18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak by wyglądał

chudzik2145 • 2012-06-20, 11:51
świat bez ropy


dawidrolf

2012-06-21, 10:37
Arashel chyba żyjesz w innym świecie niż ja, ponieważ według mnie nie byłoby tak kolorowo jak mówisz. Zresztą nie chce się wymądrzać ale są ludzie mądrzejsi od nas którzy przewidują takie scenariusze, żaden z nich nie jest wizja którą ty przedstawiasz, żaden nawet ten najbardziej optymistyczny. Ja widzę miliony problemow z powodu braku czarnego złota, film tez przedstawia to czarno na białym. Ty nazywasz film głupim i masz złote rozwiązania, startuj do rządu będę na Ciebie głosował.

Ork.Fajny

2012-06-21, 11:17
Masz rację że żyję w innym świecie. Ja w przeciwieństwie do was(niektórych) nie wierzę w to co mi TV zaserwuje. Bo wiem że bez różnicy czy to TVN24, BBC czy Aldżazira, to i tak one działają na prostej zasadzie: informować ludzi głównie tylko o tym jak bardzo jesteśmy ograniczeni umysłowo, pomysłowo, finansowo i bez pomocy rządów(żyjących m.in. z podatków i haraczy z ropy) sobie nie poradzimy nigdy.
Ba... Nawet na uczelniach wyżsysz uczy się o budowanie takich rzeczy tak jak tego premier danego kraju chce a nie jak to powinno być...
Te wszystkie wymogi narzucane przez rządy dotyczące budowy nie działają pozytywnie.
Czarnobyl - pazerne przedłużanie działania przez rządy komunistów.
Fukushima - idiotyczna myśl rządy by zbudować elektrownię atomową na terenie czynnym sejsmicznie.
USA - dziesiątki prywatnych, nawet tanich, bez działań rządu z małymi wymogami dot. budowy elektrowni działa bez żadnych problemów przy budowie czy potem działaniu.
Ja wierzę w ludzi i wiem że mamy tak wysoki poziom zaawansowania że gdy dojdzie do jakieś tragedii to zbierzemy się i bez trudów oraz ropy zbudujemy co trzeba.

mcmt

2012-06-22, 00:59
Arashel napisał/a:

Masz rację że żyję w innym świecie. Ja w przeciwieństwie do was(niektórych) nie wierzę w to co mi TV zaserwuje. Bo wiem że bez różnicy czy to TVN24, BBC czy Aldżazira, to i tak one działają na prostej zasadzie: informować ludzi głównie tylko o tym jak bardzo jesteśmy ograniczeni umysłowo, pomysłowo, finansowo i bez pomocy rządów(żyjących m.in. z podatków i haraczy z ropy) sobie nie poradzimy nigdy.
Ba... Nawet na uczelniach wyżsysz uczy się o budowanie takich rzeczy tak jak tego premier danego kraju chce a nie jak to powinno być...
Te wszystkie wymogi narzucane przez rządy dotyczące budowy nie działają pozytywnie.
Czarnobyl - pazerne przedłużanie działania przez rządy komunistów.
Fukushima - idiotyczna myśl rządy by zbudować elektrownię atomową na terenie czynnym sejsmicznie.
USA - dziesiątki prywatnych, nawet tanich, bez działań rządu z małymi wymogami dot. budowy elektrowni działa bez żadnych problemów przy budowie czy potem działaniu.
Ja wierzę w ludzi i wiem że mamy tak wysoki poziom zaawansowania że gdy dojdzie do jakieś tragedii to zbierzemy się i bez trudów oraz ropy zbudujemy co trzeba.


ręce, nogi i h*j opada... :facepalm: ma 20 lat, może bunt minie i jeszcze kiedyś zmądrzeje...

franek11

2012-06-22, 16:29
A mnie zastanawia w tym filmie, dlaczego jak w USA skończy się ropa to już na całym świecie tej ropy nie ma ?!

KingOfEvil

2012-06-23, 14:43
Arashel napisał/a:

Głupi film. Koniec ropy to głównie problem komunikacji transportowej.
W dawnych czasach jakoś ludzie tworzyli przedmioty bez pomocy ropy, więc do zbudowania elektrowni atomowej nie potrzeba ropy a gdy tak się uruchomi to połowa problemów znika. A nawet niektóre transporty zaczynają działać takie jak kolej.
No i to gówno to jakaś propaganda rodem z USA. Niby mówią o wszystkim ale kwiatuszki typu abdykacje w krajach arabskich i kryzysy u nich są dziwnie długo akcentowane.
Ropa wynosi satelity/wahadłowce? O ile wiem to jakiekolwiek węglowodory to najgorsze co może być jeśli chodzi o ten typ paliwa...
Ciemne parkingi jako pole uprawne... Brawo...
I dalej to mi się nie chce wymieniać...



Kraje naftowe chcą żebyśmy myśleli że ropa to jedyne źródło energii a tak nie jest! Alternatywne źródła energii istnieją już od wieku ale są skutecznie tępione przez mocarstwa naftowe, pierwsze miejsce na giełdzie ma właśnie korporacja naftowa, jakiś czas temu na kilka godzin pierwsze miejsce zajmowało nadgryziona gruszka.