18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Granica Polsko - Niemiecka

violaoo • 2013-01-15, 00:08
Granica Polsko- Niemiecka. Droga łącząca Warnik z Ladenthin.
:idzwch*j:


źródło: Przeclaw24.pl / Mateusz Szczuplak

Falmir

2013-01-15, 10:42
Zastanawiam sie czy to na pewno przejście graniczne z Polską. Swego czasu krążyła fotka z podobnego przejścia niby Polsko-Niemieckiego. Większość łyknęła jak młody pelikan, a okazało się, że to przejście graniczne między Portugalia, a Hiszpanią. :D

Achajos

2013-01-15, 11:42
@Up Cossmos

Czemu nie potrafimy podnieść się po I W, a nie po II W? Czy nie uważasz że brak funduszy z planu Marshalla odegrał niewielką rolę w rozwoju POlandii? A co z komuną? Wytłumacz mi proszę.

Ch...........on

2013-01-15, 11:42
Cossmos napisał/a:

Jak zwykle ukazuje się polaczkowatość. Gdzieś jest lepiej, u nas gorzej, "wypie**alaj tam gdzie lepiej jak ci się nie podoba". A może jednak zrobić tak, żeby więcej takie zdjęcia nie powstawały i nie pokazywały, że żyjemy w kraju w którym wiecznie drogowcy są zaskoczeni przez zimę, rząd nie wie co robić z publicznymi pieniędzmi, więc kupuje każdemu posłowi iPada (żeby potem oślinionym palcem, niczym przewracając stronę w książce, mazać po ekranie), a ludzie nie skaczą sobie do gardeł o byle pierdołę? Jesteśmy jednym z tych krajów, który nie potrafi się podnieść po wojnie. Tylko nie po II a po I WŚ, bo to wcale nie komuna sprowadziła na nas taki szajs. My sami, nikt nie musi pomagać.

Czekam na hejt.



Dobrze kolego gadasz. Jednak z tym że II WŚ nie przyczyniła się do pogorszenia sytuacji naszego państwa to się nie zgadzam. Po pierwsze wybili nam inteligencję (a zostawili głównie prostaczków), a po drugie zrównali z ziemią połowę kraju. Budynki odbudujesz szybko, jednak aby wytworzyć inteligencję potrzeba już kilka pokoleń! Tak pokoleń, ponieważ można wysłać prostaczka na studia, ale on nigdy nie będzie miał nawyków i ogłady, które posiada wychowanek wielopokoleniowej inteligenckiej rodziny.

~tip.top

2013-01-15, 11:49
Jakbyście mieli takie wstrętne żony, to też wolelibyście złapać za łopatę i odśnieżać zamiast siedzieć z nimi w domu :szczerbaty:

PanWhite

2013-01-15, 13:30
o kuligu nie mają co myśleć ;)


anonymousm

2013-01-15, 14:32
Chlebson napisał/a:



Dobrze kolego gadasz. Jednak z tym że II WŚ nie przyczyniła się do pogorszenia sytuacji naszego państwa to się nie zgadzam. Po pierwsze wybili nam inteligencję (a zostawili głównie prostaczków), a po drugie zrównali z ziemią połowę kraju. Budynki odbudujesz szybko, jednak aby wytworzyć inteligencję potrzeba już kilka pokoleń! Tak pokoleń, ponieważ można wysłać prostaczka na studia, ale on nigdy nie będzie miał nawyków i ogłady, które posiada wychowanek wielopokoleniowej inteligenckiej rodziny.



Uważaj, Chlebson. Prawdziwa inteligencja ma to do siebie, że nie patrzy na pochodzenie człowieka, tylko na jego osobistą wartość i osobiste zasługi. Każdy zaczyna od zera i większość na zerze się zatrzymuje.

wasiuu

2013-01-15, 14:33
Wk***ia mnie takie pie**olenie i zdjecie wyjete z kontekstu. Tak sie sklada, ze duzo jezdze po Polsce i po Niemczech i widze jak sie sprawy maja. Ostatnio (11.01) w Goerlitz po opadach sniegu mozna sie bylo wjebac do rowu, albo na kraweznik, o podjazdach pod wzniesienie nie bylo mowy. B99 Zittau - Goerlitz tak zaj***na sniegiem, ze nie bylo widac gdzie jezdnia, a gdzie pobocze. Autostrada tez nieciekawa. Przez 2 godziny nie spotkalem ani jednej piaskarki. Wjazd do Polski i zaskoczenie - DK94 czarna, co kilka minut piaskarki. Wjazd na A4 w kierunku Legnicy i znowu dobre wrazenie, bo jezdnia w doskonalym stanie. Potem DK36 Lubin - Rawicz tez na biezaco odsniezana. Nawet droga wojewódzka 434 Rawicz - Poznan byla porzadnie ogarnieta, a przeciez to nizsza kategoria drogi niz "krajowka".
Przyklad z wczoraj - DK22 Dobiegniew - Gorzów Wlkp czarna, DK 26 od skrzyzowania z S3 do granicy Krajnik/Schwedt czarna. Wjazd do Niemców i nie trzeba bylo dlugo czekac na rozczarowanie - B167 Joachimsthal - Neuruppin nadawala sie na urzadzenie kuligu, a to dobre 70km drogi.

Moge tak wymieniac jeszcze dlugo, ale przynajmniej doswiadczylem tego o czym mowie, a takie pie**olenie sprzed komputera o tym, ze gdzies jest lepiej a u nas tylko do dupy, to mozecie sobie podarowac.

Zenon Zykfryd

2013-01-15, 14:39
Niech zgadnę .... Niemcy są po białej stronie.... Cholera, czysta rasa nawet drogi muszą być tam białe i z niebieskimi oczami. Byłem tam i widziałem... Białe jest takie niemieckie:)

Cossmos

2013-01-15, 15:44
Nie napisałem, że II Wojna nie jest przyczyną zapaści w tym kraju, tylko że nie jest tą główną. Wiecznie zrzuca się wszystko na komuchów, Hitlera itd., jednak po odzyskaniu niepodległości nie zmieniło się nic ani w mentalności, ani w sposobie rządzenia, ani w ogólnym wyglądzie tego kraju. Ktoś powie, że przecież były plany. Sratatata. Plany były takie, że przez bite 15 lat scena polityczna była rozj***na, bo jak zwykle wszyscy pchali się do koryta. Stąd też stwierdzenie, że z tym szajsem borykamy się już od momentu odzyskania niepodległości, mimo że Polska XX lecia mieni się większości jako Arkadia czy ki ch*j.

ander455

2013-01-15, 16:16
Cossmos napisał/a:

Jak zwykle ukazuje się polaczkowatość. Gdzieś jest lepiej, u nas gorzej, "wypie**alaj tam gdzie lepiej jak ci się nie podoba". A może jednak zrobić tak, żeby więcej takie zdjęcia nie powstawały i nie pokazywały, że żyjemy w kraju w którym wiecznie drogowcy są zaskoczeni przez zimę, rząd nie wie co robić z publicznymi pieniędzmi, więc kupuje każdemu posłowi iPada (żeby potem oślinionym palcem, niczym przewracając stronę w książce, mazać po ekranie), a ludzie nie skaczą sobie do gardeł o byle pierdołę? Jesteśmy jednym z tych krajów, który nie potrafi się podnieść po wojnie. Tylko nie po II a po I WŚ, bo to wcale nie komuna sprowadziła na nas taki szajs. My sami, nikt nie musi pomagać.

Czekam na hejt.



Wiesz co? ... Albo lepiej. sp***alaj.

ja.nie.kradne

2013-01-15, 16:39
ch*ja prawda z tymi odsnieżonymi drogami w Niemczech, niestety :/ owszem, na drugi, trzeci dzień po opadach WSZYSTKIE (bez wyjątku) drogi są czarne i suche, ale jak ostatnio w nocy z niedzieli na poniedziałek posypało, to k***a rano ledwo do roboty dojechałem moim kochanym punciakiem. tak mam zimówki i to calkiem niezle.
pozdrawiam napinaczy, hejterow i innych pie**olacych, ze taka ch*jnia to tylko w PL ;)
tzn ogolnie, to tu nie ma ch*jni, ale ot taki przypadek nieodsniezonej drogi do pracy na tym cudownym zachodzie. ciao

lasyk

2013-01-15, 16:41
ander455 napisał/a:



Wiesz co? ... Albo lepiej. sp***alaj.



Hehe co za k***a pustak i prymityw.. I na dodatek dostanie ostrzeżenie :homer:

Ps. Pozdrawiam zj***nego modka, który dał mi ostrzeżenie za to, że pojechałem jakiemuś szczurowi, który beształ zasługi Małysza. p*zduś pewnie nawet nie wiedział kto to a ja za powiedzenie pary gorzkich słów dostałem ostrzeżenie. :kupa:

piernick

2013-01-15, 18:40
Tak się akurat składa, że mieszkam w Warniku więc mogę uznać się za eksperta w tej sprawie. Rzeczywiście nasza strona miała nieco opóźnienia w dokończeniu tej inwestycji lecz o dziwo im się udało a nawet po roku eksploatacji nie wystąpiły w niej tak kochane przez nas dziury.

pablo3z

2013-01-15, 21:08
Nie ma co sie bulwersować na zdjęcie. Co was ludzie prawda boli? Nie trzeba też od razu zakładać że jest tragedia. Ale to że w niemczech lepiej sobie radzą (ogólnie) z drogami to wiadomo od dawna i nie trzeba sie od razu spinać. Jak ktoś napisze że mają lepsze drogi to prawde mówi a nie od razu jedzie po polsce. Weźcie, ze skrajności w skrajność popadacie ludzie. Ja szczerze patrząc na moje miasto jestem zaskoczony bo w tym roku reakcja na opady była na prawde lepsza niż chocby rok temu. To sie chwali. Ale patrząc ogólnie na drogi to nie ma sie czym podniecać bo jest bryndza. Kładą je jak leci, podkłady kradną (przecież nawet afera była), a nie jedna stara hitlerowska droga w polsce trzyma sie lepiej niż to co "my" wybudowaliśmy. I to jest moi drodzy prawda a nie krytyka. Ale na krytyke to też zasługuje, bo podatki na drogi idą, a drogi coraz lepsze wcale nie są. Zbudują kawałek autostrady i od razu chcą żeby płacić. Porównajmy do niemiec, czemu nie? 3/4 niemiec wszerz przejechałem autostradami, prędkości fajne bo sie łyka kilometry, jest równo i sie leci. Nic nie zapłaciłem. A u nas? Ledwo odcinek otworzą już opłaty. A co do śniegu to cóż, można narzekać, można rzucać inwektywami w tych którzy narzekają, ale fakt jest taki że zdjęcie skądś jest i tak widać było. 5 minut, czy 10 minut, to nie zmienia faktu że było. Więc przestańcie sie spinać, kto chce wyjedzie, kto nie chce nie wyjedzie i już. A jak chcemy mieć lepiej, to trzeba to zrobić ;] Wywalić z sejmu tych patafianów wszystkich i zacząć normalnie tym państwem zarządzać. A nie zarzynać polski biznes durnymi ustawami z jeszcze bardziej kretyńskimi podatkami. I płacić podatek "drogowy" który wcale na te drogi nie idzie ;] Pozdro.

perkusista1

2013-01-18, 10:52
Tak wygląda granica polsko-niemiecka w okolicach Szczecina :)