18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gówno się zdarzyć może

BonPiaggio21 • 2022-10-20, 21:06
Panowie, prawie jednego sadola mniej.
Dobrze że ciężarówka chwilę wcześniej wyleciała to zwolniłem.
A 140 było 10 sekund przed strzałem.
Biednemu ch*j na imię.


Ogórek

2022-10-21, 08:25
Wyszedł z piwnicy po 10latach i zapomniał ze opony ma już wiekowe.

Gandalf

2022-10-21, 09:01
truna napisał/a:

Zapewnie nie masz pojęcia, jakie są powody pękania opon. Wiek tu nie ma nic do rzeczy



Pewno miał literkę K w indeksie prędkości

:-)

Zapki

2022-10-21, 09:56
vortexture napisał/a:

Aż mi się przypomniała moja przygoda. Któregoś dnia jadąc samochodem, przy 20km/h na zakręcie zerwał mi się sworzeń przedniego wahacza i koło stanęło bokiem. Wtedy jechałem wolno i nic mi się nie stało. Tyle, że dzień wcześniej prułem rano przez pustą ekspresową nie bardzo przejmując się ograniczeniami. Gdyby to się stało wtedy to na 100% bym nie przeżył tej przygody.



Miałem podobnie, po przejechaniu prawie 400 km trasy już na miejscu gdy ledwo co się auto toczyło po rondzie w mieście sworzeń wypadł i auto sie zatrzymało na samym jego środku.

Ale z tego co mi mechanik potem mówił takie rzeczy dzieją się właśnie przy niedużych prędkościach. Jak zapie**alasz to nie wypadnie bo jest wtedy ściśnięte. Ale czy to prawda, ch*j wie?

Polacco Sivusco

2022-10-21, 10:26
Zasada nr 1 - nie "palimy gumy" w 20 letnich oponach

PentagramOdDiabła

2022-10-21, 12:08
BonPiaggio21 napisał/a:

Jestem, owszem. ch*j to ja.
Antoni, anioł siedział w tej ciężarówie.
Ja tam się śmierci nie boje, ale rodzinie krzywdy zrobić nie chce.
Może rzucę coś na tace.. będzie miał proboszcz na AC.



A tam u Was na Podkarpaciu już zima?

dżonyłojlker

2022-10-21, 13:00
Ty, ale co się stało, opona ci eksplodowała jak w tirach? :shock: Czy na coś najechałeś? A może naj***łeś 5 barów, żeby zmniejszyć spalanie :mikolaj:

Hetman_Wielki

2022-10-21, 13:15
NarodowySkinhead napisał/a:


Letnie polecam z całego serca Fuldy SportControl 2.
Lepią jak poj***ne



tylko Dunlopy, nie jakieś wymyślone niedawno gówna,zimówki i letnie bezapelacyjne, oczywiście asymetryczne na lato

woszczuthcrew

2022-10-21, 17:09
zamiast drzeć ryja następnym razem zapie**alaj z trójkątem do tyłu przynajmniej 150 m .

opółnocyuciebie

2022-10-21, 19:52
co wiem po tym filmiku na pewno, to to, że dzisiaj leków na głowę nie wziąłeś

szczecin123

2022-10-21, 20:34
Halman2 napisał/a:

Nie sądzę, żeby były piętnastoletnie. Raczej dwudziestopięcioletnie



Piętnastoletnie tylko nalewki

karolkuraprezes

2022-10-21, 22:05
Hetman_Wielki napisał/a:

tylko Dunlopy, nie jakieś wymyślone niedawno gówna,zimówki i letnie bezapelacyjne, oczywiście asymetryczne na lato



Tyle że dunlopy są stosunkowo drogie, fakt na suchym kleją zajebiście, ale przez to strasznie szybko sie ścierają. Na sportmaxach i sport blueresponsach robilem swoim niezbyt mocnym samochodem 40-50 tyś km. 2-3 lata i opona to śmietnik

d-_-bE.Prigozhin61

2022-10-22, 03:02
Hetman_Wielki napisał/a:

tylko Dunlopy, nie jakieś wymyślone niedawno gówna,zimówki i letnie bezapelacyjne, oczywiście asymetryczne na lato



Jedna opona w jednym aucie będzie dobra w innym lipa.Nie ma opon uniwersalnych.Np To R888 to prawie slick z homologacja drogową i na suchym biją każdą gumę zwłaszcza że mają grube boki i nie kładą się na zakrętach lecz na mokrym już kicha. Osobiście na drogę używam od paru lat w Lexie IS350 Yokohamy AS01 z kolei na ciężkie warunki zimoww bezapelacyjnie najlepsze są Nokiany Hakapellita tyle że znowu głośne i szybko znikają

stroona

2022-10-22, 03:22
karolkuraprezes napisał/a:

Tyle że dunlopy są stosunkowo drogie, fakt na suchym kleją zajebiście, ale przez to strasznie szybko sie ścierają. Na sportmaxach i sport blueresponsach robilem swoim niezbyt mocnym samochodem 40-50 tyś km. 2-3 lata i opona to śmietnik



To też zależy od stylu jazdy ile wytrzymają opony. Jeżdżę drugi sezon na letnich Dunlop Sport Max x RT2 i praktycznie na nich mam zero zużycia, a jeżdżę dość dynamicznie, ale nie palę gumy i robię w roku ok. 30 tyś km. Opony na suchym i mokrym asfalcie rewelacyjnie się spisują, auto jest przyklejone do drogi w zakrętach przy większych prędkościach.
Na zimę mam Fulda Kristall Control HP2 i też bardzo dobrze się spisują w złych warunkach, nie straszny im głęboki śnieg i błoto pośniegowe.
Osobiście myślę, że nie ma co oszczędzać na bezpieczeństwie, lepiej dołożyć trochę grosza do markowych i dobrych opon, niż kupić byle co za niewielką cenę. Nie uznaję też opon wielosezonowych, bo jak jest coś do wszystkiego, to jest wiadomo gdzie.

acer287

2022-10-22, 08:08
mogłeś siedzieć w samochodzie może by cie coś jebneło

mi...........pl

2022-10-22, 13:33
Tutaj na pełnej, przy 200 ale opona miała ze 15 lat