18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Idą Powstańcy

Gacek2426 • 2013-05-06, 23:22
Umiesczam to w celu edukacyjnym...

hanys94

2013-05-07, 16:01
murray33 napisał/a:

Wszyscy volksdeutsche ze Śląska do fryzjera a potem do gazu! Polski Śląsk na zawsze!



:idzwch*j:

Skończ gimbazować, nie dawaj się gwałcić kolegom z onkologii a coś z ciebie wyrośnie, choć i z pustego ni Salomon nie naleje.

I taki cytat, może zrozumiesz, choć wątpię.

"Interesująca wydawała mi się również kwestia Śląska. Dzisiaj każdy sześcioletni smarkacz, zapytany, do kogo należała ta kraina historycznie, odpowie, że do Polski. A przecież Śląsk znajdował się w naszych granicach jedynie do czternastego wieku, jego polskość jest więc żadna. Nie czas zacząć mówić prawdę?" - Andrzej Sapkowski

exxo

2013-05-07, 16:19
murray33 napisał/a:

Wszyscy volksdeutsche ze Śląska do fryzjera a potem do gazu! Polski Śląsk na zawsze!



Jaki polski śląsk... zjarałeś sie czy co ?! Śląski śląsk na zawsze! Widze komentarze typu śląsk jest nasz, polski śląsk - to aż mnie gniecie... gorole z sosnowca.

BDrummer

2013-05-07, 16:58
Up@ zamknij japę, nawet w przysiędze (jeśli jest prawdziwa ale raczej tak) są słowa "Polska macierzą najświętszą"

A o volksdeutche-ów to raczej mu chodziło o mniejszości niemieckie i polaków którzy ich wspierają, czyli luz, panowie nie ma o o co się spinać :)

Feldfebel

2013-05-07, 18:13
Up@ Ta, dobra, ino większość z tych powstańców "śląskich" wcale nie pochodziła ze Śląska, tylko z takich miast jak Kraków, Łódź, czy Lwów... Za kim opowiedzieli się Ślązacy pokazuje plebiscyt przegrany przez Polskę. Moja rodzina mieszka tu od XVII wieku i nie uważa się za Niemów, lecz na pewno też nie za Polaków i wcale nie uważa Niemców za tych złych.

Yattaman

2013-05-07, 18:50
murray33 napisał/a:

Wszyscy volksdeutsche ze Śląska do fryzjera a potem do gazu! Polski Śląsk na zawsze!



Swego czasu 37%(!) polskiego PKB pochodziło ze Śląska. Bardzo przysłużyliśmy się do odbudowy stolicy i pewnie na twoją wiochę trochę skapło... Śląsk jest również w Czechach i nigdy nie był w 100% jednolity etnicznie. Poczytaj trochę książek, a później się mądrzyj ignorancie!

murray33

2013-05-07, 21:45
BDrummer napisał/a:

Up@ zamknij japę, nawet w przysiędze (jeśli jest prawdziwa ale raczej tak) są słowa "Polska macierzą najświętszą"

A o volksdeutche-ów to raczej mu chodziło o mniejszości niemieckie i polaków którzy ich wspierają, czyli luz, panowie nie ma o o co się spinać :)


Dokładnie o to mi chodziło. ;) pozdro

leoy

2013-05-07, 23:09
Poloki godajom, że my som Niemcy. Niemcy godajom, że my som Poloki, a jo Wom godom, że my som Ślonzoki, a przedewszystkim ludzie.