18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Grzegorz Sowa tłumaczy lewackim studentom czym jest ZUS

Ag...........ei • 2014-02-24, 14:48
Ładnie mają mózgi wyprane w tych Kielcach. Polecam, długie ale bardzo ciekawe

jensen

2014-02-24, 19:07
ja pie**ole, ten kolo tam gdzies z boku powinien dostac w morde za to ciagle wtracanie sie. cale zajecia w p*zdu przez takich jak on

IRONiczny

2014-02-24, 19:08
Czy Wy też uważacie że ten wk***iający student mówi jak Gomułka?

4h...........ch

2014-02-24, 19:12
Nie oglądałem - nie mam czasu, ale jedna sprawa jest zadziwiająca. Większość myślących Polaków wiedzą w jakiej dupie są ale nic nigdy z tym nie robią.

Peter-Norivotset

2014-02-24, 19:20
przeciez od dluzszego czasu wiadomo, ze na przelomie tych ~10 lat tytuly przyznawane na polskich uczelniach mozna sobie o kant dupy rozbic, nie ma to nic wspolnego z racjonalnym mysleniem i logika, tylko robienie wynikow w szkolach i j***nie studentow na kase.

imegas

2014-02-24, 19:20
Co do składek ZUS płacić czy nie płacić obie strony mają racje dlaczego??
Otóż ludzie dzielą się na zaradnych i leniwych, człowiek zaradny będzie odkładał składki na własne konto w banku lub wpłacał na fundusz albo zainwestuje zebrane pieniądze we własną firmę. Człowiek leniwy miesiąc w miesiąc będzie przejadał wszystkie pieniądze a to auto a to wakacje Egipt etc. i po 30 latach obudzi się że raptem on nie da rady pracować a na kącie zostało z 2tyś zł i wielki płacz olaboga, co ten człowiek zrobi proste jak to menda społeczna z mordą rzuci się do nas dajjjjjjj bo ty masz a ja nie, lituj się idioto bo tak trzeba a nasze państwo będzie musiało za nasze podatki wypłacać im emerytury a budżet państwa szlak trafi. To tyczy się też zaradnych a co jeśli bank w którym zbierał nasz obywatel okaże się drugim amber gold ? No właśnie ryzyko ponoszą obie strony a państwo musi reagować i im pomóc.
Niestety każdy z nas wie że większość ludzi to idioci w normalnym cywilizowanym świecie zaradni stanowili by 99% społeczeństwa ale tak nie jest dlatego 50% to zaradni a drugie 50% to zwykli idioci którzy by zdechli z głodu gdyby nie państwo. ZUS od samego początku był źle zaprojektowany największą jego wadą były koszty jakie generował (wiadomo marmur musi być wszędzie), pan profesor trafnie powiedział że państwo przekupiło wojsko i policję emeryturami po 15 latach i to jakie!!! a o rolnikach nawet nie mówmy 208zł miesięcznie kpina.

cober

2014-02-24, 19:24
co za dałny...

km...........21

2014-02-24, 19:28
Nawracać te lewackie k***y

b00mba

2014-02-24, 19:53
Jakbym był głową tego państwa, to podpisałbym dokument delegalizujący głupich ludzi. :roll:

zakmen

2014-02-24, 20:26
Jak słyszę te lewackie gówno po lewej to mnie ch*j strzela.

Hellski

2014-02-24, 21:18
imegas napisał/a:

Co do składek ZUS płacić czy nie płacić obie strony mają racje dlaczego??
Otóż ludzie dzielą się na zaradnych i leniwych, człowiek zaradny będzie odkładał składki na własne konto w banku lub wpłacał na fundusz albo zainwestuje zebrane pieniądze we własną firmę. Człowiek leniwy miesiąc w miesiąc będzie przejadał wszystkie pieniądze a to auto a to wakacje Egipt etc. i po 30 latach obudzi się że raptem on nie da rady pracować a na kącie zostało z 2tyś zł i wielki płacz olaboga, co ten człowiek zrobi proste jak to menda społeczna z mordą rzuci się do nas dajjjjjjj bo ty masz a ja nie, lituj się idioto bo tak trzeba a nasze państwo będzie musiało za nasze podatki wypłacać im emerytury a budżet państwa szlak trafi. To tyczy się też zaradnych a co jeśli bank w którym zbierał nasz obywatel okaże się drugim amber gold ? No właśnie ryzyko ponoszą obie strony a państwo musi reagować i im pomóc.
Niestety każdy z nas wie że większość ludzi to idioci w normalnym cywilizowanym świecie zaradni stanowili by 99% społeczeństwa ale tak nie jest dlatego 50% to zaradni a drugie 50% to zwykli idioci którzy by zdechli z głodu gdyby nie państwo. ZUS od samego początku był źle zaprojektowany największą jego wadą były koszty jakie generował (wiadomo marmur musi być wszędzie), pan profesor trafnie powiedział że państwo przekupiło wojsko i policję emeryturami po 15 latach i to jakie!!! a o rolnikach nawet nie mówmy 208zł miesięcznie kpina.



Ale tu kwestia nie jest czy płacić, czy nie. Tu chodzi o to, czy państwo może zmuszać do płacenia. To jest subtelna różnica. Jeśli uznasz, że ZUS najlepiej zagospodaruje Twoimi pieniędzmi, to nie ma problemu, by mu je oddać. Ale w całej walce pana Sowy chodzi o to, że jeżeli wiesz, że dasz radę zarządzić swoją forsą lepiej, to żebyś mógł z ZUSu zrezygnować. To, na co pan Sowa się powołuje, to zapis z konstytucji, mówiący, ze państwo musi zapewnić obywatelowi MOŻLIWOŚĆ ubezpieczenia. Możliwość, nie przymus.
A co do dyskusji o panu doktorze-przeszkadzaczu: nie od dziś wiadomo, że na większości takich uczelni uczy się i robi egzaminy z wiadomości, że w roku tym i tym, to kosztowało tyle i tyle. Albo że wtedy i wtedy, ten i ten, wymyślił coś tam. Niestety najczęściej nie uczy się logicznego myślenia. I taki mamy efekt

theBape

2014-02-24, 21:56
Czy tylko mnie się wydaje że ten kłótliwy to Tadzik Norek?

kroplowa

2014-02-25, 22:30
"Sprawiedliwość, to nie pozwolenie uczestnikom biegu na dobiegnięcie do mety w tym samym czasie, lecz na zapewnieniu równego startu"Milton Friedman. Czyli nie, dożywamy spokojnej starości, stać nas na wszystko, tylko startujemy i to my jesteśmy odpowiedzialni za wynik naszego życia, czy się napracowaliśmy i nas stać, czy woleliśmy przebalować i głodujemy.

Ciężko jest naodkładać sobie, przez tych załóżmy 40 lat, i mieć to do końca swoich dni. Ale jak mówi pewne mądre przysłowie "dzieci to najlepsza inwestycja". Jeśli wychowasz sobie DOBRZE dzieci, to one będą Ci pomagały na starość tak, jak Ty pomogłeś im przygotować się do samotnego życia. Dzisiaj nikt o to nie dba, bo teraz państwo nas utrzymuje(za pieniądze podatników, czyli utrzymuje nas za zgrabione nam pieniądze..). Zwróćcie uwagę, że ani razu nie padł ten argument.

Ten argument, że skoro się nie podoba to wypie**alaj do Azji, tak mnie irytuje.. Lewactwo ma to we krwi, że przywłaszcza sobie wszystko i jest to tylko i wyłącznie ich. A może ja kocham mój naród? I chciałbym może nie tyle, żeby każdy miał dobrze(nie jestem od robienia dobrze..), lecz żeby każdy mógł zadecydować o swoim losie. Takim lewakom, jak Ci studenci pozwoliłbym, żeby sobie założyli ZUS, i niech zmuszają do dołączenia się sobie podobnych. Ale Ci, którzy sobie tego nie życzą, niech mają prawo w tym nie uczestniczyć i robić z "owocami swojej pracy" to na co im przyjdzie ochota. Nawet zmarnotrawić, na tym polega wolność.