18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

George Carlin o miękkim języku współczesnego świata

St...........el • 2013-05-30, 21:08
Coś związanego z poprawnością polityczną. George Carlin prawi tu o zmianach zachodzących w języku i pokazuje wpływ tego zabiegu na postrzeganie rzeczywistości. Jest to fragment HBO Special pt. "George Carlin - Doin' It Again" z 1990 roku.





UWAGA!

Niestety ktoś sp***olił robotę i wrzucił napisy do YouTube'a, nie nakładając ich na film, dlatego na Sadolu będzie tylko angielska wersja. Napisy można znaleźć pod:
/watch?v=54SQtcvKtsc

Jednocześnie zaznaczam, że film z Georgem Carlinem, który trafił do sucharów (George Carlin o rudych) ma 15 piw, więc powinien być przeniesiony na główną.

LUKUNKU

2013-05-31, 15:01
Ja bym jeszcze dorzucił Dave Chapelle czarny bo czarny ale fajne ma stand upy

KMD

2013-05-31, 16:21
ch*ja rozumiem, ale widownia się śmieje, to dam piwo.

Ale przynajmniej dał napisy, to drugie piwo.

Miziou

2013-05-31, 17:57
badgoodman napisał/a:

PTSD (Post Traumatic Stress Disorder) nie odnosi się tylko do weteranów, ale ogólnie do osób, które cierpią na definiujące go zaburzenia po przeżyciu traumy. Ewolucja tego pojęcia od "shell shock" do PTSD nie wiąże się z niczym innym, jak tylko tym, że podczas I Wojny Światowej myślano, że przeżywają go tylko żołnierze - późniejsze odkrycia wymusiły stworzenie pojęcia szerszego. Carlin jest ok, ale w tym miejscu trafił kulą w płot.



Nie, nie trafił. Tu chodzi o "poprawny politycznie" język - o pokazanie mechanizmów, o tym jak idiotyczne to się staje i jak wypacza to rzeczywistość. Ale dzięki za wkład, doceniamy...