18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Jak by wyglądał

chudzik2145 • 2012-06-20, 11:51
świat bez ropy


Ork.Fajny

2012-06-20, 16:42
HAL-9000 napisał/a:

Tak? To sobie ją buduj 100-150 lat.


Ale wybudowana zostanie. I o to chodzi.

HAL-9000 napisał/a:

A znasz się na budowie jakiejkolwiek współczesnej hali?


Budować chcesz halę czy reaktor?


HAL-9000 napisał/a:

Rozumiem że szafy i skrzynki aparatury wykonasz z pięknego dębowego drewna, hydraulikę na bazie bambusowych tyczek, etc.


Masz problemy z historią, a raczej po prostu nie umiesz skojarzyć faktów... Nie wiem czy wiesz ale pierwsze lokomotywy parowe, dokładnie to chodzi o jej części były wytapiane bez ropy...
Mniejsze i większe części metalowe da się bez ropy wyprodukować. A na nieprzewodzącą prąd podstawę na podzespoły w razie musu można stworzyć z czego innego. Poza tym mówiłem metoda FTS pozwala nieekonomicznie wytworzyć węglowodory, więc nie za dużą ich ilość można tworzyć żeby zbudować reaktor.

HAL-9000 napisał/a:

Widzę że się gdzieś naczytałeś i nasłuchałeś ale masz jeszcze pewne braki.


Ja mam braki? Czytaj moje posty i rusz mózgiem nieco bardziej...

HAL-9000 napisał/a:

Nie będe Cię jechał dalej. Pozdrawiam.


Bla bla bla. Nie jesteś fajny. Przeciwnie. Bez pozdrowień.

przeme13

2012-06-20, 16:47
Macie nieźle nasrane, że chce wam sie to całe oglądać ;/

ress

2012-06-20, 19:19
Problem braku ropy to nie tylko transport. k***a, chemii w szkole nie mieliście, czy w gimnazjum jeszcze o tym nie mówią? Ropa to asfalt, guma, 90% tworzyw sztucznych a co za tym idzie ubrania, prezerwatywy i sztuczne pochwy.
Ludzie, dajcie żyć!

Shaint

2012-06-20, 19:42
Zawsze jest w p*zdu alternatywnych metod napędzania pojazdów, na ropę z konopi można jeździć, na alkohol, prąd, wodę, śmieci, słońce i nawet na silnik wyprodukowany z magnezów.

MudPie

2012-06-20, 19:57
Jakby jej zabrakło to tabor przerobiony na gaz ziemny. Najlepiej płynny tzw LNG. W USA spora część Tirów na tym lata. Tutaj nie ma problemu czy silnik benzynowy czy diesla. Sam gaz ziemny jest lepszy od tych dwóch paliw, po pierwsze już dużo bardziej przyjazny dla środowiska, silniki na nim pracują ciszej i sprawniej, plus miałby przedłużoną żywotność. Spalanie się nie zwiększa, mocy nie ubywa. Plus stacje benzynową można zrobić u siebie w domu.. wystarczy specjalny kompresor jeżeli mowimy o CNG i podłączamy do niego taką samą rurę jak do kuchenki.
Poza gazem ziemnym.. auta elektryczne, parowe, wodorowe, alkoholowe (te popularne są w Brazyli, tam auta sprzedawane w salonie mając zasilanie na etanol) sporo jest alternatyw.

yoog

2012-06-20, 20:05
Musze się uczyć na egzamin, no ale 47 min mnie nie zbawi

Pan_Doktur

2012-06-20, 20:50
kolejny propagandowy film OILgarchów by wyj***ć ceny po 8 złotych

Shaint napisał/a:

silnik wyprodukowany z magnezów.



Z czego?!

HAL-9000

2012-06-20, 20:56
Arashel napisał/a:


Ale wybudowana zostanie. I o to chodzi.


Idź to powiedz w banku lub sponsorom którzy ci będą mieli to sfinansować. :facepalm:


Arashel napisał/a:


Budować chcesz halę czy reaktor?


reaktor, rozumiem, postawisz potem w kiblu . . . :idzwch*j:

Arashel napisał/a:


Ja mam braki? Czytaj moje posty i rusz mózgiem nieco bardziej...


No właśnie czytam i z podziwu nie mogę wyjść z jakim to zacięciem bronisz tych bredni :idzwch*j:

Może w technikum to i znajdowałeś publike z takimi fantazjami, ale na jakimś tematyczym kierunku na studiach to by z ciebie grupowego klauna zrobili

Doczytaj trochę o technologii materiałów i ich produkcji, wymogach jakie stawia współczesna energetyka, technologii produkcji urządzeń energetycznych... Długa droga przed tobą, bo na razie pie**olisz jak potłuczony - podjarany newsami z prasy popularnonaukowej.
:erniepalm:

Bimbeer91

2012-06-20, 20:58
dobrze zmarnowany czas!

Ork.Fajny

2012-06-20, 22:23
HAL-9000 napisał/a:


Idź to powiedz w banku lub sponsorom którzy ci będą mieli to sfinansować.


Mistrzu... Mówimy o kryzysie końca ropy i załamaniu z tym związanym i działaniami ludzi w tej sprawie...
Pieniądz w obecne formie, czyli kawałek papieru lub blachy bez pokrycie czy zamiany na inne dobra staje się uniwersalną podpałką...
Takie coś w takiej sytuacji się buduje na obiecanie energii z niej płynącej i zapewnienie środków do życia na czas budowy dla pracowników.

HAL-9000 napisał/a:

reaktor, rozumiem, postawisz potem w kiblu


Odzywki jak u 5latka...
Rusz łbem. Takie coś można ulokować w jakimś prowizorycznym budynku, albo jakieś używanej, "poszerzonej" kopalni.

HAL-9000 napisał/a:

Doczytaj trochę o technologii materiałów i ich produkcji, wymogach jakie stawia współczesna energetyka, technologii produkcji urządzeń energetycznych...


Jeśli mi tu mówisz o wymogach jakie sobie stawiają rządy firmą przy produkcji czegokolwiek to jakbyś był sprytny to byś zrozumiał że sytuacja spłyca prawo czy ludzkie widzimisię do postawy "wygląda jakby się nie miało w najbliższe 5min zawalić - jest OK"

HAL-9000 napisał/a:

Długa droga przed tobą, bo na razie pie**olisz jak potłuczony - podjarany newsami z prasy popularnonaukowej.


No fakt... Bo co chwilę bo prasie której nie czytam są przewodniki i poradniki jak zbudować reaktor atomowy podczas kryzysu ropy...
Jeśli chcesz mi tu coś udowadniać to daj mi jakieś sensowne odnośniki do tekstów które potwierdzą twoją tezę że bez ropy reaktora nie zbudujemy...

Cerny

2012-06-20, 22:56
Nie chce mi się szukać tego typa, co to twierdzi, że najbardziej ucierpiałaby komunikacja, ale wiedz, że chrzanisz! :D
Sprawdź listę wszystkich zastosowań ropy i jak wyjdziesz z szoku chodź i tu i przeproś.

mcmt

2012-06-20, 23:07
Na szczęście ropy jest coraz więcej... Odkrywane są co chwile nowe złoża, robi się odwierty i zostawia na później. Wiem to od kolegi, który pracuje w branży, także źródła tej informacji jestem w 100% i o zasoby ropy jestem spokojny. Wk***ia mnie jedynie trochę cena. :evil:

anotherbrick

2012-06-21, 00:18
podobno gdyby udało się uzyskać energię z atomów wodoru, jedna szklanka wody starczyłaby na zasilanie całego Szczecina przez miesiąc. nieźle co?

ska

2012-06-21, 01:20
Tak prawdę mówiąc, jest bardzo wiele aspektów które człowiek musiał by zmienić, a w dobie dzisiejszego wygodnego zycia i lenistwa wątpię aby chociaż połowa przetrwała. Moze w małych bogatych krajach, gdzie ludzie są świadomi zagrożenia reakcja była by na tyle szybka, aby zmienić sposób życia (stawiam na Japonie jako największe szanse). Ale patrząc np na Polske to na dzień dobry mam przesrane, ponieważ choruje na cukrzyce to teraz mam problem z dostępem insuliny a co będzie gdy jej nie będzie?. Ludzie uzależnieni od farmaceutyki na pewno lecą od razu na odstrzał. Gdzie woda pitna, gdzie odprowadzanie ścieków a co z tym związane choroby? Nastała by era kamienia łupanego co i tak prędzej czy później nastąpi, tylko wtedy musi być inne pokolenie świadomych tego jak drogocenne są nie odnawialne zasoby naturalne

marcinsud

2012-06-21, 01:31
@extrime Szkoda tylko, że żeby wyprodukować wodór potrzeba w proces wsadzić więcej energii niż się otrzymuje. polecam przeczytanie http://www.peakoil.pl/p/wodor

Co do filmu w Brazylii niezłe mózgi, że jadą na etanolu bez szkód dla silnika :D Przypominam, że w stosowanym dzisiaj E85 jest tylko 85% etanolu, reszta to benzyna i inne gówna uszlachetniające, które jednak są z ropy.
Taka zagwozdka nie wiem czy zauważyliście, ale każde paliwo sprzedawane w Polszczy ma ok. 5% biopaliwa w sobie.