18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

gra o tron Psy

lajtek12 • 2014-06-22, 14:59


Materiał zawiera mały spoiler z sezonu 4 oglądasz na własną odpowiedzialność

Forrest20

2014-06-22, 19:44
@sebeks
Psy pierwsza część jak dla mnie jest jak najbardziej filmem kultowym. I nie mówię tu o tych wszystkich przekleństwach, którymi jara się gimbaza, ale o świetne przedstawienie w jaki sposób dostosowywali się byli SB-ecy w czasach przemian ustrojowych i jakie były tego konsekwencje. Przecież większość powstawania organizacji przestępczych po 89' zainicjowanych było przez byłych esbeków. Poza tym Linda to nasz polski filmowy twardziel a Olo zasłużenie dostał serie po ryju za wyr*chanie mu Andżeli :D

Usztafik

2014-06-22, 19:50
@Plecionkarz
Też czytałem książkę, jednak nie zmienia to faktu, że serial jest świetnie zrealizowany. Mi najbardziej brakowało motywu Stone Lady oraz niepotrzebne śmieci Jojena, Greena i Pypa.

Forrest20

2014-06-22, 19:59
usztafe,
Jeśli chodzi Ci o Lady Stoneheart to prawdopodobnie pojawi się w następnym sezonie także nic straconego :D

CoowBooy

2014-06-22, 19:59
Nemayu napisał/a:

a ten co? Mierzył do niego nienaładowaną kuszą?

Była od początku naładowana, tylko oddał strzał, przeładował co widzimy i strzelił jeszcze raz, który jest to jest pokazany na filmie.

drive47

2014-06-22, 20:09
@gutsy666
Co ty wiesz o zabijaniu, ty stara dupa jesteś.

Aberracja

2014-06-22, 20:38
Po sukcesie pierwszego i drugiego sezonu, HBO mogło wpakować więcej hajsu w CGI, a tak naprawdę od trzeciego sezonu jest znaczny regres w tej kwestii. O ile tła (zamki, wioski, góry itp.) są na starym poziomie, tak reszta zaczęła wyglądać plastikowo (atak Stannisa na armię Mance'a, czy celowe narysowanie Viseriona i Rhaegala mniejszymi niż powinny być, by zmieścili się w tej piwnicy). Do tego dochodzi to omijanie ważnych wątków pobocznych, zabijanie postaci, które w książce żyją, byleby tylko ciąć koszty produkcji.
Prawda jest taka, że HBO zachłysnęło się hajsem i jest świadome, że Ci co obejrzeli pierwsze sezony będą oglądać i ostatnie, dlatego mogą sobie pozwolić na takie jawne lecenie w ch*ja, byleby się hajs zgadzał.

[SPOILER]

Tak swoją drogą, w ostatnim odcinku Varys odpływa z Tyrionem do Pentos. Kto w takim razie zabije Cevana Lannistera? Brienne wyszła praktycznie bez szwanku z pojedynku z Ogarem, a Rorge już dawno nie żyje. Jak w takim razie Brienne zetknie się z Lady Stoneheart? Jojen został zabity i SPALONY. Skąd w takim razie Brann weźmie "krwistą papkę" by uwolnić swoje moce?

sebeks

2014-06-22, 22:05
Forrest20 napisał/a:

@sebeks
Psy pierwsza część jak dla mnie jest jak [...]wyr*chanie mu Andżeli :D



a wg mnie to przegięcie i niewyobrażalna patologia pokazana przez tych co wygrali
historię piszą zwycięzcy

addekk1

2014-06-22, 22:15
"pie**olisz moją kobietę"

lotnik_1

2014-06-22, 23:46
Plecionkarz napisał/a:

W serialu zj***li po całości ten wątek.



I kilka innych też, ale to nie jest meritum mojej wypowiedzi. Lancela czy (mitasubiszi) Lancera, nie ma w serialu wcale.


Ta scena jak r*chali się przy zwłokach tego małego sk***iela, królewicza pie**olonego w żyć przez wszystkie diabły w piekle, była wspaniała i warto było, zj***ć książę żeby powstała.

javal

2014-06-23, 11:26
Co do odstępstw serialu od książki i scenarzystów...niestety nad serialem czuwa Martin i to jego sprawka/za jego zgodą ten cały syf. No ale cóż, dla tego jak po pierwszym sezonie zacząłem czytać książki, to już do serialu nie wróciłem.

Gromir

2014-06-23, 14:23
@marmurowych*j

Ah żebyś się z bólu przypadkiem nie zesrał. Jeden rok to ch*j, my tu k***a musimy czekać 4-5 lat na kolejną książkę ;/

Bituminiorz

2014-06-23, 15:38
@Plecionkarz
ch*j mnie to interesuje :D

Plecionkarz

2014-06-23, 17:09
lotnik_1 napisał/a:

Ta scena jak r*chali się przy zwłokach tego małego sk***iela, królewicza pie**olonego w żyć przez wszystkie diabły w piekle, była wspaniała i warto było, zj***ć książę żeby powstała.



w oryginale r*chali się przy tych zwłokach jak jaime ledwo co wrócił do stolicy i pierwszy raz zobaczył cersei.