18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Godfrey Bloom

mu...........pa • 2011-11-26, 11:38
Wyjaśnię wam bo chyba nie rozumiecie ...


Robster

2011-11-26, 11:45
Tak to jest jak zwykły ludzik wejdzie do parlamentu i powie w prost jaka jest prawda. Przemilczą to, ktoś tam rzuci głupią ripostę i rozejdzie się po kościach, a kasa dalej sp***ala na boki.

Misza123

2011-11-26, 12:10
Teraz wszyscy beda ekonomistami i beda prawic jak to sie zle na swiecie dzieje

swieca

2011-11-26, 12:38
Gebels jest francuzem? ;D

mirabelek76

2011-11-26, 12:39
nie wróżę temu panu długiej kariery politycznej

think666

2011-11-26, 13:02
Misza123 napisał/a:

Teraz wszyscy beda ekonomistami i beda prawic jak to sie zle na swiecie dzieje


I wszyscy, którzy nie mają nic ciekawego do powiedzenia będą pie**olić jak ty.

Lechu1234

2011-11-26, 14:35
Dobrze prawi, polać mu.

Hubert0501

2011-11-26, 15:24
Mój znajomy jest programistą. Bardzo dobrym programistą. Teraz jego firma robi jakieś projekty dla jednej z rządowych agencji. Powiedział mi ostatnio, że pracuje na oprogramowaniu, którego licencja kosztuje 100 mln zł (!) rocznie, a byłby w stanie robić to samo na darmowym oprogramowaniu. Odpowiedzcie sobie na pytanie czemu ktoś płaci zupełnie niepotrzebnie 100 mln zł rocznie. Albo może bardziej dosadnie - ile z tego idzie w łapy naszych rządzących.

Weźcie też pod uwagę, że to tylko jedna z agencji w jednym z ministerstw. Ciekawe jakie sumy rocznie wydaje rząd ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNIE... A tobie szary obywatelu podwyższą VAT i wiek emerytalny bo k***a kryzys. Ręce opadają.

st...........er

2011-11-26, 16:12
@Hubert0501 Obstawiam, że chodzi o system bazodanowy - tzw. hurtownię danych. Licencje rzeczywiście są horrendalnie drogie, ale prosto nie da się zastąpić tego odpowiednikiem darmowym. Pracowałem przez kilka lat na teradacie - bardzo droga zabawka i powiem, że chodzi to niesamowicie. Przetwarza tak ogromne ilości danych, że większość nie jest sobie w stanie tego nawet wyobrazić. Do tej pory nie słyszałem o darmowym odpowiedniku....

Head93

2011-11-26, 16:24
Nie mam się do czego przyczepić, nie znam się na polityce, gdyż szczerze mnie ona pie**oli, ale gdyby właśnie tak wyglądała większość polityków to byłoby conajmniej zajebiście :)

mikEWrona

2011-11-26, 17:05
Juz za tydzien w wiadomosciach "Tajemnicza smierc Godfreyego Blooma"

Hubert0501

2011-11-26, 19:02
@stack_pointer

Na wstępie specjalnie napisałem, że kolega jest bardzo dobrym programistą, żeby zaznaczyć, że wie co mówi. Ja się na tym nie znam, ale on podkreślił, że mógłby robić to samo na darmowym oprogramowaniu (bez strat na czasie, jakości i efektywności). Gdyby ten wydatek 100 mln zł rocznie był konieczny, mój wcześniejszy post nie miałby sensu.

Hmmmmm kolejny przykład. Jest sobie pewna państwowa "firma" (nazwy nie chce wymieniać). Co kilka miesięcy zmieniają się prezesi. W czasie swojego kilkomiesięcznego urzędowania dostają od Pani prezydent Warszawy kilkadziesiąt tysięcy zł nagrody za zasługi dla miasta (zaznaczam, że ci ludzie nie mają pojęcia o zasadach funkcjonowania "firmy", są totalnymi debilami w tym temacie, zazwyczaj każdy szary pracownik wie o niebo więcej więc skąd te zasługi?). Następnie po tych kilku miesiącach zostają "zwolnieni" i dostają setki tysięcy złotych odprawy (gdyby sami odeszli nie dostaliby jej, stąd cudzysłów przy słowie "zwolnieni"). Po tym sytuacja się powtarza z kolejnym prezesem i tak w kółko. W tym samym czasie rada miasta podnośni czynsz o kilkaset (!) procent, bo miasto nie ma pieniędzy. Drodzy Państwo, r*chają nas na tylu frontach, że aż się w głowie kręci!

zonabregana

2011-11-26, 20:35
facet mądrze mówi, my się z nim zgadzamy- i co z tego ? nic... łatwiej rzekę od koryta oderwiesz niż te świnie

Suka_Blyat

2011-11-26, 20:37
A jakby zrobić drugą Libię?

Kordiens

2011-11-26, 22:09
To jest zwykły szary człowiek/polityk (nie znam go), ale to nie znaczy że dobrze by rządził.
Zauważcie że ktoś kto skończy zawodówkę lub mechanika raczej do sejmu nie wstąpi. By się tam dostać potrzeba wielu osiągnięć, wiedzy i kilku studiów. Zwykle wydaje się że jak ktoś jest mądry, studiuje itd to jest dobrym człowiekiem. I może i tak jest, tyle że polityka zmienia człowieka. Gdy już dostanie się do jakiegoś ministerstwa lub do sejmu z czasem "moralne" potrzeby kraju zostają przysłonięte łapówkami, przekrętami i wydawaniem kasy tak by po tym wszystkim mieć najwięcej dla siebie. Bo jak inaczej wyjaśnić to że właściwie nie ma w Polsce polityka który by nagminnie troszczył się o reformy w prawie, by za najcięższe zbrodnie karać dożywociem, który by starał się poprawić sytuację w kraju poprzez ucięcie części pensji polityków. Nie ma takich. Może i byli, ale biznes już dawno ich zmienił. -.-

Każdy sobie z was myśli że jakby objął w tej chwili rząd to by naprawił całą gospodarkę, bezrobocie, inflację .. ale zapewne większość by z czasem poddała się "wielkiemu światu polityki"