18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

HAL9000/2 prezentuje: kosmiczne windy

Halman • 2017-12-24, 08:22


Łopatologiczna animacja o alternatywnej (i na razie teoretycznej) metodzie wynoszenia towarów i ludzi na orbitę.
W zasadzie same plusy tej metody ale... minusy to technologiczne ograniczenia -
lina z nanorurek to wciąż problemy stworzenia liny długości 36000 km plus drugie tyle przeciwwagi...
Wiec póki co lipa choć pomysł wspaniały.

ssiruuvi

2017-12-25, 10:17
HAL9000/2 napisał/a:


bardzo wysokie ale wbrew pozorom nie jest to jakiś problem nie do rozwiązania. Nawet w przypadku rozerwania takiej liny jej naprawa czy budowa innej, nowej dzięki tej pierwszej, nawet uszkodzonej była by juz stosunkowo łatwa. Po szczegóły odsyłam do fachowej literatury...



ch*ja, ryzyko jest tak małe, że pewnie prawie pomijane przy w ogóle jakichś dywagacjach na ten temat. Trzeba by się bardzo postarać albo mieć niesamowitego pecha, żeby jakimś śmieciem trafić w śmiesznych rozmiarów linę..

ellsworth

2017-12-25, 10:34
dashadow napisał/a:

mogą być sobie nanorurki węglowe, i tak pękną. a żeby nie pękły, to by musiały być za duże i za ciężkie. poza tym co będzie jak to pie**olnie na jakieś dwa kontynenty? pokryją szkody? wątpię. a jak zleci na jakąś elektrownię atomową?

fajna animacja, ale robił ją chyba dzieciak


Zastanowiłeś się choć chwilę zanim to w ogóle napisałeś?!?
Jeśli urwie się nisko to dół spadnie do oceanu.
Jeśli urwie się "średnio" to spłonie w atmosferze.
Jeśli urwie się wysoko to nie spadnie wcale.

ZajętyPelikan

2017-12-25, 10:56
@up.
ch*j tam, a co z kompensacją drgań chociażby od falowania wody?. Co w sytuacji, gdy wystąpi sztorm?
Po samej wizualizacji widać, że robił to jakiś student... te futurystyczne kształty...połaszę się nawet o to by stwierdzić, iż wizualizacja była robiona przez kogoś po architekturze bądź ASP...

Projekt mógłby być nawet fajny, ale na oceanie. Czy morzu z którym człowiek sobie często rady nie daje... nie widzę racji bytu tego tworu w tak zmiennych warunkach...

Bedejot

2017-12-25, 11:09
Bzdury za prawde lowiadam wam

Diux

2017-12-25, 11:44
Niewykonalne... Taki pierścień musiałby orbitować wokół globu... Inaczej grawitacja go najzwyczajniej w świecie ściągnie na ziemię...

Jeżeli już udałoby się coś takiego stworzyć i pierścień faktycznie by się obracał, to jak chcesz połączyć windą kręcący się pierścień z stojącą ziemią... (tak wiem... ziemia się obraca.. ale dużo razy wolniej od takiego pierścienia)

ZajętyPelikan

2017-12-25, 14:01
Diux napisał/a:

Niewykonalne... Taki pierścień musiałby orbitować wokół globu... Inaczej grawitacja go najzwyczajniej w świecie ściągnie na ziemię...

Jeżeli już udałoby się coś takiego stworzyć i pierścień faktycznie by się obracał, to jak chcesz połączyć windą kręcący się pierścień z stojącą ziemią... (tak wiem... ziemia się obraca.. ale dużo razy wolniej od takiego pierścienia)



A nie wystarczyłoby zwykłe "wielkie" ułożyskowanie?... nie wiem nie znam się na technologiach kosmicznych :D tak sobie rzucam pomysł

Gorgutek

2017-12-25, 16:21
@Diux
Zgadnij po co jest ta "przeciwwaga"