18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Grzegorz Sowa o swojej walce z ZUSem

ASAKKU • 2013-03-23, 15:40
Trzymajmy kciuki za naszego (miejmy nadzieję) przyszłego bohatera narodowego!!!


majer

2013-05-09, 17:16
pamiętacie jeszcze to rozwiązanie?




cały czas szukam bo ktoś kiedyś znalazł aż 10 alternetyw dla zus, nie mogę znaleźć.

bloodwar

2013-05-09, 17:26
Najmądrzejszą alternatywą dla ZUS było w latach 90tych wyjechać do legalnej pracy do któregoś z państw "socjalnych" (kraje skandynawskie, większość krajów zza zachodniej granicy) i załapać się po 15-20 latach na minimalną emeryturę (w większości krajów - koło 400-600 euro, najszybciej bodajże w Szwecji szło tak zrobić, tam podobno nawet po 10 latach można już było dostawać minimalną emeryturę). Tam mało kto korzysta z tej możliwości bo dla nich 400 euro to za mało żeby choćby czynsz za mały pokój opłacić, ale u nas jest to 1600 złotych za które można już w miarę dobrze żyć jeżeli ma się np. mieszkanie po rodzicach (tyle będzie i tak wynosiła średnia emerytura z ZUS dla naszego pokolenia) i wciąż macie 40-45 lat wiec możecie śmiało 15-20 lat jeszcze turlać jakąś robotę na czarno albo mały biznesik założyć mając co miesiąc gwarantowną do końca życia "podstawę". Niestety- przyszedł kryzys, nawet najbogatsze państwa ukróciły możliwość przechodzenia na wcześniejsze emerytury po tak krótkim czasie i przepadło :-( Więc pozostaje jedynie zakładać fikcyjną działalność gospodarczą w jakimkolwiek cywilizowanym kraju i płacić niższe składki (o ironio - w Polsce składka emerytalna dla prowadzącego własną działalność gospodarczą jest większa nawet niż w Anglii i Francji - najwyżej rozwiniętych krajach świata)

donplicco

2013-05-09, 17:37
Svetlan napisał/a:

Walczyć to można. Gówno dostanie. ZUS to jedna wielka mafia. Tam wpada kasa i słuch po niej ginie. Za kilkadziesiąt lat okaże się, że składki szły na kampanię wyborczą Putnia.



Co ma 'Puteń' do zusu?

Dz...........ak

2013-05-09, 17:51
donplicco napisał/a:



Co ma 'Puteń' do zusu?



PUtin
ZUS


zonk

2013-05-09, 18:08
Koleś po sześćdziesiątce i rezygnuje z emerytury bo myśli że się sam zatroszczy mając tą kasę. Taki ch*j. Większość polaczków mając kasę rozpie**oli ją na byle co i potem będzie biedował i szarpał socjala.

androgenius

2013-05-09, 18:14
Nie zauważyliście czasem, że na ulicach widać ostatnio głównie dzieciaki, młodszych studenciaków i starych dziadków? Mówi to samo za siebie. Ja wypie**alam za ( niecałe już nawet ) 2 miesiące. Bilet zarezerwowany, powrót nie planowany.

blakot

2013-05-09, 18:23
androgenius napisał/a:

Ja wypie**alam za ( niecałe już nawet ) 2 miesiące. Bilet zarezerwowany, powrót nie planowany.


Kup se turban

Loki91

2013-05-09, 18:24
Mamy na sadolu eksperta od prawa? Chętnie bym posłuchał co ma na ten temat do powiedzenia.
Jestem w 100% za panem W. Bądź co bądź zapie**alał j***ne 40lat(czyli optymistycznie rzecz ujmując, połowę swojego "życia w Polsce) i te pieniądze są jego.

androgenius

2013-05-09, 18:27
blakot napisał/a:


Kup se turban



Płać se ZUS.

bolerro

2013-05-09, 18:35
Cytat:

ma to sens? można tak z nimi walczyć? jak się skończyło z tym panem co wypowiedział umowę zusowi?



Ten Pan sądownie dostał nakaz zapłacenia wszystkich zaległych składek ;) Oni nie odpuszczają.

Yattaman

2013-05-09, 18:50
Przez ZUS-em nie ma ucieczki. Pan, który wypowiedział umowę albo już spłacił, spłaca lub będzie w najbliższym czasie spłacać zaległe składki wraz z odsetkami.
W Polsce są 3 rzeczy, od których nie uciekniemy- śmierć, podatki i ZUS :)

androgenius

2013-05-09, 19:10
A tym wszystkim durnowatym pseudopatriotom, plującym na osoby, które tak jak ja wypie**alają z tego przykrego rejonu planety polecam:

http://www.wykop.pl/tag/polska/











Pierwsze 3 strony powinny wystarczyć, jak nie, scrollujcie dalej i dajcie znać, na której stronie zmądrzeliście.

Aeon

2013-05-09, 19:19
Przecież ZUS nie mógł mu wypłacić tych pieniędzy bo takowych fizycznie nie posiada. Wszystko jest wydawane na bieżące potrzeby, a i tak mamy dług. Facetowi pokazano tylko ile haraczu oddał przez te 40 lat.

androgenius

2013-05-09, 19:34
XasakkuX napisał/a:

Sorki, że się przypie**alam, ale wrzucałem o tym filmik... O tu:

http://www.sadistic.pl/grzegorz-sowa-o-swojej-walce-z-zusem-vt185086.htm



I na ch*j to pisałeś, teraz temat wyj***li do twojego i mniej osób zobaczy, jaka jest prawda o tych sk***ysynach. Każdy, kto mógłby to zobaczyć i dzięki temu trochę się zastanowić miałby większą szansę na to, że nie stanie się w przyszłości tym panem. Good job :/