18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak Krzysztof Kozak nagrywa się na sekretarkę Peji

Nathaniel_Demerest • 2012-12-29, 01:26
Dawno, dawno temu, kiedy jeszcze Peja nie był "groźny", niejaki Krzysztof Kozak*, pseudonim KNT zadzwonił do naszego reprezentanta biedy, oznajmiając mu by jak najszybciej do niego oddzwonił.

Rozmowa ta, została zamieszczona na jednym z utworów naszego artysty ze Slums Attack, więc nie trudno o wiarygodność jej.

Oto tajemnicza wiadomość:


Jako że na portalu było już sporo materiału z rozmów, myślę że szanowni moderatorzy, okażą zrozumienie, nie wpie**alając materiału w zapomnienie.


* Gimbełę, które obejrzało "Jesteś Bogiem", powinno poprzez tę wskazówkę skojarzyć, tego "jegomościa".

Wilku220

2012-12-30, 15:07
Groem napisał/a:

@Wilku
Spoko, że mówisz pochlebnie o Peji jednak niektórych faktów nie można mu zapomnieć. Chociaż by dorabiania się na "reprezentowaniu biedy" może kiedyś wiedział co to znaczyło jednak dla mnie było to tak samo wartościowe jak "Jenny from the block" Jennifer Lopez. Nie wspomnę już o publicznym nawoływaniu do linczu w Zielonej Górze.

Podając skrajne przykłady mogę powiedzieć o kimś: Kiedyś zabił człowieka ale później żył normalnie.



Mam nadzieję ze się nie mylę, ale tutaj chociaż widać ze można porozmawiać z Tobą na poziomie, bez wyzwisk.
Masz rację, narobił pare rzeczy z których jak sam mówi nie jest dumny, ale mówienie że dorobił się na reprezentantach biedy jest tak samo prawdziwe, jak mówienie ze jeździ czerwonym porshe. Rychu do dzisiaj trzyma z kumplami z bronxów chociażby ze sławnym Mieciem :) . Dalej nagrywa z ludźmi z którymi zna się od dziecka i dalej mieszka jak najbliżej może swoich " Jeżyc"

No tak, a słynna Zielona Góra to jego największy wybryk ;)
Ale jeśli znasz to wydarzenie tylko z perspektywy mediów, to zachęcam do zaczerpnięcia też innych źródeł :)
Peja zachował się wtedy tragicznie i nie ma co go bronić, ale warto dodać, że wychodził wtedy z alkoholizmu i był niesamowicie podrażniony ;) Ojciec "pobitego" chłopaka poszedł na policję dopiero po dwóch dniach :)
I w sumie tak jak to powiedział Liroy, chłopak chciał się zachowywać jak ulicznik więc dostał uliczną odpowiedź. W sumie ja tego nie popieram ,ale uważam ze Peja zrobił tyle pozytywnych rzeczy, że ten incydent z Zielonej Góry może zostać śmiało zapomniany. Rychu zrobił naprawdę kupe dobrej roboty, o której on sam nie mówi.

kekeke1199 napisał/a:

j***ni rycerze ortalionu...



Bardzo mądry komentarz...

daf098

2012-12-30, 18:51
Wilku220 napisał/a:


Czytaj ze zrozumieniem, w moim kometarzu nigdzie nie napisałem, że obejrzałem tylko wywiad, a że śledzę jego twórczość od dawna..



a znasz go osobiście? wychowywałeś się z nim? albo chociaż do tego samego baru chodziłeś? bo jeśli nie to gówno o nim wiesz.

Wilku220 napisał/a:


Co do bronxu... Peja od 13 roku życia musiał sobie radzić sam, ojciec popadł w alkoholizm a matka zmarła. I wyszedł na ludzi. A mogę przypuszczać, ze Ty ciągle mieszkasz z rodzicami..



ojca nie miałem a sam mieszkam od 16 roku życia więc nie cwaniakuj i skończ tym "bronxem" dzieciaku bo jeżyce są dzielnicą jak każda inna a jeśli chodzi o penerstwo to dębiec bije je na głowę.

Wilku220 napisał/a:


Mówię ze nienawidzę ludzi, którzy wydają opinię na temat kogoś, o kim nie maja pojęcia.



mówisz jedno a robisz drugie dokładnie jak twój idol. oceniasz mnie a nie znasz.może w przyszłości będziesz biedę reprezentować

Wilku220

2012-12-31, 01:56
daf098 napisał/a:



a znasz go osobiście? wychowywałeś się z nim? albo chociaż do tego samego baru chodziłeś? bo jeśli nie to gówno o nim wiesz.



ojca nie miałem a sam mieszkam od 16 roku życia więc nie cwaniakuj i skończ tym "bronxem" dzieciaku bo jeżyce są dzielnicą jak każda inna a jeśli chodzi o penerstwo to dębiec bije je na głowę.



mówisz jedno a robisz drugie dokładnie jak twój idol. oceniasz mnie a nie znasz.może w przyszłości będziesz biedę reprezentować



Więc skoro od 12 roku życia śledzę jjego twórczość, to rzeczywiście nic o nim nie wiem. Problem w tym ze ja nikogo bezpodstawnie nie obrażam... oczywiście dużo łatwiej jest powiedzieć ze ktoś jest debilem, ja natomias wole uwypuklać szacunek którego tobie brak. Ale każdy robi to co umie najlepiej... w Twoim przypadku widocznie jest to rzucanie obelg.

Sam mieszkasz od 16 roku zycia? Hahaha dobry mi dowcip. Ciekawe co na to opieka społeczna :D haha...

Peja nie jest moim idolem, nie jest artystą, którego głównie słucham. Jedynie w czym chciałbym go naśladować, to twórczość charytatywna.
A teraz wyodrębiając tą tak często wspominaną przez Ciebie biedę spójrzmy na to kto co reprezentuje i o co się kłóci:
Ja- kłócę się o szacunek dla ludzi którzy na to zasługują

Ty- kłócisz się o to, że nie przymknąłem oka na to jak ludzie (którzy nie osiągnęli nawet garstki z tego co zrobił Rychu) obrażają człowieka o którym nie mają pojęcia.

I na koniec to co pewnie dodałby od siebie sam Peja:
"krytyku wybacz,
bo głuchy zostaje na twe bredzenie, tak jak ty głuchy zostajesz na treść
naszych piosenek, a gimby z forum nie szczędzą pod naszym adresem bluzgów,
a my w tym czasie w szpitalu z chłopakiem co ma guz mózgu
to jest trueschool dla siórków niezrozumiałe co robie wpierw trochę pożyj
zobaczysz kto ma słuszność nierobie, przekaz jest słowy
jak bardzo byś się nie starał nie dasz rady zatrzmać tej fali, fali tsunami"

Docha

2012-12-31, 03:44
rav52v napisał/a:

Aż żal czytać te brednie, szkoda czasu, żeby odpisywać na każda twoją wypowiedź, ale mam kilka rad: naucz się czytać ze zrozumieniem, nie wyolbrzymiaj sobie pewnych rzeczy i jak, masz, zamiar pisać. gdzie ma być przecinek, a gdzie. nie, to to nie jest miejsce dla takich jak ty. natomiast na REEDUKACJE dla ciebie za pozno.



Brednie? Wygłaszanie swojej opinii w temacie nazywasz brednią? To bardzo otwarte z Twojej strony, widać jak bardzo nieograniczoną istotą jesteś, jak szerokie są Twoje horyzonty myślowe. No tak, mi braku czytania ze zrozumieniem zarzuca ktoś, kto twierdzi że forum to nie miejsce na poprawianie się nawzajem, a jakże! Niech każdy zacznie mówić w swoim języku, używając swoich zasad i reguł. Brawo. Gdybyś był troszkę dłużej z tym forum związany, wiedziałbyś że przed falą gimnazjalistów Twojego pokroju która zalewa to forum, nie było tolerowane robienie takich byków oraz takie zachowanie, niestety, ilość bezmyślnego bydła przekracza poziom możliwy do kontroli i zaczynają sobie czynić co chcą. Ten caps lock w ostatnim zdaniu to po to, by udowodnić jakie trudne słowa już poznałeś? Jesteśmy wszyscy z Ciebie dumni, a teraz oddal się od tego miejsca, bo tylko zaśmiecasz je.

saygon

2012-12-31, 09:23
Docha, Niektórych już niestety nie da się poprawić, może nie tyle co poprawić a pokazać w jakim błędzie są i jaki mały światopogląd mają,

daf098

2012-12-31, 12:27
Wilku220 napisał/a:



Więc skoro od 12 roku życia śledzę jjego twórczość, to rzeczywiście nic o nim nie wiem. Problem w tym ze ja nikogo bezpodstawnie nie obrażam... oczywiście dużo łatwiej jest powiedzieć ze ktoś jest debilem, ja natomias wole uwypuklać szacunek którego tobie brak. Ale każdy robi to co umie najlepiej... w Twoim przypadku widocznie jest to rzucanie obelg.

Sam mieszkasz od 16 roku zycia? Hahaha dobry mi dowcip. Ciekawe co na to opieka społeczna :D haha...

Peja nie jest moim idolem, nie jest artystą, którego głównie słucham. Jedynie w czym chciałbym go naśladować, to twórczość charytatywna.
A teraz wyodrębiając tą tak często wspominaną przez Ciebie biedę spójrzmy na to kto co reprezentuje i o co się kłóci:
Ja- kłócę się o szacunek dla ludzi którzy na to zasługują

Ty- kłócisz się o to, że nie przymknąłem oka na to jak ludzie (którzy nie osiągnęli nawet garstki z tego co zrobił Rychu) obrażają człowieka o którym nie mają pojęcia.



Znasz tylko jego twórczość i wykreowaną przez niego postać a problem jest w tym że bezpodstawnie oceniasz mnie i każdego kto ma inne zdanie niż Ty na temat Peji bo ch*ja wiesz a cwaniakujesz jakbyś w jednych gatkach ze mną chodził.Po czym wnosisz że nie mam pojęcia? Może nie zauważyłeś ale ja nie oceniam jego twórczości bo mnie ona nie interesuje niech sobie go słucha kto lubi ale wk***ia mnie robienie świętego z kolesia który miał sporo za uszami kiedy inni mieli jeszcze gorzej niż on i zapie**alali od rana do nocy żeby uczciwie na chleb zarobić zakładali rodziny ,nie pili ,nie ćpali i starali się żeby ich dzieci miały lepiej niż oni a teraz jakiś gówniarz mówi o nich CI"którzy nie osiągnęli nawet garstki z tego co zrobił Rychu".Fajnie że chce się w jakiś sposób zrehabilitować ale mam nadzieję że tego nie robi pod publikę bo to teraz takie modne. Jeśli się mylę to życzę mu wszystkiego najlepszego.

a opieka społeczna ma Cię głęboko w dupie i gratuluję jeśli nigdy nie potrzebowałeś ich pomocy

EdmundKemper

2012-12-31, 13:58
genkhiskhan napisał/a:

ale co mnie obchodzi jakiś dres dzwoniący do innego?



Akurat Krzysztof Kozak to jeden z przedstawicieli tej "wyższości" a'la hejterzy z sadistica ;)

Czesiek181 napisał/a:

Oczywiscie najwiecej do powiedzenia maja brudasy ktorzy mysla,ze metal to muzyka,wpie**alaja swoje gowno, cpaja heroine, kokaine. Dla hejterow -brudasow Doda to nie metal p*zdeczki. W ogule jak mozna sluchac dody i mowic, ze slucha sie metalu. Coz mozna sie spodziewac po Gimbobrudasach z bieda umyslowa.



Brawo. :idzwch*j:


Groem napisał/a:

@Wilku
Spoko, że mówisz pochlebnie o Peji jednak niektórych faktów nie można mu zapomnieć. Chociaż by dorabiania się na "reprezentowaniu biedy" może kiedyś wiedział co to znaczyło jednak dla mnie było to tak samo wartościowe jak "Jenny from the block" Jennifer Lopez. Nie wspomnę już o publicznym nawoływaniu do linczu w Zielonej Górze.



Nawet gdyby Steve Jobs czy inny miliarder wywodził się z biedy to mógłby ją "reprezentować". A co do Zielonej Góry. Było wiele innych sytuacji i to nie tylko raperzy tak postępowali albo i gorzej i jakoś nikt im tego nie wypomina.


@Docha
Wytykasz wszystkim błędy, a piszesz jako facet mając płeć zaznaczoną jako kobieta. Coś nie tak?

Wilku220

2013-01-01, 20:53
daf098 napisał/a:



Znasz tylko jego twórczość i wykreowaną przez niego postać a problem jest w tym że bezpodstawnie oceniasz mnie i każdego kto ma inne zdanie niż Ty na temat Peji bo ch*ja wiesz a cwaniakujesz jakbyś w jednych gatkach ze mną chodził.Po czym wnosisz że nie mam pojęcia? Może nie zauważyłeś ale ja nie oceniam jego twórczości bo mnie ona nie interesuje niech sobie go słucha kto lubi ale wk***ia mnie robienie świętego z kolesia który miał sporo za uszami kiedy inni mieli jeszcze gorzej niż on i zapie**alali od rana do nocy żeby uczciwie na chleb zarobić zakładali rodziny ,nie pili ,nie ćpali i starali się żeby ich dzieci miały lepiej niż oni a teraz jakiś gówniarz mówi o nich CI"którzy nie osiągnęli nawet garstki z tego co zrobił Rychu".Fajnie że chce się w jakiś sposób zrehabilitować ale mam nadzieję że tego nie robi pod publikę bo to teraz takie modne. Jeśli się mylę to życzę mu wszystkiego najlepszego.

a opieka społeczna ma Cię głęboko w dupie i gratuluję jeśli nigdy nie potrzebowałeś ich pomocy



Wiesz o nim mniej niż ja, a wydajesz na jego temat negatywne opinię, powiedz mi jak można oceniać kogoś, o kim nie ma się pojęcia? I nie obrażam każdego, kto ma inne zdanie niż ja, po prostu wytykam głupie zachowania, bo ja oddając komuś szacunek, nikogo nie krzywdę, Ty nie mając pojęcia o Peji powielasz stereotyp na jego temat.
Inni czytając Twoje komentarze o tym, ze jest głupi i dorobił się niemoralnie grubej forsy (być może którejś z tych rzeczy nie powiedziałeś, nie chce mi sie tego sprawdzać, bo dużo osób wypowiadało się już w tym temacie) są przekonani ze tak jest, w momencie, gdy Ty tak naprawdę nie jesteś pewien czy tak jest, bo nie zaczerpnąłeś na ten temat informacji.
I pewnie powiesz ze to działa w dwie strony, ze skoro nie znam go osobiście, to nie nie mogę przedstawiać go pochlebnie. Mimo to ja nie uważam ze jest święty, bo może są ludzie, którzy mimo trudnego dzieciństwa nie oddawali w młodości tyle agresji co on, ale każdy ma inną osobowość. A Rychu zawsze był buntownikiem, który karcił tylko wrogów i potrafił zrobić coś naprawdę dobrego i tworzył ku temu okazje. Mały przykład z Kozakiem: mimo ze Peja jest z nim mocno pokłócony, bronił go w aferze która wynikła w związku z przedstawieniem Kozaka w filmie "Jesteś Bogiem". Rychu twierdzi ze film akurat w tym momencie mija się z prawdą, i mimo ze Kozak to jego oponent, to Rycha interesują zawsze fakty i prawda, a nie własna korzyść. Takich przykładów mógłbym przytoczyć co najmniej kilka, chociażby z Liroyem, ale nie o to tutaj chodzi.

Co od dorabiania się. Obejrzyj sobie film "Blokersi" i materiały przed tym filmem. Rychu długo, długo był niesamowicie chudy, bo najnormalniej w świecie nie miał co jeść, nie mówie ze nie ma ludzi którzy mielo od niego gorzej, bo zawsze tacy są. Ale w sytuacji Rycha trudno było o pogorszenie. Szanuje go za to ze wszystkiego co ma dorobił się sam i bez wątpienia nie leci na kasę, ponieważ mógłby sie jej dorobić multum postępując tak jak niektórzy z tej samej branży, których nie chce wymieniać. Peja to jest człowiek, który ma własne, słuszne zasady i nimi się kieruje i jeśli chcesz moge podać Ci tego liczne dowody.

Napisałeś że Peja ćpał... i znów wypowiadasz sie człowieku na temat, o którym nie masz pojęcia. Stosunek Peji do narkotyków jest prosty: "Białe ścierwo". Od początku swojej kariery bierze uwdział i organizuje koncerty przeciw narkotykom. I jak sam mówił, nie w jego typie jest mówienie ludziom ze mają nie ćpać bo to jest be. On dociera do niech poprzez muzykę.

Napisałeś tak: "jakiś gówniarz mówi o nich CI"którzy nie osiągnęli nawet garstki z tego co zrobił Rychu"

Po pierwsze wiedzę ze przerasta Cie kulturalna rozmowa, więc mnie k***a nie obrażaj, bo o mnie tym bardziej nic nie wiesz.
Po drugie, pokaż mi jakiegoś mojego oponenta w tym temacie, który osiągnął tyle co Rychu. Pokaż mi kogoś, kto dorównuje swoimi wyczynami prawie 20 lat utrzymywania się na szczycie w polskim rynku muzycznym. Każda płyta Peji ma złoto (niektóre platynę), a po wydaniu płyty, krążek utrzymuje się tygodniami na pierwszym miejscu OLIS. Jak powiedział nawet Tede: Rychu Peja sprzedaje w tydzień tyle płyt ile Doda w rok.
Mimo to Peja nie tonie w hajsie, ma zwykłe mieszkanie w bloku i żyje jak przeciętny Polak.
I myśle ze Rychu nie ma się za co nikomu rehabilitować, ponieważ nikomu nic złego nie zrobił. Zaraz powiesz ze robię z niego ofiarę, ale to on jest krzywdzony przez takich jak Ty, którzy sądzą ze jest agresywnym dresem, tylko dalatego, ze gra rap jest łysy i wywodzi się z takich a nie innych klimatów.

daf098

2013-01-01, 22:29
@Wilku220
Czytaj ze zrozumieniem! Przejrzyj co napisałem bo Ci się coś zmiksowało i pie**olisz głupoty. Pytam się po raz drugi! Po czym wnosisz że go nie znam? Napisałem Ci że jestem z tego samego jak to gangstersko nazywasz "bronxu" i wiele co o nim wiesz to jest fantazja literacka. Rehabilitować musi się chociażby za swoja tchórzowskie zachowanie w Zielonej. Gdyby miał choć trochę odwagi to sam w ryja dałby a nie bydło podpuszczał i nie interesuje mnie czy leczył się z alkoholizmu czy w ciąży był wtedy.

Wilku220

2013-01-01, 23:19
daf098 napisał/a:

@Wilku220
Czytaj ze zrozumieniem! Przejrzyj co napisałem bo Ci się coś zmiksowało i pie**olisz głupoty. Pytam się po raz drugi! Po czym wnosisz że go nie znam? Napisałem Ci że jestem z tego samego jak to gangstersko nazywasz "bronxu" i wiele co o nim wiesz to jest fantazja literacka. Rehabilitować musi się chociażby za swoja tchórzowskie zachowanie w Zielonej. Gdyby miał choć trochę odwagi to sam w ryja dałby a nie bydło podpuszczał i nie interesuje mnie czy leczył się z alkoholizmu czy w ciąży był wtedy.



Kompromitujesz się człowieku na każdym kroku... znów dowiedz się czegoś więcej na temat, na który się wypowiadasz. W Zielonej Górze podczas tego incydentu Peja najpierw sam schodził do gościa, ale ochrona mu na to nie pozwoliła, później wrócił na scene ale facet nie przestawał go prowokować, wiec sie potoczyło tak jak się potoczyło.

A z czytaniem widocznie tez masz problemy... to powiedz w jaki sposób go znasz, spotykałeś się z nim, czy tylko minąłeś na ulicy?

Skoro nazwa bronx to dla Ciebie gangsterka, to dzieci z piaskownicy są pewnie dla Ciebie niczym mafia pruszkowska.

Fantazja literacka? Hahah najpierw dowiedz się co to jest ta fantazja literacka :D pie**olisz jak małe dziecko, sam nie zajrzysz do jakiegoś źródła, nie dowiesz sie czegoś na ten temat, ale k***a wiesz ze to co ja wiem o tej sprawie to są brednie... człowieku skąd Ty się wytrzasnąłeś, bo większego hipokryty chyba Poznań nie nosił.

A skoro Peja Cie nie interesuje, to na ch*j drzesz ryja na jego temat.

daf098

2013-01-02, 00:51
Wilku220, Nie chce mi się z Tobą więcej dyskutować. Może jak wąs Ci zacznie rosnąć to coś z tego co już napisałem zrozumiesz.

Wilku220

2013-01-02, 01:07
daf098 napisał/a:

Wilku220, Nie chce mi się z Tobą więcej dyskutować. Może jak wąs Ci zacznie rosnąć to coś z tego co już napisałem zrozumiesz.



No tak, widzę że brakło argumentów, ponieważ te które wyciągnąłeś do tej pory obaliłem.
Myślę że ilość piw, które dostałem za mój pierwszy komentarz najlepiej rozstrzygnie całą dyskusje.