18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak się chce pracować to można

Barnellini • 2020-08-29, 08:42
Piwko dla tego pana


bloodwar

2020-08-29, 08:43
Brak zasiłku i burczący z głodu brzuch to zawsze najlepszy motywator do pracy. A nie jak w zachodnich krajach że księciunio powie, że ma depresję albo, że uważa, że jest jest kobietą i już pyks! Zasiłek na kilka lat

ra0mir

2020-08-29, 09:10
Tuskowi tego nie pokazujcie.

piterrulez

2020-08-29, 09:31
PieronJasnySzlag napisał/a:

ZUS lubi to!



No i teraz ZUS ma potwierdzenie, że słusznie nie przyznali zasiłku a pracownik, który odrzucił wniosek pewnie dostał podwyżkę

KrisXman

2020-08-29, 09:51
Ja pie**ole ja nie pracuję już 30 lat a chłop walczy o życie z takim upośledzeniem ruchowym dla mnie kozak

Takafura

2020-08-29, 09:52
U mnie w leśnictwie pracował wydajnie pilarz bez przedramienia - pilarka była zawieszona na uprzęży i trzymał ją zdrową ręką.

Touch_Of_Madness

2020-08-29, 10:51
A propos zasiłków to słyszałem historię , że babka miała rentę ze względu na niezdolność do pracy spowodowaną cukrzycową stopą. Niestety stan stopy uległ pogorszeniu i trzeba było ją amputować. ZUS uznał , że jak nie ma stopy to nie ma też podstawy do wypłacania świadczenia i cofnął rentę :roll:

ads

2020-08-29, 11:24
Touch_Of_Madness napisał/a:

A propos zasiłków to słyszałem historię , że babka miała rentę ze względu na niezdolność do pracy spowodowaną cukrzycową stopą. Niestety stan stopy uległ pogorszeniu i trzeba było ją amputować. ZUS uznał , że jak nie ma stopy to nie ma też podstawy do wypłacania świadczenia i cofnął rentę



W zasadzie mieli rację ... problem zniknął, to że powstał inny to już materiał na inną historię

andrzejrobert75

2020-08-29, 11:25
U nas facet bez ręki na komisji ZUS dostal propozycję zostania dyrygentem.

parolpl

2020-08-29, 11:27
@Touch_Of_Madness
I czego nie rozumiesz, stopa wtedy boli, ropieje itp. A jak nie ma stopy to tylko trochę poutyka.

Lololoney

2020-08-29, 14:03
Touch_Of_Madness napisał/a:

A propos zasiłków to słyszałem historię , że babka miała rentę ze względu na niezdolność do pracy spowodowaną cukrzycową stopą. Niestety stan stopy uległ pogorszeniu i trzeba było ją amputować. ZUS uznał , że jak nie ma stopy to nie ma też podstawy do wypłacania świadczenia i cofnął rentę



Już wyjaśniam , co tu się odj***ło (nie mówię o stopie)... Klasyczna "bezduszność" przepisów, ale uzasadnienie jest logiczne... Kobieta miała rentę na jednostkę chorobową "stopa cukrzycowa", z momentem odjęcia stopy, zmieniła się kategoria, więc nie mogła pobierać renty, na schorzenie które jakoby "przestało istnieć"... W taki przypadku zostaje cofnięta renta na "stopę cukrzycową" i kobieta musi wznawiać procedurę ubiegania się o rentę z innego tytułu - "brak stopy" (nie wiem jak się to profesjonalnie kategoryzuje)... ch*jowe, wiem, ale jednak logiczne...
Imo w takich przypadkach, że leczenie jednej niezdolności do pracy powoduje kolejną, powinno automatycznie wszczynać procedurę "przekategoryzowania", ale ustawodawca tego nie przewidział... Szokujące...

Kurde26

2020-08-29, 16:55
I takiemu można dorzucić kilka stów do pensji, bez żalu.