18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak się jeździ w gazie...

Halman • 2020-09-08, 06:35

to się ryzykuje.. utratę słuchu.

Pralpunkt

2020-09-08, 08:08
Ale zaoszczędźi jeden z drugim 2.5 zika

Juzwa

2020-09-08, 09:12
Ktoś, kto jest fanatykiem LPG, niech sobie odtworzy ten i inne filmiki jak wygląda JEBUDU z gazu.

aaaaaaaaaaaaaa

2020-09-08, 09:21
Juzwa napisał/a:

Ktoś, kto jest fanatykiem LPG, niech sobie odtworzy ten i inne filmiki jak wygląda JEBUDU z gazu.



Nie jestem fanatykiem LPG, nie jeżdżę zagazowanym, ale ile w ostatnim roku było wybuchów LPG w Polsce???

Juzwa

2020-09-08, 09:26
aaaaaaaaaaaaaa napisał/a:

Nie jestem fanatykiem LPG, nie jeżdżę zagazowanym, ale ile w ostatnim roku było wybuchów LPG w Polsce???



Nie wiem ile było i czy są takie statystyki, ale w lutym tego rogu widziałem na rondzie Mateczny w Krakowie jak gościowi otworzył się bagażnik i drzwi w Octavii. Znajdź statystyki odnośnie uszkodzeń i eksplozji aut z instalacją LPG, CNG, wodór i co tam jeszcze za gazy instalują, no i dla porównania znajdź też takie statystyki dla eksplozji zbiorników z paliwem ciekłym, eksplozji baterii w autkach elektrycznych, hulajnogach itp jeździdełkach.
Do wylania paliwa przyczynia się wypadek. W czasie normalnej jazdy bak nie eksploduje. Poza tym w autach zasilonych gazem JEST zbiornik paliwa ciekłego bo być musi. Wyobraź sobie jebnięcie zbiornika paliwa w czasie wypadku i następnie bum gazu.

aaaaaaaaaaaaaa

2020-09-08, 09:35
Juzwa napisał/a:

Znajdź statystyki odnośnie uszkodzeń i eksplozji aut z instalacją LPG......



No ale to Ty zarzucasz, że LPG jest bardziej niebezpieczne niż benzyna. To chyba Ty powinieneś te statystyki znaleźć i przedstawić....

czopkaIwynże

2020-09-08, 09:43
Jestem ekspertem bo zajmuje sie montazem lpg. Najlepiej jak ktos sie wypowiada a nie ma pojecia ze lpg jest bezpieczniejsze od zbiornika z paliwem. Jesli wszystko jest zrobione zgodnie ze sztuka to nie ma.mozliwosci zeby gaz dostal sie do wnetrza auta. Nawet w razie nieszczelnosci przy zbiorniku caly gaz ucieka sobie pod auto bo po pierwsze jest ciezszy od powietrza a po drugie zbiornik jest zamkniety szczelnie od gory. Na yotube sa filmiki jak strzelaja ostra amunicja w pelny zbiornik i nic sie nie dzieje tylko gaz ucieka. Kraje 3 swiata to inna bajka tam caly czas sie cos odpie**ala nielogicznego. Jezdzijcie dalej swoimi matizami i trujcie srdowisko bo was stac ja wole v8 w lpg i gaz w podloge biedaki

janlew

2020-09-08, 09:53
czopkaIwynże napisał/a:

ja wole v8 w lpg i gaz w podloge biedaki

Ja dopiero co wymontowałem gaz, bo ściągałem kabriolet z Italii, a jakiś kretyn wsadził tam gaz. Fakt najdroższy, ale po jakiego ch*ja to nie rozumiem. Nie rozumiem jak też można gazować V8, co jest symbolem biedy, i nazywać innych biedakami...
Gaz w firmowej pandzie/corsie jak się ma ich 20, to zrozumiem. Ale gaz w prywatnym aucie które nie przemierza codziennie województw ...to głupota i właśnie biedowanie.

Cz...........as

2020-09-08, 10:42
janlew napisał/a:

Ale gaz w prywatnym aucie które nie przemierza codziennie województw ...to głupota i właśnie biedowanie.



Oszczędność połowy pieniędzy za paliwo to wg ciebie głupota?? To nie chcę wiedzieć co wg ciebie jest mądre.


czopkaIwynże

2020-09-08, 10:46
Tylko ze ja na lpg nie zastanawiam czy jechac czy nie jechac bo za drogo wyjdzie albo zeby moze jechac 80 km na h zeby mniek spalil. Z 3 aut ktore mamy przez caly rok zostanie jeszcze na jakies fajne wakacje za granica. Ale.spoko mozesz sie szczycic tym ze jezdzisz na pb a pewnie konserwy wpie**alasz zeby na auto z italii odlozyc. Ostatnio zakladalismy lpg w 2 nowych jeepach 5.7 hemi z praktycznie zerwoym przebiegiem przyjechały na lawecie. Beda docierane tylko na lpg bo gaz nie zmywa filmu olejowego ze scianek cylindrow tak.jak benzyna i ma wieksza liczbe oktanowa.

TRQPL

2020-09-08, 10:56
Prawda jest taka że biednych nie stać na oszczędzanie.
Montaż instalacji lpg za minimum 3k nie jest dla biedaków.
Lpg to czysty rachunek ekonomiczny dla słuchających głosu rozsądku.
Nie ma nic tańszego w eksploatacji niż lpg (auta na prund będą jeżeli ich cena jeszcze spadnie).

GAZ BENZYNA normalna rodzina ;)

Anonimowyja

2020-09-08, 11:05
janlew napisał/a:

Ale gaz w prywatnym aucie które nie przemierza codziennie województw ...to głupota i właśnie biedowanie.


Ja mam zainstalowane LPG. Wiesz, że jak jeździsz kompaktem 1000km miesięcznie, to taka instalacja się zwraca po 1,5 roku? A jak masz większe przebiegi lub auto które ma wielkolitrażowy silnik, to zwrot następuje po kilku miesiącach. Ja tam wolę jak najmniejsza część swojej pensji przeznaczać na benzynę. A jak ktoś nie ma co robić z pieniędzmi, to niech sobie leje E95. Znam też ludzi, którzy leją nawet E98, chociaż nie muszą ("bo to zdrowsze dla silnika" hyhy).

Budrys2000

2020-09-08, 11:10
k***a znowu te pedały i dewianty :-P

NafazowanyKoleś

2020-09-08, 11:26
Juzwa napisał/a:

Nie wiem ile było i czy są takie statystyki, ale w lutym tego rogu widziałem na rondzie Mateczny w Krakowie jak gościowi otworzył się bagażnik i drzwi w Octavii. Znajdź statystyki odnośnie uszkodzeń i eksplozji aut z instalacją LPG, CNG, wodór i co tam jeszcze za gazy instalują, no i dla porównania znajdź też takie statystyki dla eksplozji zbiorników z paliwem ciekłym, eksplozji baterii w autkach elektrycznych, hulajnogach itp jeździdełkach.
Do wylania paliwa przyczynia się wypadek. W czasie normalnej jazdy bak nie eksploduje. Poza tym w autach zasilonych gazem JEST zbiornik paliwa ciekłego bo być musi. Wyobraź sobie jebnięcie zbiornika paliwa w czasie wypadku i następnie bum gazu.




Hah, żeś się k***a podpalił żeby ci coś udowadniał, nasrałeś głupot a sam fakt, że nie wiesz iż w butli LPG znajduje się również w stanie ciekłym (skroplonym) dyskwalifikuje cię totalnie z jakiejkolwiek dyskusji bo wychodzi zwyczajnie na to, żeś ignorant i debil bo nawet nie sprawdziłeś rewelacji zanim się zesrałeś.

Serio myślałeś, że LPG w aucie jest w stanie gazowym tak jak dajmy na to w kuchence? :krejzi: