18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hiroshima

HoreShet • 2015-05-24, 15:27
Wiem że Chińska bajka, ale ta jest z 1983 i ma sens, w niektórych momentach aż ciarki przechodzą.


Jackofspam

2015-05-24, 15:52
Mówimy o ludobójstwach niemców rosjan a co z wspaniałymi i dobrodusznymi i szerzącymi wolność amerykanami ?
Czemu to miało służyć ?

Cały_Idiota

2015-05-24, 16:17
Jackofspam,
Amerykanie testowali nowe zabawki i zrobili sobie z japońskich miast poligon doświadczalny. A że przy tym dopuścili się ludobójstwa na bogu ducha winnych cywilach... Im wolno, bo przecież są tymi dobrymi. :-|
USA, Imperium Japońskie, ZSRR i III Rzesza niewiele się od siebie różniły.

voyager1975

2015-05-24, 16:25
up tak tylko - Amerykanie zabili przez cały XX wiek może z 3 mil ludzi Hitler z 15 a Stalin swojego narodu 25 i h*j wie ile Mao a Ty mówisz kto dobry a kto zły ,ja pie**ole

kalijanek

2015-05-24, 16:42
a gdyby nie zrzucili tych bomb to dajecie gwarancje na to, że ruskie zatrzymały by się na berlinie? poza tym gdyby robili naloty dywanowe na japonie to też by w ch*j osób zginęło. A po drugie chcieli oszczędzić swoich obywateli, żeby nie musielli więcej zdychać gdzieś na drugim końcu świata, co im się też chwali

Jackofspam

2015-05-24, 16:43
voyager1975 napisał/a:

up tak tylko - Amerykanie zabili przez cały XX wiek może z 3 mil ludzi Hitler z 15 a Stalin swojego narodu 25 i h*j wie ile Mao a Ty mówisz kto dobry a kto zły ,ja pie**ole



Wszyscy są h*jowi niestety... pamiętajmy o tym

BlckSn

2015-05-24, 16:51
ch*jowo pokazane. Przecież tam była taka temperatura, że nie zdążyli nawet pomyśleć ichniejszego "o k***a".

Pa...........or

2015-05-24, 17:18
Szkoda psa, koło 2 minuty fajny kundelek się spala. Przygarnął bym psiaka.

Cały_Idiota

2015-05-24, 17:28
voyager1975 napisał/a:

up tak tylko - Amerykanie zabili przez cały XX wiek może z 3 mil ludzi Hitler z 15 a Stalin swojego narodu 25 i h*j wie ile Mao a Ty mówisz kto dobry a kto zły ,ja pie**ole



Nie pisałem o całym XX wieku, tylko o IIWŚ. Łatwo to wywnioskować z kontekstu, bo Imperium Japońskie i III Rzesza się rozpadły w '45.





kalijanek napisał/a:

a gdyby nie zrzucili tych bomb to dajecie gwarancje na to, że ruskie zatrzymały by się na berlinie? poza tym gdyby robili naloty dywanowe na japonie to też by w ch*j osób zginęło. A po drugie chcieli oszczędzić swoich obywateli, żeby nie musielli więcej zdychać gdzieś na drugim końcu świata, co im się też chwali



Między "zrzucić bomby na Hiroszimę i Nagasaki" a "nie zrzucać bomb wcale" jest cała masa możliwości.

Zrzucić bomby gdzie indziej - na wysepki niezamieszkałe, do morza w okolicach Japonii lub na tereny nisko zurbanizowane... Nawet gdyby musieli zrzucić tych bomb więcej, a Japonia skapitulowała tydzień później to i tak gra byłaby warta świeczki. Nie doszłoby do eksterminacji setek tysięcy cywili i milionów później, gdy umierali na choroby popromienne i nowotwory.

deMiguel

2015-05-24, 17:29
Wszystkim tym, którym jest tak żal Japończyków niech wygooglują sobie japoński obóz 731

remi1982

2015-05-24, 17:31
voyager1975 napisał/a:

up tak tylko - Amerykanie zabili przez cały XX wiek może z 3 mil ludzi Hitler z 15 a Stalin swojego narodu 25 i h*j wie ile Mao a Ty mówisz kto dobry a kto zły ,ja pie**ole



Zajebiste masz pojęcie o historii i ofiarach poniesionych podczas trwania konfliktów zbrojnych w XX wieku.
Ja pie**olę...

Aha i do autora tematu: Nie jest to Chińska bajka, tylko Japońskie anime pt. Boso przez Hiroszimę.

Cały_Idiota

2015-05-24, 17:42
deMiguel napisał/a:

Wszystkim tym, którym jest tak żal Japończyków niech wygooglują sobie japoński obóz 731



Najprawdopodobniej wiem o zbrodniach wojennych przeprowadzanych przez Japończyków więcej niż ty i jakoś nadal mi żal cywilów na których Amerykanie sprowadzili atomową zagładę. To co zrobiono w Hiroszimie i Nagasaki było zbrodnią przeciw ludzkości i NIC Amerykanów nie tłumaczy. Ilu z tych cywilów wiedziało, że istnieje coś takiego jak obóz 731? Ilu wskazałoby taki Nankin na mapach? Dzieci, starcy, ciężarne kobiety i zwykli mężczyźni starający się zapewnić byt rodzinie i funkcjonować w kraju czasów wojny nie byli niczemu winni i zasługiwali na wymordowanie.

deMiguel

2015-05-24, 17:59
Cały_Internet napisał/a:


Ilu z tych cywilów wiedziało, że istnieje coś takiego jak obóz 731?


A ilu cywili amerykańskich wiedziało o Projekcie Manhattan?
Cały_Internet napisał/a:


Dzieci, starcy, ciężarne kobiety i zwykli mężczyźni starający się zapewnić byt rodzinie i funkcjonować w kraju czasów wojny nie byli niczemu winni i zasługiwali na wymordowanie.


To samo można powiedzieć o Chińczykach.
Czytając twój post odnoszę wrażenie, że za zbrodnie japońskie obwiniasz tylko rząd, natomiast amerykanów jako ogół. Nie uważam USA za świętych, ale dziwi mnie demonizowanie ich przy każdej okazji.

Cały_Idiota

2015-05-24, 18:48
deMiguel napisał/a:


A ilu cywili amerykańskich wiedziało o Projekcie Manhattan?



Czy cywile amerykańscy byli wymordowani w liczbie kilkuset tysięcy przez Japończyków?





deMiguel napisał/a:

To samo można powiedzieć o Chińczykach.



Oczywiście, że można. A także o Koreańczykach i innych nacjach Orientu, które ucierpiały z ręki japońskich żołnierzy.





deMiguel napisał/a:

Czytając twój post odnoszę wrażenie, że za zbrodnie japońskie obwiniasz tylko rząd, natomiast amerykanów jako ogół.



To odnosisz błędne wrażenie, bo nic takiego nie twierdzę. Chodziło mi o to, ze Amerykanie (w domyśle - władza polityczna i wojskowi) dopuścili się ludobójstwa na japońskich cywilach, czego nie można usprawiedliwić. Przeciętny Joe z USA nie miał pojęcia o programie atomowym i dlatego nie powinien odpowiadać za amerykańskie zbrodnie. Tak samo nie można skazywać na śmierć współobywateli zbrodniarzy po stronie japońskiej, jak to zrobili amerykanie haniebnym atakiem atomowym na japońskie miasta.

Jeśli ktoś ci rozbije głowę butelką w barze to nie pójdziesz na drugi dzień do tego kogoś domu i nie zarżniesz jego dzieci w imię sprawiedliwości, za karę.





deMiguel napisał/a:

Nie uważam USA za świętych, ale dziwi mnie demonizowanie ich przy każdej okazji.



Ja Amerykanów nie demonizuję, ale też nie lubię jak się neguje ich winy i usprawiedliwia zbrodnie, zbrodniami ich wrogów.

saves

2015-05-24, 20:25
Odpowiadam: Dlaczego Amerykanie zrzucili bomby? Aby złamać morale Japończyków. Po wcześniejszych doświadczeniach w walkach o wyspy min. Peleliu czy Okinawę wiedzieli, że Japończycy się nie poddadzą. Stratedzy obliczali iż podczas zajmowania Wysp Japońskich zginie ok 1 500 000 żołnierzy amerykańskich i UWAGA!!!! - 20 000 000 Japończyków. W tym wypadku bomby były mniejszym złem. Po za tym w końcu to Japończycy rozpętali bez ostrzeżenia wojnę na Pacyfiku.
PS. Kiedyś bardzo interesowałem się tym teatrem działań i do dziś utkwił mi jeden tekst. Jeden z członków obsługi działa głównej artylerii pancernika codziennie rano przed rozpoczęciem ostrzału wykrzykiwał zdanie: "Pobudka, wy skośnookie sk***ysyny" i odpalał pierwszą salwę.