18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak dyskryminować po europejsku- poradnik UMCS

pi...........ja • 2017-09-10, 16:04
A mówią, że Lubelszczyzna to ciemnogród i zacofanieKandydaci na studia mają tyle samo punktów, UMCS przyjmie kobietę. Jak się tłumaczy?

Gdy dwaj kandydaci będą mieli taką samą liczbę punktów, pierwszeństwo przyjęcia na informatykę mają mieć kobiety. UMCS zapewnia, że wcale mężczyzn nie dyskryminuje, a Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich jest tym zapisem zachwycone[rząd pewnie też się raduje, w przerwie walki z Brukselą].
Taki zapis znalazł się w zasadach kwalifikacji na studia uzupełniające finansowane ze środków unijnych „Informatyka – nowe specjalności odpowiedzią na innowacje”. Wyciąg z regulaminu trafił na popularne serwisy internetowe, jak Wykop czy Demotywatory. Internauci nie pozostawili na nim suchej nitki.

Sprawdziliśmy, czy podobne przepisy obowiązują na innych uczelniach. Zapytaliśmy KUL, Politechnikę Lubelską, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Wszędzie usłyszeliśmy odpowiedź negatywną. – Jeśli dochodzi u nas do sytuacji, że dwie osoby mają taką samą liczbę punktów, to przyjmowane są obie –tłumaczy Maciej Myśliwiec z biura prasowego AGH.

UMCS ten zapis tłumaczy unijnymi wymogami. – Zasady rekrutacji na specjalności zgodne są z Zasadą równości szans kobiet i mężczyzn w projektach finansowanych z funduszy europejskich :-D 2014–2020 – informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy uczelni. I zapewnia: – Nasza Uczelnia w żaden sposób nie prowadzi więc polityki dyskryminacyjnej wobec mężczyzn.
:lol:
Zgodnie z sugestią krytykujących zapis internautów o opinię zapytaliśmy Rzecznika Praw Obywatelskich.

– Jestem zachwycona tym zapisem. Zwiększenie szans kobiet na studiach zdominowanych przez mężczyzn to tzw. dyskryminacja pozytywna. Jej definicja znajduje się w unijnych dyrektywach zakazujących dyskryminacji oraz w polskich przepisach – mówi Anna Mazurczak z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. – Cały system edukacji w dużej mierze opiera się na stereotypach. Kobiety są zachęcane, żeby kształcić się na kierunkach humanistycznych, a mężczyźni – na ścisłych. Tak samo nie byłoby dyskryminacją uproszczenie zasad rekrutacji dla mężczyzn na pedagogice. To nie są „punkty za pochodzenie”. Chodzi o zwiększenie dostępu do rynku pracy i edukacji osobom, które na starcie mają mniejsze szanse.

To, że na informatycznym rynku pracy kobiet jest mniej, potwierdzają przedstawiciele tej branży.

Dziennik Wschodni. Dalej propagandowe pie**olenie właściwych pracodawców.

mateusos

2017-09-10, 16:16
Dyskryminacja pozytywna. pie**olca mozna dostac :-|

mygyry

2017-09-10, 16:17
Czy tylko mi się wydaje, że ktoś tu robi k***ę z logiki?

kokos_123

2017-09-10, 17:21
Kogoś mocno pogrzało, wyznanie, rasa, płeć, czy preferencje seksualne, nie powinny być nigdy czynnikiem decydującym, nigdy, bo dojdziemy do absurdów jakie obecnie są w USA przy rekrutacji na uczelnie wyższe... Uczmy się z błędów innych, nie swoich.

KillerLaugh

2017-09-10, 17:27
Kobieta na politechnice to trochę jak zachęcanie niepełnosprawnych do aktywizacji zawodowej. A mam jeszcze pytanie. Czy jeśli zdyskryminowany mężczyzna jest tak naprawdę transseksualnym wegetarianinem z Erytrei ma szansę się odwołać od decyzji?

do...........ka

2017-09-10, 17:36
Nareszcie mam szansę.

~Velture

2017-09-10, 17:37
Cytat:

Uczelnia w żaden sposób nie prowadzi więc polityki dyskryminacyjnej wobec mężczyzn


-Więc i pan i pani macie identyczne wyniki, identyczny poziom wiedzy oraz identyczne umiejętności... No więc przyjmiemy panią ponieważ ma pani cycki i p*zdę a nie jaja i ku*asa. Tak będzie uczciwie.


Gilera1231

2017-09-10, 17:40
Głupie baby nawet różnicy miedy pamięcią RAM a ROM nie znają.

~Velture

2017-09-10, 17:44
@up
Pfff... łatwizna. RAM masz w urządzeniach elektronicznych a ROM mieszka w Polsce na socjalu...

b0r000

2017-09-10, 18:25
dobra.wróżka napisał/a:

Nareszcie mam szansę.


Nie rozpędzaj się tak na tą informatykę bo już widziałem wiele takich co pierwszego roku nie przetrwały.
Powód: "A bo ja chciałam tylko na grafikę komputerową"

sh...........ns

2017-09-10, 18:41
o tym zawsze mówiłem a bedzie jeszcze gorzej bo bili rycerze w polsce o to zadbają

SpeedyG

2017-09-10, 18:42
Wejdźcie sobie na stronę tej śmiesznej uczelni. Około 50 kierunków typu: opieka nad starszą osobą, ogrodnictwo.

sh...........ns

2017-09-10, 18:42
a fakt że jeden męzczna w Polsce musi płacić składki emerytalne na kobiety przez 90 lat i to tylko za wcześniejszą emeryture bo tak w Polsce wyada że jeden mezczyzna itrzymuje 9 kobiet też jest dysklriminacją pozytywną ?