18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Grafika komputerowa - Niespełnione obietnice

Dz...........ak • 2013-04-29, 15:49
O tym jak technologiczne dema mają się do oprawy w grach. Postanowiłem wybrać kilka przykładów. :-)



3DMark 2001 SE i Nvidia Dusk Ultra (2001 i 2003)
Naturalnie wyglądająca roślinność.


Ładniej wyglądającą roślinność zaoferował dopiero "Crysis".




nVidia Nalu Demo (2004)

Tech demo z czasów PS2. Ani ówczesna, ani obecna generacja nie oferuje tak zaawansowanej symulacji włosów. Nowa technologia TressFX wykorzystana w ostatnim Tomb Raiderze wypada przy tym demie mizernie...




Canyon Flight demo sequence - 3DMark06 (2006)

Tym razem iście next-genowa animacja walki z morskim smokiem. Demo sprzed siedmiu lat wygląda lepiej od wszystkich do tej pory wydanych gier...

abdul

2013-04-30, 17:18
nie podnieca mnie to

Plecionkarz

2013-04-30, 17:32
Grafika jest dla jakichś grafofili. Prawdziwa rozrywka w grze to nie oglądanie widoczków a zabijanie, krycie się, obmyślanie taktyki lub próbowanie nowych to sposobów i broni. Jak będę chciał pozachwycać się realistyczną przyrodą to pójdę do lasu na grzyby.

siwybis

2013-04-30, 17:46
Doom (1 i 2) miał grafikę i rozdzielczość przedwojennego znaczka pocztowego a napie**alania nie było końca... dziś już nie ma gier tylko jakieś interaktywne filmiki do przejścia w dwie godziny.

mancio

2013-04-30, 17:50
Grywalność, bez niej nawet gra z najbardziej wyj***ną grafiką jest do dupy.

papryka244

2013-04-30, 17:51
Grafika PC była by teraz fotorealistyczna...Ale niestety istnieją konsole...

slannesh

2013-04-30, 17:51
Co do grywalności to się zgadzam. Ale battlefield 4 mimo wszystko spowodował opad szczęki.

Lipo

2013-04-30, 18:12
RazeЯ napisał/a:

battlefield 4, jeżeli ktoś jeszcze nie widział. Gra jeszcze nie wyszła a już ma pierwszy dodatek :homer:


tak samo bylo z bf3 ...

SuchyX

2013-04-30, 18:34
Ha ha przestańcie się rajcować grafiką gra ma mieć fabułę i być grywalna a nie napchane ch*j wie czym że 80% komputerów się wysra przy scenie co innego jak perełki co niektórzy wyżej wymienili:

- Doom
- Warcraft I i II
- Diablo I i II + LOD
- Starcaft
- Hexen
- Duke Nukem Forever
- Heroes of Might and Magic
- Settlers I i II

itd... można wymieniać do końca to co dzisiaj nam serwują to jedno wielkie gówno nastawione na kasę i zasrane mikro płatności gry typu f2p.

Grafi_

2013-04-30, 19:11
The Elder Scrolls III Morrowind - to była dopiero grafa ;D Dla mnie żadna gra już jej nie przebije

Ver0

2013-04-30, 19:17
m.a.r.i.o. napisał/a:

Te dema służą do obliczania mocy komputera, co ludziom po takiej grafice w grach jak np. w dacie premiery danego benchmarka 99% normalnych komputerów dostaje zadyszki niczym 95 letnia babcia wbiegająca na 4 piętro z pieskiem i torbą zakupów z biedronki? :szczerbaty:

Więc te obietnice to trochę na wyrost bo chyba nikt nic nie obiecywał. Poza tym patrz np. tu:



Masz mega grafikę, to jest Luminous, silnik na którym powstają gry next-genowe Sqare Enix'a, może już niedługo np. na PS4 będzie nam dane to zobaczyć ;-)



Zgrywasz głupio mądrego ponieważ to jest zwykły render i już wiadomo, że konsole nowej generacji będą odbiegać od Pecetów które już teraz są w użytku. Każdy silnik wygląda pięknie gdy jest to tylko kompilacja :) .

Svetlan

2013-04-30, 19:38
Oho. Jest moda na jaranie się homm3. Teraz i ty możesz poczuć się staro!

Biszkopt

2013-04-30, 20:45
dobra, ale jest roznica miedzy animacja a gra ktora musi byc renderowana przez twojego pc

robson101

2013-04-30, 21:32
pamietam że radocha byłą nieziemska jak ge-force 3d-marka udźwignał :)

kothletino

2013-04-30, 23:06
Riva TNT 64 pro z 32 mb pamięci, piękne czasy. Pamięta ktoś drivera jedynke ? Przy tej grze nawet nie wykonując misji sama jazda po mieście sprawiała w ch*j radości, kwadratowy samochód z realizmem prowadzenia którego nie widziałem w żadnej innej grze do dzisiaj.

K-...........an

2013-05-01, 14:26
sram na grafikę, odkąd zaczęli robić super graficznie gry z mega wielkimi mapami to odechciało mi się grać w cokolwiek, bo człowiek się k***a gubi i dostaje padaczki fotogenicznej od tej cukierkowatej grafy