18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

ITD - oni polują na nas a my na nich

OstatniLogin • 2013-02-28, 21:13
Jeden z internautów nakręcił dziś rano film, na którym widać radiowóz Inspekcji Transportu Drogowego jadący 160 km/h autostradą A4 między Wrocławiem a Legnicą. Ograniczenie prędkości na tym odcinku to 110 km/h.




Radiowóz to oznakowany Volkswagen Transporter o numerach WY4224E. Film nakręcono dziś rano na odcinku autostrady A4 między Wrocławiem a Legnicą - zaczyna się za zjazdem na Jarosław, kończy za zjazdem na Budziszów. Kierowcy jadą w stronę granicy niemieckiej. Na odcinku autostrady A4 Wrocław - Legnica - Krzywa na praktycznie całej długości obowiązuje ograniczenie prędkości do 110 km/h z powodu braku pasa awaryjnego.

Kierowca z ITD nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość o 50 km/h, ale też nie zachował bezpiecznego odstępu od jadących przed nim pojazdów. I to przy prędkości powyżej 100 km/h. Oczywiście podobne wykroczenia popełnił kierowca samochodu z kamerą.

Za przekroczenie prędkości o 40-50 km/h grozi mandat od 300 do 400 zł i 8 punktów karnych.

Alvin Gajadhur, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, po obejrzeniu filmu oświadczył:
- Sprawa zostanie wyjaśniona w trybie pilnym. Sprawdzamy, czy pojazd nie brał udziału w działaniach kontrolnych. Jeżeli doszło do złamania przepisów, to w stosunku do kierującego przeprowadzimy postępowanie dyscyplinarne, poniesie konsekwencje służbowe i dodatkowo przekażemy sprawę policji w celu ukarania kierowcy za złamanie przepisów ruchu drogowego.

Skradzione z http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/radiowoz-inspekcji-transportu-drogowego-jedzie-160-kmh-na-ograniczeniu-do-110-kmh-film jak było to wiadomo..

GranatPL

2013-02-28, 23:57
Alvin Gajadhur? CO to k***a, jakiś ciapaty sie dorwał do stołka?

pozeracz_kotow

2013-03-01, 00:00
Z tego mi wiadomo, zwykły funkcjonariusz nie może łamać przepisów, gdy nie jedzie na sygnale. Jedynie tajniacy z CBŚ mogą zapie**alać jak im się podoba, ponadto mogą jechać nawet, gdy są pijani.

OBEL912

2013-03-01, 00:01
a ch*ja mnie to obchodzi ile sobie zapie**alają.. mogą jechać 300 i też mam to w dupie o_O tak się nauczyłem, że wole pilnować swojej dupy czy mnie nikt nie nagrywa niż nagrywać jakiś gości :-? /EDIT:/ chodź tak po 30sekundach od napiania tego przyznam, że przeszła mi przez głowe myśl, że w sumie to trzeba czasem kogoś upie**olić :D

borisklinga

2013-03-01, 00:11
skąd wiadomo ze licznik w osobowce działal poprawnie ?

endexp

2013-03-01, 00:56
są dwa urządzenia na których można opierać się przy stawianiu oskarżeń co do prędkości pojazdu. Stacjonarny pomiar prędkości czyt. suszarka i fotoradar oraz radiowóz z zamontowanym radarem do pomiaru prędkości. Tylko te urządzenia posiadają homologacje i wyniki/nagrania z nich mogą służyć jako dowód w sądzie i gdziekolwiek indziej! Tak wiec nagrywanie swojej prędkości można sobie w dupe wsadzic i nie powinno to być podstawą do jakichkolwiek oskarżeń!

mikEWrona

2013-03-01, 01:05
bardzo podoba mi sie twoj avatar :*

Speace1990

2013-03-01, 01:08
łął..... w ch*j sadystyczne! sp***alajci* z tąd!

stąd

adrian1795

2013-03-01, 01:22
Na autostradach w Polsce dopuszczalna prędkość wynosi 140 km/h. +20 km/h ustawione są najczęściej POLICYJNE fotoradary, żebyśta mogli zapitalać więcej i nadal j**ać policję. Dziękuję, dobranoc.

idymy

2013-03-01, 01:32
Skończy się, że temu co prowadził auto z kamerzystą wpie**olą mandat za przekroczenie prędkości - 160 km/h przy 110hm/h, dołożą do tego jeszcze papiery potwierdzające, że ITD jechało na interwencje i upie**olą dodatkowa za jazdę za pojazdem uprzywilejowanym podczas akcji - funkcjonariusz zapomniał z powodu pośpiechu włączyć sygnalizację - sprawa wyjaśniona w trybie pilnym. Kierowca ITD dostanie pouczenie aby zawsze włączał sygnalizację w pojeździe.

kurczasty

2013-03-01, 02:43


Jakie by nie było rozwiązanie ten pan się ucieszy.

panchamityle

2013-03-01, 04:45
Mgła jak w Smoleńsku a oni 150 zapie**alają

Kaciaj

2013-03-01, 07:27
" nie zachował bezpiecznego odstępu od jadących przed nim pojazdów."
czyli ile wynosi ten bezpieczny odstęp ? ....

OKOde

2013-03-01, 09:30
Prawda jest taka, że jak to zgłosicie to wy dostaniecie mandat, a oni upomnienie od komendanta ^^

OstatniLogin

2013-03-01, 09:51
Speace1990 napisał/a:

łął..... w ch*j sadystyczne! sp***alajci* z tąd!

stąd



łoo k***a mądry się odezwał. Dla twojej wiadomości temat jest umieszczony w Absurdach dnia codziennego, to nie jest hard pedale. Sam wypie**alaj :fuck-off:

timmy77

2013-03-01, 10:04
Te k***y krokodyle j***ny zakupiły 30 samochodów nieoznakowanych, z kamerką i z przodu w grillu z zamontowanym radarem i jeżdżą z dozwoloną prędkością po Polsce i nawet nie haltują wyprzedzających ich kierowców tylko wysyłają nagranie i mandat do chaty... Ponoć wszystkie 30 samochodów sk***ysynom się zwrócił w niecałe 2 miesiące, 30 w 2 miesiące...