18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Iluzje dźwiękowe

malvo • 2012-05-07, 22:09
Hej przechodniu ! Założ słuchawki daj volume na mida i posluchaj z zamknietymi oczyma !

YoogiGoogi

2012-05-09, 14:10
to nikt nie znał tej technologii ??

mózg to mózg, tylko nigdy nie spostrzegamy takich ciekawostek...

nic nadzwyczajnego.. dźwięk przestrzenny tak samo jest stosowany w grach czy filmach

Seraph

2012-05-09, 14:50
Daj volume na mida...trochę poszanowania ojczystego języka "forfiterze".

DonMiguel

2012-05-09, 17:52
nie takie znowu zwykłe wykorzystanie systemu stereo. nagrania wykonane metodą sztucznej głowy nie są wcale tak popularne póki co. A szkoda, w ten sposób słuchając nagrania z mp3 na słuchawkach można poczuć się jakby się siedziało w studio podczas nagrywania. Minus jest taki, że przy odsłuchu takiego nagrania z głośników traci się cały ten efekt i brzmi to gorzej i mniej wiarygodnie niż konwencjonalne nagranie...

malvo

2012-05-09, 20:33
Seraph napisał/a:

Daj volume na mida...trochę poszanowania ojczystego języka "forfiterze".


Bałkać to ja po polsku ni bede ! W piosence „Ta joj ta Lwów” Nina Oleńska stwierdza słowami Feliksa Konarskiego: „Powiedzieli idźcie precz, ale serca nie wyrwali, bo to niemożliwa rzecz”. I gorzko ironizuje: „Kurtyna się zrobiła, że aż podnieść nie ma sił, chodziło im, że akurat Lwów przed kurtyną był, więc niech się nikt nie dziwi, że po lwowsku powiem tak, niech ten Poczdam krew zaleje, a niech tę Jałtę trafi szlag”.

Joakim

2012-05-09, 21:12
TheColt napisał/a:

To jest prawdziwa iluzja dźwiękowa

Dla lepszego efektu dobrze jest usiąść na krzesle (najlepiej na środku pokoju), plecy wyprostowane



Tylko ja wyłączyłem głośniki i przełączałem co kilkanaście sekund, żeby sprawdzić, czy jakaś morda nie wyskoczy? :szczerbaty:

hedd

2012-05-09, 21:19
a ja nie mam słuchawek!

androsss81

2012-05-10, 12:27
Jak sie słucha na popierdółkach za 300 PLN postawionych obok monitora to może i szczęka opada, ale efekty przestrzenne są lepsze przy oglądaniu "M jak miłość" z normalnych głosników z porządnym amplitunerem. Słuchawki to osobna kwestia, ale odniesienie jest to samo.

Jebacz_Umyslu

2012-05-10, 14:59
stare