18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Historyczny Cromwell znów w rękach Polskich

oc...........an • 2013-06-23, 22:17
Kolejny prezent, tym razem od bratniego narodu Portugalskiego, który wydatnie wzmocni obronę RP :mrgreen:




Przyjemny reportaż o czołgach i historii.

froqer

2013-06-24, 00:54
Cytat:

Jakbyś nie wiedział prędkość jest w myśliwcach bardzo ważnym parametrem, nawet w wielozadaniowych;) Zdolność do szybkiej reakcji, dogonienia , wymanewrowania albo ucieczki.....



Szybsze już nie będą, a to z tego powodu, że człowiek przy pewnej prędkości już nie ogarnia, więc dwa bardzo szybkie samoloty nic by sobie nie zrobiły. Chyba, że całkowicie zautomatyzują sterowanie i celowanie, ale to już inna bajka :)

Zaethrael

2013-06-24, 00:55
Są lepsze rozwiązania. Bierzesz jakiegoś dobrego playera i stawiasz za sterami dronki ;)

Swoją droga, szybkość jest ważna ale nie jest przecież czynnikiem decydującym. Konstrukcja "gracików" na których latają Żelaźni spełniają bardziej hardcorowe normy przeciążenia niż F16, a jednak mimo wszystko wolałbym F16 :p

borisklinga

2013-06-24, 00:58
gówno się znam, ale dlaczego nie przetransportowali go np. c-130 herculesem ?? byłoby szybciej i bez pie**olenia

Sytri

2013-06-24, 01:00
Czołgi fajne a

Inżynier321

2013-06-24, 01:02
froqer napisał/a:



Szybsze już nie będą, a to z tego powodu, że człowiek przy pewnej prędkości już nie ogarnia, więc dwa bardzo szybkie samoloty nic by sobie nie zrobiły. Chyba, że całkowicie zautomatyzują sterowanie i celowanie, ale to już inna bajka :)


nie tyle o nieogarnięcie chodzi, ale o to że się samolot nagrzać może i pilota uwędzić ;) Tarcie i takie tam. Ale w f-16 mogli silniki z większym ciągiem zamontować ;)

Imper3838

2013-06-24, 01:40
Za 1. pancerną zawsze piwo.

oc...........an

2013-06-24, 02:22
Co do Polskich F-16 (są w wersjach C i D) to rozczarowało mnie, że właśnie ten model kupili. Wszak nowe to to nie jest, serwis jest oddalony o 8 000km, a na dodatek nie mieliśmy długo pilotów i latali nimi amerykanie (teraz podobno mamy niecałego pilota na maszynę, mimo, że powinno być co najmniej dwóch, ale to nie sprawdzone info).
Kupiliby Su-35S czy innego MiGa-35, to byłoby taniej i wygodniej, a wcale nie gorzej. A jeśli już upieramy się na USA to na bogato F-18 Super Hornet, a co! ;) Jak szaleć to szaleć :D

Co do czołgów, to byłem w muzeum w Kijowie i widziałem IS-3 - ludzie, to dopiero była bestia! T-34 lub Cromwell przy nim to zabawki, ba! nawet IS-2 nie prezentował się przy nim jakoś godnie :D

PS: niedługo po przylocie do Polski, w jednym z F-16 zepsuł się hełm pilota - 2 miesiące trzeba było czekać na nowy :/

furak151

2013-06-24, 08:24
Ciekawe tylko kto kierowcą k***a był?

JURIJ_77

2013-06-24, 09:52
to w końcu Cromwell (0:05) czy Centaur (0:32) ...

panzer_IVh

2013-06-24, 10:22
DUST DEVIL napisał/a:

Co do czołgów, to byłem w muzeum w Kijowie i widziałem IS-3 - ludzie, to dopiero była bestia!



żeby zobaczyć is-3 nie musisz odwiedzać sąsiadów ze wschodu. Jeden (nie wiem czy na chodzie) jest na warszawskiej sadybie w parku pojazdów pancernych (czy jakoś tak). Tam właśnie remontują tą renówkę.

JURIJ_77 napisał/a:

to w końcu Cromwell (0:05) czy Centaur (0:32) ...



Cromwell. Pierwsze wersje nazywały się centaur ale praktycznie nie były użyte bojowo. Panowie z Tusco Vision Network nawet nie przeczytają całego artykułu na wiki tylko wybiorą sobie słówko, które im się podoba. Ich styl.

Leginek

2013-06-24, 10:48
Jeżeli by kogoś interesowało to mam zdjęcia pojazdów wojskowych ( niestety nie czołgi ) z wizyty kombatantów przynależących do dywizji Gen. Maczka którzy odwiedzili moje Lo :)

Skowu

2013-06-24, 11:25
" Czapki z głów, a LUFY DO GÓRY! " haha :D

Pastor69

2013-06-24, 17:13
Niech jeszcze zapłacą podatek od darowizny!