18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak Mikołaj witał Prezydenta

wypierdalajt • 2013-04-05, 15:49
szkrab ze śląska rozwala system


nawet komor wygląda na przyjemnego człowieczka

kustoszpan

2013-04-05, 21:17
B-B napisał/a:



Sam jesteś k***a debilem. ŻADEN polityk nie zrobi ze mnie hanysa czy ci się to podoba czy nie. Częstochowa to też śląsk wg ciebie baranie?! Jak pisałem wyżej krainy geograficzne to jedno a ludzie to drugie. TO NIE JEST ŚLĄSK i weź to k***a zakoduj w tym swoim zakutym łbie. Było dobrze do ostatniej zmiany w województwach. Byliśmy osobno, jednym z najbogatszych województw. Niestety hanysowo potrzebowało kasy to włączyli Bielskie i Częstochowskie do tego zaj***nego hanysogrodu i kasę ciągną.
Za komuny mieliście dobrze, skończyło się i płaczecie!
Zobacz jak ten śląsk wygląda! SMRÓD, BRUD, BIEDA!



Dobra, z mojej strony koniec dyskusji.
Ale kilka słów na zakończenie.

1.Bielsko-Biała
Powiesz komuś, że jesteś z B-B w Polsce, to powiedzą o góral (a p*zda tam, a nie góral. No to jak nie góral i nie Ślązak, a Polacy mówią "góral" to kim jesteś?

2. Fabryka FIATa , z tym też ludzie kojarzą B-B (zresztą fabryka wybudowana TYLKO I WYŁĄCZNIE ze wzgldu na bliskość tego znienawdzonego przez ciebie Śląska (gdyby nie fabryka, nie byłoby przemysłu w B-B, więc dzięki Ślązakom, nie zapie**alasz po tych "wielkich górach i halach" z owieczkami wielki góralu.

Wszystkie miasta, na północ od B-B to Śląsk, mieszkasz w Beskidzie Śląskim, często jeżdżę w te rejony na wypoczynek (tak jak 90% tych znienawidzonych Ślązaków) i jakoś nigdy nie spotkałem się z niechęcią, albo wrogością, więc przypuszczam że po prostu ktoś ci zrobił krzywdę że aż zabrązowiłeś majtki w tym temacie ze złości.

Z mojej strony tyle. Wygrałeś. Tylko TY jesteś najprawdziwszym z prawdziwych Polaków wśród Bielsko-Bielszczan i najprawdziwszym Bielsko-Bielszczaninem wśród Polaków.
Przyznaję Ci rację.

misiekmisiek

2013-04-05, 21:38
Jebnijcie się w łeb j***ne gorole. Jak by nie nasz wągiel to by polska dopiero była 1000 lat za czarnymi. Zastanówcie się co mówicie nazywając nas niemcami. Większość hanysów jest większymi patryjotami niż WY wielcy Polscy Patrioci z Warszawy.

je...........ę

2013-04-05, 21:42
un_nem napisał/a:

B-B
Ty k***a debilu j***ny...
Bielsko biala jest na slasku.
niemam slow na takich ulomow jak ty ale powiem ci jedno:
ulgi mielismy bo wtedy polska plakala i blagala o wegiel - teraz jak zescie sie od ruskich uzaleznili i macie ten "eko groszek" ktory jest h*ja warty to zescie sie wypieli na slask zeby pokazac jaka to polska jest "fajna" i niezalezna. zebys sie tylko nie obesral twoim patriotyzmem.
Sami zaczynacie a pozniej placzecie na forach jacy to biedni jestescie a jacy my zli i w ogole h*j nam w dupe...
Wali mnie twoje zdanie i calej polski. Ci ktorzy jada po nas z zazdrosci sa zwyklymi popie**olonymi gorolami dla mnie i pewnie dla reszty slaska tez.
Teraz pewnie mi odpiszesz jakies tam pie**olone gowna wyjete z twojej obsranej zazdrosnej mordy ale odpowiem ci na to zanim cos napiszesz:
Wali mnie to.




a po sląsku to napiszesz bo nie bardzo rozumiem
bidulek....moderatorzy chyba powinni za to ostrzeżenie dać...ja za byle gówno dostawałem no ale zobaczymy :D może slązaki mają jakieś ulgi....

B-B

2013-04-05, 22:31
kustoszpan napisał/a:



Dobra, z mojej strony koniec dyskusji.
Ale kilka słów na zakończenie.

1.Bielsko-Biała
Powiesz komuś, że jesteś z B-B w Polsce, to powiedzą o góral (a p*zda tam, a nie góral. No to jak nie góral i nie Ślązak, a Polacy mówią "góral" to kim jesteś?

2. Fabryka FIATa , z tym też ludzie kojarzą B-B (zresztą fabryka wybudowana TYLKO I WYŁĄCZNIE ze wzgldu na bliskość tego znienawdzonego przez ciebie Śląska (gdyby nie fabryka, nie byłoby przemysłu w B-B, więc dzięki Ślązakom, nie zapie**alasz po tych "wielkich górach i halach" z owieczkami wielki góralu.

Wszystkie miasta, na północ od B-B to Śląsk, mieszkasz w Beskidzie Śląskim, często jeżdżę w te rejony na wypoczynek (tak jak 90% tych znienawidzonych Ślązaków) i jakoś nigdy nie spotkałem się z niechęcią, albo wrogością, więc przypuszczam że po prostu ktoś ci zrobił krzywdę że aż zabrązowiłeś majtki w tym temacie ze złości.

Z mojej strony tyle. Wygrałeś. Tylko TY jesteś najprawdziwszym z prawdziwych Polaków wśród Bielsko-Bielszczan i najprawdziwszym Bielsko-Bielszczaninem wśród Polaków.
Przyznaję Ci rację.



Hahahah aleś śmieszny :D nie czujesz niechęci bo zostawiasz tutaj kasę :D W Zakopanym też ceprów nie lubią, ale są dutki więc są tolerowani. Odnośnie przemysłu to wiesz BARDZO, BARDZO mało! Ty widzisz tylko fabrykę Fiata (i to nie dzięki śląskowi zbudowali tą fabrykę) a o przemyśle włókienniczym który był tak wielki jak ten w Łodzi już zapomniałeś :) firma BEFADO jest z Bielska, Bielmar też, BEFAMA i wiele innych. Ale hanys zna tylko Fiata.Aj ty znawco Podbeskidzia...
Najbogatszym województwem w Polsce w tamtych latach było poznańskie na drugim było bielskie a katowickie z tym całym przemysłem? W czarnej dupie!
To że dla ciebie to nie są góry to tylko twoje fanaberie.
Skoro z okna widzę góry i mam do nich raptem kilometr albo dwa (od centrum miasta) autobusem można podjechać do podnóża kilku szczytów to co to jest jak nie góry? Ty chyba mylisz góry z hałdami ale tak to już jest jak się jest hanysem. Skoro w Polsce mówią góral a jakiś hanys mówi że nie to kto ma rację? Większość czy jakiś głupi hanys?

Jak pisałem wyżej geograficznie jest to Beskid śląski i na tym się kończy powiązanie tego regionu ze śląskiem. Tak samo jak Wrocław (po twojemu Breslau) ze ślaśkiem wspólną ma tylko nazwe krainy geograficznej (dolny śląsk).
Nie masz zielonego pojęcia o tym mieście, jego historii i regionie a się k***a wypowiadasz!

kustoszpan

2013-04-05, 22:33
B-B napisał/a:



Hahahah aleś śmieszny :D nie czujesz niechęci bo zostawiasz tutaj kasę :D W Zakopanym też ceprów nie lubią, ale są dutki więc są tolerowani. Odnośnie przemysłu to wiesz BARDZO, BARDZO mało! Ty widzisz tylko fabrykę Fiata (i to nie dzięki śląskowi zbudowali tą fabrykę) a o przemyśle włókienniczym który był tak wielki jak ten w Łodzi już zapomniałeś :) firma BEFADO jest z Bielska, Bielmar też, BEFAMA i wiele innych. Ale hanys zna tylko Fiata.Aj ty znawco Podbeskidzia...
Najbogatszym województwem w Polsce w tamtych latach było poznańskie na drugim było bielskie a katowickie z tym całym przemysłem? W czarnej dupie!
To że dla ciebie to nie są góry to tylko twoje fanaberie.
Skoro z okna widzę góry i mam do nich raptem kilometr albo dwa (od centrum miasta) autobusem można podjechać do podnóża kilku szczytów to co to jest jak nie góry? Ty chyba mylisz góry z hałdami ale tak to już jest jak się jest hanysem. Skoro w Polsce mówią góral a jakiś hanys mówi że nie to kto ma rację? Większość czy jakiś głupi hanys?

Jak pisałem wyżej geograficznie jest to Beskid śląski i na tym się kończy powiązanie tego regionu ze śląskiem. Tak samo jak wrocław ze ślaśkiem wspólną ma tylko nazwe.



Tak. Masz rację. "góralu".

B-B

2013-04-05, 22:35
Wystarczy Polaku.

Dla ciebie chyba bycie góralem to mieszkanie w szałasie gdzieś na hali i wypasanie owiec, oraz robienie oscypków. Chodzenie w kierpcach i granie na skrzypeckach.
Czyli ludzie mieszkający w Zakopanym to też nie są górale tak?

Idąc twoim tokiem myślenia nie jest hanysem ten który nie robi na grubie i nie wpie**ala na łobiod karbinadla codziennie. reszta to nie ślązoki.

Squbany

2013-04-05, 22:38
Z gory przepraszam za moje 'wypociny' ortograficznie dziurawe gramatycznie niepoprawe i bez Polskich znakow

Co do Slaskiej gwary,to kazdy przecietny Polak(nieosluchany) rozumie okolo 90%-75%,reszte idzie ogarnac z kontekstu,Ale w tym przypadku tekst jest recytowany przez mikrofon przez przedszkolaka,co utrudnia sprawe,ale cale wystapienie,wzbudza sympatie i dobra atmosfere.Gwara Slaska jest dialektem Jezyka Polskiego(poniemieckim)a nie osobnym jezykiem jak niekorzy mowia lub gadaja

http://pl.wikipedia.org/wiki/Powstania_%C5%9Bl%C4%85skie

Slazacy narzekajacy na Polske,mnie denerwuja.Wasi dziadowie walczyli o to aby byc w Polskich granicach. czemu? Bo niemcy mieli was za tania sile robocza,wyzysk niemiecki, ludzi z tamtych regionow wyciskali jak cytryny,za darmo.W tamtych czasach niemcy byly bezwzgledne przeswiadczeni o swojej wyzszosci(rasa panow) za nic mieli sobie Polakow(Plemienia Slazan)A ponadto eksploatowali slask jak nikt inny,potrzebowali wegla,nawet stworzyli instytut badawczy na Slasku na temat zamiany wegla w paliwo potrzebowali tego do wojny wiec rozwjiali technologie.Powstawaly kopalnie,przemysl maszynowy wiec potrzebowli ludzi wyksztalconych,zaczynali wylapywac miejscowych zdolnych,i zaczynali ich uczyc.Skutkiem tego bylo ockniecie ludnosci,i przebylsk ze mowia po Polsku,za historia ich ziem jest Piastowska,a oni sami sa germanizowani,a ich dziadowie walczyli z niemcami i przez nimcow byli mordowani.A po drugniej wojnie swiatowej masowe przesiedlenia Kresowian.Przesadzily o losach tej ziemi.Wiem jak to wyglada na Slasku teraz i wiem jak to wygladalo kiedys,nie z wlasnego doswiadzenia ale opowiadan mojego dziadka od strony Ojca,ktory byl pol Polakiem i pol Slazakiem niemcem Nawet nazwisko mam niemieckie ale bardzo sPolszczone.wychowalem sie na Slasku,W swoim czasie bylismy b.waznym miejscem,gdzie przemysl kwitl,bo byl wegiel,teraz nowa technologia, odkryto Lupki,teraz bedzie wzrastal inny region, ktorego Slask bedzie korzystal,tak samo w Swietokrzyskim wody geo-termalne jedne z wiekszych w europie,Slask bedzie korzystal.Wiec taka argumetacja ze Slask powinnien oglosic autonomie ze wzgledow(bo jest bogaty) czy ze Slazacy to narod,sa dla mnie opcja niemiecka.Ktora falsuje historie

A to wasze klucenie sie na forach typu
-A Slask to a Warszawka tamto. Kaszuby jeszcze co innego,a Krakus,zeby temu z Poznania pojechac, czy tym z Radomia przysrac.A o tych z Zakopanego to lepiej nie wspominac

Kto tak skluca Polakow ze soba?Kto ma w tym interes?Kto na tym zyska?
-Napewno nie my,Polacy,Polska jest rozszarpywana przez nasza wewnetrzna niezgode ,Polska sie sypie w Gruzy,Przemysl sprzedaja za 1ZL(zlodziejskie prywatyzacje 89+)Polacy wyjerzdzaja za granice za chlebem ,ludzi nie stac na to aby miec rodzine i dzieci,nawet nie moga dostac pracy,i sa codzienie okradani przez t.U.S.K i spolka z Z.o.o .A my sie klucimy o jakies pie**oly ktore teraz nie sa nam wszystkim potrzebne,a wrecz szkodza nam wszyskim.

Pisze z emigracji,caly czas mysle o Polsce,sercem i myslami jestem caly czas tam, w rodzinnych stronach.Caly czas tu mam nadzieje ze kiedys wruce,i bede godnie zyl.Jednak widze szybko to nie przyjdzie.

Takie wtracenie moich 3 groszy do tematu.

kustoszpan

2013-04-05, 22:41
B-B napisał/a:

Wystarczy Polaku.

Dla ciebie to chyba bycie góralem to mieszkanie w szałasie gdzieś na hali i wypasanie owiec, oraz robienie oscypków.
Czyli ludzie mieszkający w Zakopanym to też nie są górale tak?


Nie podszywaj się pod prawdziwych górali z Tatr, bo nie ma porównania, to po pierwsze.
Po drugie masz rację. Cały przemysł w B-B został stworzony tylko dla tego, że mieszkają tam wspaniali, pracowici ludzie. Nawet trudny teren górzysty i ch*jowe położenie na południu Polski (ch*jowe dla dystrybutorów) nie zraziły inwestorów. I Śląsk nie ma tu nic do rzeczy.

W sumie nie wiem po co odpisuję i cię karmię trollu.
Buziole :-*
Bez odbioru.

B-B

2013-04-05, 22:45
kustoszpan napisał/a:


Nie podszywaj się pod prawdziwych górali z Tatr, bo nie ma porównania, to po pierwsze.
Po drugie masz rację. Cały przemysł w B-B został stworzony tylko dla tego, że mieszkają tam wspaniali, pracowici ludzie. Nawet trudny teren górzysty i ch*jowe położenie na południu Polski (ch*jowe dla dystrybutorów) nie zraziły inwestorów. I Śląsk nie ma tu nic do rzeczy.

W sumie nie wiem po co odpisuję i cię karmię trollu.
Buziole :-*
Bez odbioru.



"prawdziwych górali" no k***a... I kto tu jest trolem...
Od jakiej wysokości zaczynają się "prawdziwi górale" ?
W regionie jest kilkadziesiąt miejscowości usytuowanych ściśle w górach (Bielsko-Biała, Żywiec, Wisła, Ustroń, Skoczów, Milówka, Węgierska górka itd.) z własną góralską gwarą, strojami ludowymi itp. a ty k***a hanysie nas obrażasz!

kustoszpan

2013-04-05, 22:58
B-B napisał/a:

Ciekawe co byś wpie**alał na "łobiod" gdyby nie rolnictwo z innych regionów Polski.



B-B napisał/a:



"prawdziwych górali" no k***a... I kto tu jest trolem...
Od jakiej wysokości zaczynają się "prawdziwi górale" ?
W regionie jest kilkadziesiąt miejscowości usytuowanych ściśle w górach (Bielsko-Biała, Żywiec, Wisła, Ustroń, Skoczów, Milówka, Węgierska górka itd.) z własną góralską gwarą, strojami ludowymi itp. a ty k***a hanysie nas obrażasz!



No i o to mi chodziło. Pięknie się dałeś podpuścić szczeniaku :)

Śpij dobrze.

Prescot

2013-04-06, 00:21
Młody ze wsi czy co ?

B-B

2013-04-06, 01:06
kustoszpan napisał/a:





No i o to mi chodziło. Pięknie się dałeś podpuścić szczeniaku :)

Śpij dobrze.




Kota ogonem odwracać widać potrafisz.
Gwara to gwara ale żaden góral nie powie że jest góralem a nie Polakiem.
Volksdeutsch'u j***ny.

Lasarr

2013-04-06, 02:14
haha co za spina :D , prawdziwy slazak (zwlaszcza gornik) jako kumpel to skarb, szkoda ze ich coraz mniej, mowi to warszawski gorol. Maly ma w sobie to cos, im wiecej slazakow poznaje tym wiekszy szacun mam dla nich, pod warunkiem ze sie wezmie na bok wszystkie szowinizmy... w kazdym razie wodka sie bardzo dobrze sprawdza pod tym wzgledem :D

torro

2013-04-06, 03:00
"jak","witał" i "prezydenta" to zajebiste tagi są. Kolejny nieprzypał, który myśli, że tagowanie polega na poprzedzielaniu przecinkami wyrazów tytułu...