18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak dyskryminować po europejsku- poradnik UMCS

pi...........ja • 2017-09-10, 16:04
A mówią, że Lubelszczyzna to ciemnogród i zacofanieKandydaci na studia mają tyle samo punktów, UMCS przyjmie kobietę. Jak się tłumaczy?

Gdy dwaj kandydaci będą mieli taką samą liczbę punktów, pierwszeństwo przyjęcia na informatykę mają mieć kobiety. UMCS zapewnia, że wcale mężczyzn nie dyskryminuje, a Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich jest tym zapisem zachwycone[rząd pewnie też się raduje, w przerwie walki z Brukselą].
Taki zapis znalazł się w zasadach kwalifikacji na studia uzupełniające finansowane ze środków unijnych „Informatyka – nowe specjalności odpowiedzią na innowacje”. Wyciąg z regulaminu trafił na popularne serwisy internetowe, jak Wykop czy Demotywatory. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki.

Sprawdziliśmy, czy podobne przepisy obowiązują na innych uczelniach. Zapytaliśmy KUL, Politechnikę Lubelską, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Wszędzie usłyszeliśmy odpowiedź negatywną. – Jeśli dochodzi u nas do sytuacji, że dwie osoby mają taką samą liczbę punktów, to przyjmowane są obie –tłumaczy Maciej Myśliwiec z biura prasowego AGH.

UMCS ten zapis tłumaczy unijnymi wymogami. – Zasady rekrutacji na specjalności zgodne są z Zasadą równości szans kobiet i mężczyzn w projektach finansowanych z funduszy europejskich :-D 2014–2020 – informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy uczelni. I zapewnia: – Nasza Uczelnia w żaden sposób nie prowadzi więc polityki dyskryminacyjnej wobec mężczyzn.
:lol:
Zgodnie z sugestią krytykujących zapis internautów o opinię zapytaliśmy Rzecznika Praw Obywatelskich.

– Jestem zachwycona tym zapisem. Zwiększenie szans kobiet na studiach zdominowanych przez mężczyzn to tzw. dyskryminacja pozytywna. Jej definicja znajduje się w unijnych dyrektywach zakazujących dyskryminacji oraz w polskich przepisach – mówi Anna Mazurczak z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. – Cały system edukacji w dużej mierze opiera się na stereotypach. Kobiety są zachęcane, żeby kształcić się na kierunkach humanistycznych, a mężczyźni – na ścisłych. Tak samo nie byłoby dyskryminacją uproszczenie zasad rekrutacji dla mężczyzn na pedagogice. To nie są „punkty za pochodzenie”. Chodzi o zwiększenie dostępu do rynku pracy i edukacji osobom, które na starcie mają mniejsze szanse.

To, że na informatycznym rynku pracy kobiet jest mniej, potwierdzają przedstawiciele tej branży.

Dziennik Wschodni. Dalej propagandowe pie**olenie właściwych pracodawców.

voidinfinity

2017-09-10, 19:41
Proponuje odwrócić ten zapis (w przypadków równej liczby punktów, przyjmowani będą mężczyźni) i zobaczymy czy jest to przepis seksistowski czy nie :krejzi:

pietras_ja napisał/a:

– Jestem zachwycona tym zapisem. Zwiększenie szans kobiet na studiach zdominowanych przez mężczyzn to tzw. [b]dyskryminacja pozytywna.



"Kobiety do garów i do pały" - a to jest seksizm pozytywny :krejzi:

pietras_ja napisał/a:

A mówią, że Lubelszczyzna to ciemnogród i zacofanie



No widzę właśnie. Na świecie wchodzenie feministkom do dupy przestaje być popularne, a na ścianie wschodniej zaczyna ;-)

freaky

2017-09-10, 19:49
Ale wcześniejszy wiek emerytalny dla kobiet już tym unijnym nazistom przeszkadza, więc jedyną konsekwencją jaką dostrzegam jest to, że oni po prostu lubią się do Polski przypie**alać.

szpajder

2017-09-10, 21:50
voidinfinity weź chłopaku przestań jątrzyć. Idź wystrugaj sobie łódkę z kory, czy coś innego. Więcej obiektywnych emocji ci życzę.

do...........ka

2017-09-10, 21:57
b0r000 napisał/a:


Nie rozpędzaj się tak na tą informatykę bo już widziałem wiele takich co pierwszego roku nie przetrwały.
Powód: "A bo ja chciałam tylko na grafikę komputerową"


A to rzeczywiście, skoro je widziałeś, to wierzę.

q800

2017-09-10, 22:04
No miodzio. Co następne? Rasizm pozytywny? Holokaust pozytywny?
Ta ideologia "miłości, tolerancji i równości" sprawia że przechodzą mnie dreszcze... jest bardziej złowieszcza niż nazizm i bolszewizm razem wzięte. Infekuje umysły w wyjątkowo perfidny sposób..

PanZorro

2017-09-10, 22:05
U mnie w robocie daja premie, jesli kogos polecisz i zostanie zatrudniony. Za mezczyzne 500 euro, a za kobiete 1000 euro.

Dupaapud

2017-09-10, 22:05
Zatrudniam kilkanaście osób. Moja firma działa w IT. Mam cztery dziewczyny i ogólnie ogarniają, ale tylko prace rutynowe, gdy działa się z konkretną procedurą. Jeżeli chodzi o analizę i rozwiązywanie problemów inżynierowie są po prostu lepsi i bardziej skuteczni niż inżynierki.

Poza tym baby w biurze wprowadzają nerwową "atfosmerę". Nie można pierdzieć, bekać i gadać o cyckach i dz**kach, co w męskim towarzystwie w dziale programistów jest normą, buduje właściwe relacje i integruje zespół.

voidinfinity

2017-09-10, 22:06
szpajder napisał/a:

voidinfinity weź chłopaku przestań jątrzyć. Idź wystrugaj sobie łódkę z kory, czy coś innego. Więcej obiektywnych emocji ci życzę.



Wystrugam sobie swojego Adriana jak prezes :amused:

kenzol

2017-09-10, 22:10
Przyjmować jak najwięcej studentów i wszystkich przepuszczać z roku na rok nie weryfikując wiedzy. Dawać im zaliczenie na podstawie frekwencji na wykładzie. Niech wszyscy mają papierek. Tak będzie lepiej i lewacka Europa niech się odpie**oli.

Watris

2017-09-10, 22:19
Kobieta informatyk jest jak świnka morska. Ani świnka, ani morska.

wszystkozajete1234

2017-09-10, 22:19
"zmaskulinizowany" - inaczej "męski"
I wszystko jasne. Po co mam się uczyć języków obcych, jeśli nie znam języka we własnym kraju.

szpajder

2017-09-10, 22:30
voidinfinity napisał/a:



Wystrugam sobie swojego Adriana jak prezes :amused:

Spoko. Strugaj sobie co tam sobie najlepszego wyobrażasz. Może dzięki temu się ogarniesz i wyluzujesz.

voidinfinity

2017-09-10, 22:59
szpajder napisał/a:

Spoko. Strugaj sobie co tam sobie najlepszego wyobrażasz. Może dzięki temu się ogarniesz i wyluzujesz.



Ale ja przecież wyluzowany jestem. Chyba niezupełnie zrozumiałeś mój przedostatni komentarz 8-)

Jak chcesz to mogę nawet wytłumaczyć żarty, które tam się pojawiły ;-)

Ermland

2017-09-10, 22:59
Dyskryminacja pozytywna to coś jak demokracja ludowa.

BrianGriffin

2017-09-10, 23:03
Uwaga biedaki, wypowiada się człowiek z branży.

Kobiet w IT jest mało i zawsze jak przychodzi jakaś na rekrutację to jest poruszenie, a cały dział DEV pręży muskuły ;-)

Także popieram, wincyj.