18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak powstaje Hełm Św.Wacława

ArchMag • 2015-03-01, 13:58
Film przedstawia proces produkcji hełmu św.Wacława.
Nazwa wywodzi się od czeskiego księcia - chrześcijańskiego męczennika.

W X wieku, przemieszczając się po ziemiach pogańskich, miał właśnie takie nakrycie głowy.


Hełm w kilku aspektach różni się od hełmu normańskiego ( jeśli kanał będzie wystarczająco popularny - film z produkcji takiego hemu też powstanie) - ale to już wytłumaczą w komentarzach eksperci - zapraszam do pisania

miłego oglądania





ps. Sadole proszę o pomoc w rozpropagowaniu filmu ... udostępniajcie dalej
Wielkie dzięki!

Dżezus_Chryptus

2015-03-02, 11:42
Wstydziłbyś się żebrać o wyświetlenia.
Jeszcze doj***łeś tytuł po angielsku, żeby więcej ludu klikało w ten film ;)
Dobre kanały i programy promują się same, a Ty jesteś ch*jowym jewtuberem skoro skaczesz po popularnych portalach i prosisz o poklask. Nie mówię, że złym rzemieślnikiem, ale jeśli bawisz się to dla hajsu z jewtuba, to :idzwch*j:

pi...........ja

2015-03-02, 12:25
Nie prościej napisać "Jak wykuć szyszak"? Hełm Św. Wacława sugeruje, że to specjalny niepowtarzalny artefakt.

bleblebator1

2015-03-02, 15:47
Za wacława napie**alaliśmy się z pepikami lepiej niż z niemcami

Se...........on

2015-03-02, 18:36
@ArchMag
Trochę masz racji, ale trochę nie :D Badania metalograficzne i rentgenowskie wskazują na to, że hełmy stożkowate były wykuwane z jednego kęsa stali. Tacy to byli doj***ni nasi przodkowie w tę metaloplastykę ;)

@pietras
Nie, nie prościej. Bo szyszak to zupełnie inny typ hełmu. Wpisz sobie w Wikipedię, a nie zgrywaj mądralę.

ellsworth

2015-03-02, 19:38
ch*jnia! Gdyby został wykonany technologia tamtych czasów, to byłoby to ciekawe, a tak piwa nie ma.

healfwer

2015-03-02, 20:43
No k***a, po co tu pokazujecie spawacza?
Gówno nie robota.

Co to za rekonstrukcja za pomocą spawarki? Klepanie na zimno? Co to k***a jest w ogóle?

cuurniprime

2015-03-02, 21:59
Widziałem masę materiału, w tym filmów, o wykuwaniu stali. Kowalstwo, płatnerstwo... Sam mam małą kuźnie ale nie robię filmików jaki jestem zajebisty bo wciąż się uczę i jeszcze wiele nauki przede mną. Ten odpie**ala zimnego kowala, każdy tak może. Widać od razu że facet idzie na skróty i brak mu umiejętności. Ale wy się jarajcie, wolna wola...

yarpen0zigrin

2015-03-02, 23:44
Płatnerz spawacz - nowa specjalizacja zawodowa :P

Tak BTW jak ktoś zainteresowany dobrym płatnerstwem to polecam Jacka Materę, jeden z najlepszych fachowców w tym kraju jeśli chodzi o zbroję, zwłaszcza hełmy.

Sliski

2015-03-03, 18:07
Nie pisz "jak zrobić" bo to sugeruje że film jest z założenia dla osób które chcę se taki hełm zrobić. A mało osób chce.