18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Iskry z wagonu

kiper16 • 2013-02-03, 21:24
Prawdopodobnie brak okładzin ciernych

MihauIC

2013-02-04, 23:06
Koła obręczowe składają się z koła bosego – piasty (które nabijane jest na podpiaście osi), obręczy i pierścienia zaciskowego. Koło bose może być ramienne lub tarczowe. Te pierwsze wykonywane są zawsze jako staliwne, natomiast koła tarczowe mogą być staliwne lub kute.
Obręczowanie czyli proces mocowania obręczy na kole bosym polega na podgrzaniu obręczy przez rezystancję prądu elektrycznego do temperatury ponad 250 st. Celsjusza. Zgodnie z zasadą rozkurczania termicznego stali, obręcz zwiększa swoją średnicę w wyniku czego może być nabita na koło bose. W rowku obręczy specjalną walcarką osadza się natomiast pierścień zaciskowy. W procesie stygnięcia obręcz kurczy się i samoczynnie zaciska na kole bosym, a pierścień zaciskowy stanowi dodatkowe zabezpieczenie omówionego połączenia skurczowego.
Więcej na Transportszynowy.pl

koło bose

koło z obręczą

marcinek80

2013-02-04, 23:13
Chyba tylko robiłeś zdjęcia jak składali te podwozia do wagonów ten wagon jedzie zahamowany a klocki już sie topią o temperatury
brak klocków hamulcowych nie zrobi takiego efektu
coś o tym wiem bo codziennie mam z tym styczność jestem maszynistą i także rewidentem

marakuja88

2013-02-04, 23:55
zapier*alał, że aż iskry szły :D

Stiv-O

2013-02-05, 00:58
Który to ekspert z Wagony Świdnica ? 8-)

wilkoala

2013-02-05, 00:59
To sabotaż albo indianie.

McPower

2013-02-05, 01:52
Dick napisał/a:


Jestę ekspertę :) robiłem od 2 do 5 "wózków" na zmianie 8-io godzinnej :D
A to przykładowy wózek, na którym widać zamontowanie klocka na obsadzie - pomalowana całość na czarno.



Dobrze że "jęsteś a nie jesteś"

k***a składasz wózki a nie znasz ortografii OK ale zwróć uwagę że błędny tekst podkreśla się na czerwono...
a później połowa gimbusów będzie mi tu pisała "jestę"

link do słownika i definicji : http://www.sjp.pl/jestem

OBEL912

2013-02-05, 02:41
Elegansio ;D nic innego jak robić sadystyczny pociąg i w trase po Polsce ;DD

genghiskhan

2013-02-05, 09:17
McPower napisał/a:



Dobrze że "jęsteś a nie jesteś"

k***a składasz wózki a nie znasz ortografii OK ale zwróć uwagę że błędny tekst podkreśla się na czerwono...
a później połowa gimbusów będzie mi tu pisała "jestę"

link do słownika i definicji : http://www.sjp.pl/jestem


a tobie co neta podłączyli dopiero - bo chyba nie za bardzo trybisz o co chodzi z jestę :homer:

B-B

2013-02-05, 09:46
McPower napisał/a:



Dobrze że "jęsteś a nie jesteś"

k***a składasz wózki a nie znasz ortografii OK ale zwróć uwagę że błędny tekst podkreśla się na czerwono...
a później połowa gimbusów będzie mi tu pisała "jestę"

link do słownika i definicji : http://www.sjp.pl/jestem



:homer: :homer: :homer: :homer: :homer:

k***a mać płacą Ci coś za nabijanie postów ?!
Co to ma wspólnego z tematem ?!
Takiemu jak ty przydał by się dobry wpie**ol.
22 lata ... Polonista k***a mać j***ny w dupę.

Nashi

2013-02-05, 10:11
genghiskhan napisał/a:


a tobie co neta podłączyli dopiero - bo chyba nie za bardzo trybisz o co chodzi z jestę :homer:


Sołtys mu w wiaderku doniósł trochę internetów to nadrabia zaległości z ostatnich kilku lat. :homer:
Nie mniej należy pochwalić, że od sadola zaczyna.

Moby_Dick

2013-02-05, 10:33
marcinek80, Napisałem pod spodem, że to po prostu hamulec! Co do wózków, to złożyłem ich o kilkaset więcej od Ciebie -przeczucie. Najpierw myślałem, że to z jednego koła iskry idą. A wystarczy że wieszak będzie urwany i już obsada będzie z klockiem, czy bez i z kawałkiem wieszaka trzeć o koło! tym bardziej jak np będzie wyj***ny pałąk pod spodem. Więc też jest możliwe iskrzenie z takiego powodu. Ale tu faktycznie napie**ala w dwóch wózkach wagonu i na każdym kole - więc to hamulec,, albo nie odbił , albo jest zaciągnięty!
McPower, Wózki składałem kiedyś! Chciałem Ci odpisać co do tego błędu, ale podkreśliło Mi Twój nick na czerwono, więc powiem tylko, że sam jesteś - błędem.

virus1988

2013-02-05, 13:10
Coś mi się wydaje, że jakiś Rewident taboru dostanie po dupie za źle wykonaną próbę hamulca :D i po premii prezes już się cieszy :P

blanku

2013-02-05, 14:59
wystarczy ze hamulec nie zadziala wielka polityka rewident zawalil robote albo maszynista przebil sklad...a klocki warza 12 kg zeliwo i ok 2-3 kg wstawka kompozytowa... czytajak mega wypowiedzi niezle sie usmialem:D

Pu...........le

2013-02-05, 20:46
w taki oto sposób kiedyś powstał pożar w Kuźni Raciborskiej, też przez iskrzącą kolejkę.