądrzy są, że się boję wyjechać na miasto dzisiaj bo jeszcze trafię na takich inteligentów co to kodeks mają w małym palcu a potem będę się po ubezpieczalniach pie**olił żeby za takiego matoła jednego z drugim hajs odzyskać na naprawy :roll: Jak można być takim zjebem żeby nie mieć racji i się jeszcze kłócić.

Gość w Vanie przecina linię prostą drogi rowerowej/pobocza (wybierzcie sobie głąby) skręcając więc ma j***ny obowiązek spojrzeć w prawe lusterko..

@McMenel jakich k***a 3 lusterek, po ch*j mu lewe w tym wypadku. W sumie główne też ch*ja warte bo jedynie może sobie zerknąć czy jakaś ładna dupa za nim nie jedzie albo policja i to też tylko z własnej woli bo nie musi tego robić, ale k***a skręcając w prawo i przecinając linię oddzielającą "pobocze" od jego pasa k***A PATRZY W PRAWE.

Jeżeli tego nie kminicie to siedźcie w domu bo tylko komuś krzywdę możecie zrobić, a w domu co najwyżej sobie, i dobrze.

Idę po maść :(

biglog

2014-11-20, 13:07
Najzabawniejsi są ci eksperci co wszytko wiedzą, kłócą się, mało przez monitor nie wyskoczą, a ostatecznie ch*ja wiedzą. Zamknijcie japy jak nie macie pewności, jak macie to sprawdźcie sobie jeszcze czy aby na pewno. Dla pewności.

voidinfinity

2014-11-20, 13:07
Czekam na nowelizację ruchu, która pozwoli pedalarzom jeździć w poprzek :lol:

S4ndal

2014-11-20, 13:15
A ci eksperci to pewnie sami kierowcy tesco/pizza dostawczakow albo busow. I traf tu na takiego idiote jadac na rowerq.


trebeter

2014-11-20, 13:19
cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo
w szczególności dotyczy to rowerów i motocyklistów

lg1500

2014-11-20, 13:20
ch*j tam, sytuacja gdzie ciężko znaleść winnego, ale obstawiałbym że rowerzysta powinien uważać, bo ma lepszą widoczność i może przewidzieć że ktoś go nie widzi

Freeman

2014-11-20, 13:45
Legalizacja wyprzedzania rowerem z prawej strony nie znosi innych przepisów dotyczących wyprzedzania. Nie wolno wyprzedzać na skrzyżowaniach.
Nie wprowadzaj innych w błąd. Wiadomo że każdy się czasem myli, ale dlaczego siebie wyłączasz z tej grupy?
sprawdz art 24 kodeksu drogowego

zieja

2014-11-20, 14:25
Jezu, masz przytoczony art, kierowca jest zobowiązany ustąpić rowerzyście pierwszeństwo, jasno masz napisane w art. Rowerzysta ma tam prawo jechać i ma pierwszeństwo ponieważ jedzie prosto swoim pasem ruchu. Zaklinanie rzeczywistości na nic się tu nie zda, to samo dotyczy drogi/pasa rowerowego, psim obowiązkiem kierowcy jest ustąpienie przy skręcie (pomijam fakt że droga rowerowa jest traktowana jako dodatkowy pas ruchu).

Freeman

2014-11-20, 14:42
serio?... analfabetyzm wtórny?

to teraz prościej:
oczywiście że musi ustąpić rowerzyście, ale temu który jedzie zgodnie z przepisami, np tym:

art 24.1
...
7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni
3) na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.

Morthaliar

2014-11-20, 15:04
Czasem nie jest tak, że rower lub pieszy, którzy przemieszczają się przez skrzyżowanie po miejscu do tego wyznaczonym mają pierwszeństwo?

zieja

2014-11-20, 15:04
Wiesz ja sądzę że to już sprawa dla sądu , dwa sprzeczne przepisy.

werther

2014-11-20, 15:19
GiweraLucyfera napisał/a:

serio?... analfabetyzm wtórny?

to teraz prościej:
oczywiście że musi ustąpić rowerzyście, ale temu który jedzie zgodnie z przepisami, np tym:

art 24.1
...
7. Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni
3) na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany.



Prawo o ruchu drogowym:
Art. 27.

1a. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.

Tyle w temacie, prościej się nie da.

nanab

2014-11-20, 15:22
Tak to jest jak sie wyprzedza poboczem

Kapitan Cena

2014-11-20, 15:23
zieja napisał/a:

A tu masz odpowiedni art: W Polsce nowelizacją z dnia 1 kwietnia 2011 (Dz. U. Nr 92, poz. 530) dodano do ustawy – Prawo o ruchu drogowym art. 27 ust. 1a:

Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.


Ja pie**ole co za ciul. Przepis jest kopia konwencji wiedenskiej i dotyczy sciezek rowerowych i wtedy kierowca musi rowerzyste przepuscic tak samo jak poeszego zobacz o czym napisalem i co jest na filmie. Ja pie**ole widze ze wlasnie cale gimnazjum do domu wrocilo i zaczyna pieprzyc glupoty na sadolu. I jak ktos uwaza ze taki pasek na drodze to sciezka rowerowa to polecam umyc oczy debile.