18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

I paint

P@...........@C • 2012-02-20, 10:56
niesamowite :shock:


gość ma talent!

Miranda

2012-02-20, 21:43
@up i up
:homer: i dla drugiej koleżanki też :homer:
wasz wiek dobitnie świadczy o tym, że nie od dziś obracacie się w świecie sztuki i artystów. Znane są wam wszystkie rodzaje i techniki malarskie, a nazwiska przodujących malarzy z każdej epoki nie są wam obce. Szkoda tylko, że żadna z was nie odpowie mi nawet na pytanie, jaką techniką koleś z filmiku wykonywał te obrazy.

A co do ciebie, jacki, to wrzuć jakieś swoje "arcydzieło". Ocenimy, czy masz większy talent niż facet z filmu i robisz warte podziwu dzieła. Czekam!

jacki

2012-02-20, 22:37
podejrzewałam, że zakończy się to takim mniej-więcej komentarzem, nie mam zamiaru nic udowadniać, mam tylko swoje zdanie ;) nie powiedziałam też, że robię coś lepiej, tylko że widziałam lepsze rzeczy i to akurat nie robi na mnie wrażenia, jak widać czytanie ze zrozumieniem nie jest mocną stroną niektórych użytkowników. technika? malarstwo akrylowe lub olejne, koleś pracuje głównie tzw.suchym pędzlem, dużo pierdzielenia ze szczegółami, trochę sfumato. proszę, tajemnica rozwiązana.

Pilot_Tupolewa

2012-02-21, 00:11
26rider napisał/a:

k***a ludzie to jest sadistic a nie kwejk


Napisał stary wyjadacz.

@jacki zdanie zaczyna się DUŻĄ literą.

ojojoj

2012-02-21, 11:12
marnuje sie talent, moglby jakies korpusy bez glow malowac a tak .... eeeh...

pampuchzkkk

2012-02-21, 16:09
nic mi nie pozostaje jak tylko walnąć "kupe zazdrości" pod siebie :(

Phallucifer

2012-02-21, 16:14
Dziewczyny maja racje, a miranda farmazoni.
Prawda jest taka, ze po plastyku mozna robic podobne rzeczy. Chlopak jednak dokupil sprzetu za kupe forsy(nie to, zebym twierdzil, ze sprzet odwala prace, ale landschafty mozna robic z podobnym skutkiem olowkiem, nie rozumiem wiec po co ta szopka, czy to technika konstytuuje ingardenowski przedmiot estetyczny? ) Hiperrealizm wersja wtorna, nic nowego, malo interesujace. na pewno blyskotliwe - nie posiada jednak wiekszych walorow estetyki filozoficznej. z mojego punktu widzenia kolejny rzemieslnik.

Azazel91

2012-02-22, 12:43
No podniecajcie się dalej Picassem czy innymi "artystami". Jako że mam wyj***ne na techniki itp. to chętnie powiesiłbym to sobie na ścianie. Dziwne czy nie ale jego sztuka jest o wiele lepsza od tych artystów którymi się wszyscy tak zachwycają jakieś salvadory dali albo i nie dali czy inne ch*je muje. Że niby "surrenalizm", "oryginalność" pie**olę oryginalność na siłę a przesłanie obrazu to rzecz drugorzędna, obraz ma zachwycić widza a nie wywoływać u niego "co to jest i czy na pewno chcę na to patrzeć".

Bad-Motherfucker

2012-02-23, 02:46
jacki napisał/a:

dla mnie nie jest sztuką namalować coś realistycznie...dla mnie w sumie to takie tandeciarstwo. sama maluję. sztuką jest namalować coś w sposób nietypowy, niekonwencjonalny, rozwijanie swoich umiejętności - to co robi ten koleś to po prostu kopiowanie rzeczywistości. dla mnie żadna sztuka, żadne wyzwanie. choć oczywiście talentu nie można mu odmówić. musiałam coś napisać bo rzygam na różowo czytając te wszystkie pełne zachwytu komentarze. pozdrawiam



"malować" a "umieć malować" to są dwie różne sprawy...zarzucasz kolesiowi "tandeciarstwo"..jesteś taka cwana? to zademonstruj coś swojego! pie**olony "czarny kwadrat na białym tle" każdy potrafi narysować, ale przecież to nie jest "kopia rzeczywistości" więc pewnie to prawdziwa sztuka :facepalm: ....osobiście uważam, że napie**alanie "bohomazów" to jest brak talentu, oszukiwanie samego siebie i innych, że jest inaczej (a chyba o talencie rozmawiamy)..bo sztuka to pojęcie względne i każdy interpretuje to słowo na swój sposób. Pzdr

jacki

2012-02-23, 16:36
Bad-Motherfucker napisał/a:



"malować" a "umieć malować" to są dwie różne sprawy...zarzucasz kolesiowi "tandeciarstwo"..jesteś taka cwana? to zademonstruj coś swojego! pie**olony "czarny kwadrat na białym tle" każdy potrafi narysować, ale przecież to nie jest "kopia rzeczywistości" więc pewnie to prawdziwa sztuka :facepalm: ....osobiście uważam, że napie**alanie "bohomazów" to jest brak talentu, oszukiwanie samego siebie i innych, że jest inaczej (a chyba o talencie rozmawiamy)..bo sztuka to pojęcie względne i każdy interpretuje to słowo na swój sposób. Pzdr



czytaj ze zrozumieniem, bo nie mam ochoty się powtarzać... starasz się chyba czytać między wierszami ale niezbyt Ci to wychodzi, gdyż nikt o "czarnych kwadratach na białym tle" nie wspominał. "bohomazy"? hmm, nie wiem o czym mówisz ;) widzę, że nie ma tu z kim dyskutować, ręce opadają. pozdrawiam ;)

SchowajTwarz

2012-02-23, 17:25
Aleś Ty MIrindo Głupia
;)
Dobra to wrzucam:
Mam nadzieje ze się spodoba.
Kochana w moim wieku to niektorzy artyści nowe epoki w sztuce otwierali.
Naucz się czytać. :)
Super, że wstawiliście ten filmik, może wreszcie ktoś się zacznie interesować tym tematem.
Wszystkie techniki malarskie są raczej chyba nikomu nieznane, każdy artysta używa własnej. No ale jeśli ty je wszystkie znasz? To podziwiam. SZACUN
P.S. Nazwiska przodujących a nawet tyłujących artystów większości epok są mi jak najbardziej znane;) - wrzucam cos od siebie, nie ma jak autopromocja

Bad-Motherfucker

2012-02-23, 17:48
jacki napisał/a:



czytaj ze zrozumieniem, bo nie mam ochoty się powtarzać... starasz się chyba czytać między wierszami ale niezbyt Ci to wychodzi, gdyż nikt o "czarnych kwadratach na białym tle" nie wspominał. "bohomazy"? hmm, nie wiem o czym mówisz ;) widzę, że nie ma tu z kim dyskutować, ręce opadają. pozdrawiam ;)



Nie rozumiem cię...sama mówisz, że sztuką jest namalować coś w sposób "niekonwencjonalny, nietypowy", i że kopiowanie rzeczywistości nie jest sztuką...więc podałem przykład "obrazu", który na pewno jest niekonwencjonalny i na pewno nie przedstawia rzeczywistości...więc idąc twoim tokiem myślenia, właśnie ten przykład jest "większą" sztuką niż to co robi facet z tego filmu....

Ps, Dokształć się "artystko", biorąc SJP do ręki, bo jeśli nie znasz definicji słowa bohomaz, to ja dziękuję za dyskusję z tobą... :idzwch*j:

jacki

2012-02-23, 18:10
mówię o wypracowaniu swojej techniki, wykorzystywaniu faktury farb itp, czego osobnik z tegoż filmiku raczej nie przedstawia, swoją drogą mogę przytoczyć jednego z przedmówców, iż takie właśnie rzeczy jak przedstawione w tym temacie można robić po plastyku, naprawdę to nic trudnego. niekonwencjonalny i nietypowy nie znaczy "jebnę kwadrat, będę artystą". kopiowanie rzeczywistości to nic trudnego, powinno się raczej próbować ukazać własną jej interpretację, rozumiesz mnie wreszcie? God have mercy...

SchowajTwarz

2012-02-23, 18:28
To uważasz, że sposób niekonwencjonalny ogranicza się do łuczyzmu ( patrz łuczyzm<----). kwadraty to już zamierzchła przeszłość. Powiedziałabym nawet, że ten gosc jest bardziej niekonwencjonalny od Kwadratów. chociaz to może by była przesada.
Chyba nie rozumiesz o co chodzi. Ten chłopak ma talent ale znalazł sobie pewien sposob na namalowanie efektownego obrazu. niestety ten sposob jest taki a nie inny no i mowiac prosto z mostu tandetny. Sztuka to poszukiwanie a nie stosowanie gotowych rozwiązań.

zresztą ty nawet nie probujesz zrozumieć tych kwadratów. Dlaczego z góry zakładasz ze są słabe, a ich autorzy sa niedouczeni i nie potrafią malować w sposób odwzorowujący rzeczywistosć ( patrz biografia Pieta Mondriana- ZACZYNAŁ OD PEJZAŻY, a Ludzi malował dużo lepiej niż ten pan z filmu). Przez całe zycie poszukiwał sztuki, która odzwierciedliłaby ducha czasu. No i prosze, widać kwadraty były najodpowiedniejsze, nie można mu zarzucic niedouczenia, bo byłoby to głupotą. to samo zresztą z Rothko ( polecam film na youtoube- Potęga sztuki o właśnie tym artyście). Nic dziwnego, że tak może to odbierasz, bo naprawde trzeba poznać ten temat. Ale skoro nie wiesz nie krytykuj, albo jeszcze lepiej- Poznaj.

I nie krytykuj zdania innych.
Szczególnie jeśli mają może do powiedzenia na ten temat coś więcej. Amen

jacki

2012-02-23, 18:35
SchowajTwarz napisał/a:

To uważasz, że sposób niekonwencjonalny ogranicza się do łuczyzmu ( patrz łuczyzm<----). kwadraty to już zamierzchła przeszłość. Powiedziałabym nawet, że ten gosc jest bardziej niekonwencjonalny od Kwadratów. chociaz to może by była przesada.
Chyba nie rozumiesz o co chodzi. Ten chłopak ma talent ale znalazł sobie pewien sposob na namalowanie efektownego obrazu. niestety ten sposob jest taki a nie inny no i mowiac prosto z mostu tandetny. Sztuka to poszukiwanie a nie stosowanie gotowych rozwiązań.

zresztą ty nawet nie probujesz zrozumieć tych kwadratów. Dlaczego z góry zakładasz ze są słabe, a ich autorzy sa niedouczeni i nie potrafią malować w sposób odwzorowujący rzeczywistosć ( patrz biografia Pieta Mondriana- ZACZYNAŁ OD PEJZAŻY, a Ludzi malował dużo lepiej niż ten pan z filmu). Przez całe zycie poszukiwał sztuki, która odzwierciedliłaby ducha czasu. No i prosze, widać kwadraty były najodpowiedniejsze, nie można mu zarzucic niedouczenia, bo byłoby to głupotą. to samo zresztą z Rothko ( polecam film na youtoube- Potęga sztuki o właśnie tym artyście). Nic dziwnego, że tak może to odbierasz, bo naprawde trzeba poznać ten temat. Ale skoro nie wiesz nie krytykuj, albo jeszcze lepiej- Poznaj.

I nie krytykuj zdania innych.
Szczególnie jeśli mają może do powiedzenia na ten temat coś więcej. Amen



kocham Cię

SchowajTwarz

2012-02-23, 18:42
P.S. Obraz u góry jest autorstwa jednego z Przodujących jak to Mirinda określiła artystów barokowym. zgaduj zgadula- którego ( chociaż bez Wikipedii prawdopodobnie żadne z was nie miałoby o tym pojęcia, czyż nie?) Widzisz różnice miedzy nim a tym co przedstawiają obrazy autora tego filmiku? jeśli tak to jesteś już na dobrej drodze. I przy okazji przedstawia moją mine kiedy patrze na wasze komentarze. OGLĄDAĆ, PASJONOWAĆ SIĘ, A NIE UDAWAĆ NAJMĄDRZEJSZEGO. Moja mini Rada.