18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Hiperrealizm

rolinka • 2013-06-13, 22:48
Choć czasem sztuka ma na celu podkreślenie jej oderwanie od rzeczywistości, Hiperrealizm jest zaprzeczeniem tej drogi. Hiperrealizm, zwany też superrealizmem lub fotorealizmem to kierunek w malarstwie XX wieku, którego celem jest przedstawianie rzeczywistości z jak największą precyzją. Obrazy i rzeźby, stworzone przez hiperrealistów nie będą różnć się od obrazu o wysokiej rozdzielczości, co sprawia, że trudno uwierzyć, iż zostały one stworzony przy użyciu takich narzędzi jak regularne ołówki, pióra, długopisy czy farby.

Obrazy hiperrealistyczne są zazwyczaj od 10 do 20 razy większa od oryginalnego źródła odniesienia (np fotografii), ale pomimo to zachowują bardzo wysoką rozdzielczość, kolor, precyzji i szczegółowości. Wiele obrazów wykonuje się przy użyciu aerografu, używając akryli, farb olejnych lub kombinacji obu.

Malarze fotorealistyczni, korzystając z założeń pop-artu, gloryfikują nieprzekłamaną rzeczywistość. Tematami malarskimi stają się wystawy sklepowe, samochody lub ich fragmenty, zdjęcia paszportowe itp. Wielu artystów rzutuje z pomocą epidiaskopu wykonane przez siebie fotografie na płótno, i maluje stricte według wyświetlanego zdjęcia. Do tego typu celów niezbędne jest absolutne mistrzostwo techniczne, choć z drugiej strony hiperrealiści byli oskarżani o wykonywanie "mechanicznej pracy" i odtwórczość.

Rysunek ołówkiem - Diego Fazio





Akryle - Jason de Graaf









Rysunek długopisem BIC - Juan Francisco Casas



Olej - Pedro Campos



Oleje - Robin Eley





Rysunki ołówkiem - Franco Clun





Oleje- Steve Mills







Rysunki ołówkiem - Paul Lung









Oleje - Roberto Bernardi





Rysunek długopisem kulkowym - Samuel Silva



Oleje - Gregory Thielker







Rysunki ołówkiem - Paul Cadden







Olej - Omar Ortiz





Rysunek węglem - Daisy


HotSzot

2013-06-13, 23:11
W podobnym temacie tez sie wypowiedzialem bez uzywania mozgu(a ja konsekwentny chlopak jestem), wiec ch*j W DUPE SZTUCE. JS na 100%

pawcio91

2013-06-13, 23:41
Piękne obrazy, ale czy na takie tematy czekają drodzy sadole ? Ja mówię stanowcze NIE!

juki

2013-06-13, 23:45
pie**olony, ma skilla

Ryzuald

2013-06-13, 23:48
Sztuka w popularnym programie - PAINT

Obraz pt. "Arab i koza"






Obraz ma charakter humorystyczny- nie ma na celu obrażania żadnej nacji ani religii :)

hujkurwauuu

2013-06-13, 23:49
chcę zbliżenia x100, nie wierzę że to nie są zdjęcia! :P

dreamair

2013-06-13, 23:53
Ja dalej nic z tego nie rozumiem. Jak ja bym tak zajebiście rysował to stworzyłbym sobie bogatą fap-teczkę a nie nak***iałbym jakichś puszek po coli...

z-a-j-e-b-i-s-t-y

2013-06-13, 23:55
dreamair napisał/a:

Ja dalej nic z tego nie rozumiem. Jak ja bym tak zajebiście rysował to stworzyłbym sobie bogatą fap-teczkę a nie nak***iałbym jakichś puszek po coli...


znajdź sobie partnerkę życiową... masz 23 lata i fapteczka (co to wg jest !! )

Browarek

2013-06-13, 23:57
@HotSzot
Jesteś po porostu prymitywem.

Vendal

2013-06-14, 00:01
A kiedys ci pie**olnal jakis "malarz" krzywe słoneczniki i juz wielkie halo, które kosztuje 33425734522304587 ojro bo ten pan juz nie zyje a byl fajny wiec obraz musi tyle kosztować...ch*ja kiedys nie umieli malować i koniec. To jest sztuka!

kosti7

2013-06-14, 00:01
Tą rudą to bym ru*chał :P hehe

rolinka

2013-06-14, 00:03
h*jk***auuu napisał/a:

chcę zbliżenia x100, nie wierzę że to nie są zdjęcia! :P



z tymi zbliżeniami troche będzie trudno, ale dlatego podałam imiona i nazwiska (w jednym przypadku pseudonim) autorów. Google, wikipedia, i zawsze można sprawdzić w których muzeach wiszą ich dzieła, po czym pojechać tam i obejrzeć oryginały.