18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Ile tak naprawdę trwa sen?

freebogdan • 2013-05-01, 21:51
Długość trwania snu zależy od wielu czynników, ale głównym z nich to moment zapadnięcia w fazę REM. Rano, po przebudzeniu, jeśli pamiętamy co się nam śniło zazwyczaj nasz sen zdaje się dość długi i zawiły, w rzeczywistości jednak trwa około 23 sekund. W ciągu nocy człowiek przeżywa kilka historii sennych i mały procent z nich jest w stanie zapamiętać – najgorzej mają palacze marihuany, ponieważ substancje aktywne zawarte w tej roślinie zakłócają przebieg fazy REM, podczas której odbywają się sny zdolne do zapamiętania.



źródło: naukowefakty.pl

sqnk

2013-05-02, 15:35
nie wiem kto to wymyslil palilem 5 lat codziennie teraz nastepne 5 lat juz pije (lubie sie odurzac) a sny mam piekne nie powiem czsami koszmary ale tak realne ze jak by to dalo rade nagrac to filmy by byly ku.rwa kosmiczne

kretorek3

2013-05-02, 16:11
te "naukowefakty pe el" to nie wiem skąd biorą takie informacje, ale po dobrym buchu pamieta sie o wiele więcej snów.

ElSombrero

2013-05-02, 16:25
pale codziennie 5 razy dziennie albo i jak bozia da to i wiecej i powiem szczerze ze moje sny są przepiękne i uwielbiam isc spac bo wime ze zawsze cos bedzie mi sie snilo.

Andy8

2013-05-02, 16:55
pie**olenie, sen składa się z cyklów, ale każdy z nich jest coraz dłuższy, więc te 23 sek. są wyssane z palca. W śnie czas odczuwamy tak jak płynie w rzeczywistości, ale przez to, że są zawiłe, po obudzeniu trudno nam stwierdzić ile rzeczywiście trwały, więc :idzwch*j: z takimi informacjami.
Co do snów po paleniu zielska się nie wypowiem, bo nie mam doświadczenia w tej kwestii ;)

PyskatySkurwiel

2013-05-02, 17:54
Jestem żywym dowodem przemawiającym za teorią o marihuanie, niestety.

Krzyz

2013-05-02, 19:07
pie**olenie. Jak ja po mocnym bakaniu położe się spać, to mam bardzo realne sny i bardzo dużo z nich pamiętam...

Yasiu99

2013-05-02, 20:11
Jak śnią się cycki to TRZEBA pamiętać!

androgenius

2013-05-02, 20:55
Gadanie. Na zjarce pamiętam sny tak samo dobrze jaknormalnie. Ale ja miewam w 90% sny świadome, pewnie to dlatego :D

KMD

2013-05-04, 01:38
androgenius, dobra, a ty stosujesz jakies techniki do swiadomego snienia?