18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gen. Petelicki o kibicach

PyskatySkurwiel • 2011-06-04, 12:28
Generał Petelicki to człowiek nie ulegający propagandzie lewackiego rządu i otwarcie mówiący o problemach kraju i wytykający błędy pana tuska i jego załogi. Tu wypowiada sie na temat kibiców.
Takich ludzi dbających o dobro kraju Polska potrzebuje a nie żydów dbających o własną kieszeń sprowadzających do nas wojsko "wujka sama" zamiast inwestować w naszą armię.
Więcej wypowiedzi pana Petelickiego można znaleźć na youtube.pl

malesz85

2011-06-05, 04:14
jak się k***a komuś nie podoba to wypie**alać z tego kraju ewentualnie niech wystrzela wszystkich na Wiejskiej :D

Ra...........or

2011-06-05, 07:56
Cytat:

'73 - zimna wojna (która była wojną wywiadów, prawie cała wiedza zdobyta na temat prowadzenia działań wywiadowczych pochodzi z tego okresu) hula na całego, generał jaroszewicz premierem polski.
petelicki to człowiek zimnej wojny, wykształcony w Układzie Warszawskim, gdzie żołnierz mógł być politykiem.



Petelicki miesza się do polityki? Proszę o konkretny przykład. Szczerze jego "mieszanie się" jest znikome w porównaniu do niektórych ze sztabu generalnego. A że "człowiek zimnej wojny" to co z tego?

Cytat:

jego zasługą było stworzenie naszej dumy - GROMu - ale na tym powinien poprzestać. tymczasem miesza się do polityki i próbuje zdyskredytować (i tak niekompetentny) rząd.



I bardzo dobrze robi. Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy jakie akcje odpie**alają teraz Ministerstwo Obrony Narodowej i sztab generalny. Wojsko Polskie jest przez nich praktycznie rozrywane, defraudowane są olbrzymie sumy pieniędzy, a całą tą jednostkę GROM byle p*zda wykorzystuje żeby zrobić na niej karierę polityczną. I o takich sprawach powinno się mówić publicznie.

Cytat:

jaki może mieć cel? na pewno nie taki, jaki się wydaje oczywisty (on nawet zakładając GROM posłużył się podpuchą!)



Może otwarcie ludziom oczu na to co co MON i SG robią z tym wojskiem? Polityka mnie nie obchodzi nię chcę się mieszać w gadanie o Tusku i Kaczyńskim, ale armia jest niestety rządzona przez skorumpowanych, zakompleksionych głupich biurokratów.

Cytat:

ale bierze pieniądze od firmy Ernst&Young, która jest międzynarodową firmą doradczą.



Pierwsze słyszę ale jeśli to prawda to co z tego?

Cytat:

w wywiadach mówi często o opluwanym GROMie. a przecież w GROM nie ma już jego ludzi, jest zupełnie czymś innym, tylko wysokie kwalifikacje tej jednostki pozostały.



GROM jest obecnie cieniem tego czym był za czasów generała Petelickiego. Jak już pisałem wcześniej - byle p*zda, która tylko ma taką możliwość wykorzystuje GROM do robienia sobie kariery politycznej.

Cytat:

poza tym słyszał ktoś żeby Polko albo Piątas narzekali na coś?



Generał Polko owszem - polecam książkę "Gromowładny" Magdaleny Łukaszewicz"

Natomiast Piątas to największa, najbardziej niekompetentna i złośliwa p*zda jaką widziała polska armia. Po szczegóły odsyłam do powyższej książki.


Cytat:

taka dola żołnierza, że wojuje tym co mu ojczyzna przydzieli.




Powiedz to Danielowi Ambrozińskiemu.


Cytat:

wg. mnie petelicki może i jest specjalistą, ale już nie żołnierzem. w dodatku specjalistą w dezorientacji i mieszaniu szyków, a co najgorsze nie opłacanym przez nas. on zdaje sobie sprawę żę dla wielu ludzi, którzy cokolwiek o nim słyszeli, jest chodzącą legendą, a już na pewno potrafi to wykorzystać do swoich celów w sposób, którego nie zauważamy




Ja (przy czym nie mam tu na celu przechwalania się) jestem człowiekiem który słyszał o nim więcej niż "cokolwiek".
I gadanie "nie opłacany przez nas" albo "miesza szyki" jest właśnie typowym pieprzeniem ludzi z sg czy mon, którym przeszkadza, że ktoś wyciąga na światło dzienne ich grzeszki.
Bo patrząć na stan w jakim znajduje się obecnie wojsko polskie aż dziw ,że ruski nas jeszcze zbrojnie nie zajęli.

Ra...........or

2011-06-05, 11:07
Jeremy

Może faktycznie źle się wyraziłem - miesza się do polityki to prawda - ale robi to jako obserwator. Mówisz ,że nie ma prawa krytykować rządu - a moim zdaniem takie gadanie to zwykła demagogia mająca na celu ukrycie jego (rządu) niekompetencji.
Mówisz ,że ma własne cele polityczne, że jest chorobliwie ambitny. Cóż uwierzę jak zobaczę.

Jeśli chodzi o jego "branie pieniędzy z firmy Ernst & Young" to na wikipedii przeczytałem ,że on w tej firmie po prostu pracuje. Zajmuje się zarządzaniem ryzykiem i tyle. Na jakiej podstawie dorabiasz do tego teorie o "różnych grupach interesów"?


Cytat:

co do narzekania polko, to na pewno za jedno człowieka szanuję. zapytany przez jakiekolwiek media nie zaczyna gadki o polityce. a mógłby tak jak petelicki.



A powiem ci ,że z tym się zgodzę

Cytat:

Daniel Ambroziński to nie jedyna ofiara wojny, za to na pewno najbardziej medialna. i na pewno jadąc na wojnę zdawał sobie sprawę że może z niej nie wrócić




Jest to również doskonały przykład niekompetencji MON`u któa skutkuje śmiercią i kalectwem żołnierzy na misjach i to starałem się przekazać gdy przytaczałem jego nazwisko.

Ra...........or

2011-06-05, 12:16
Czyli co wychodzi na to ,że zaczynałeś od "opłacania Petelickiego przez obce grupy interesów" a kończysz na zarzucaniu mu ,że wykorzystuje dawne znajomości w celach zawodowych. Nie mówiąc już o tym ,że całe to gadanie to wyłącznie twoje domysły.

Istnieje spora różnica między "ambicją" a "chorą ambicją". A
Cytat:

utworzenie "najlepiej wyszkolonej i wyposażonej grupy uniwersalnego zastosowania bojowego"

dowodzi nie tylko posiadania ambicji ale również wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych.

Cytat:

nie zarzucaj mi jakiejś sympatii dla rządzących czy ukrywania burdelu w mon. ale są inni ludzie, którzy powinni dbać o porządek w tym zakresie, a nie petelicki. kuźniar, koziej, i cała gromada ich "przydupasów".




Właśnie w tym problem ,że "są inni którzy powinni" ale tego nie robią. Można mieć sobie ustalone poglądy na politykę rząd i całą to bandę złodziei, ale warto mieć też świadomość ,jak bardzo oni wszyscy r*chają cię w dupę.

Ra...........or

2011-06-05, 14:19
No przyznam ci ,że tym artykułem mnie trochę zagiąłeś. Gdybyś pokazał go na samym początku oszczędzilibyśmy nieco czasu. Przyznam się też szczerze ,że połowy to nawet nie zrozumiałem gdyż zawodowo mało mam wspólnego z ekonomią, ale sens łapie.

Jednak wciąż w 100% zgadzam się z wypowiedziami Petelickiego odnośnie MON`u i sytuacji w jakiej znajduje się obecnie polska armia. I nadal uważam go za autorytet.

kermicik

2011-06-05, 17:52
Zostaw kibica ty Tusku zostaw kibica!

louiress

2011-06-08, 14:44
"Takich ludzi dbających o dobro kraju Polska potrzebuje a nie żydów dbających o własną kieszeń sprowadzających do nas wojsko "wujka sama" zamiast inwestować w naszą armię." - napisał prawdziwy polak.

Thomas_Terkovitz

2012-06-16, 23:18
no ciekawi mnie to dlaczego zmarł... według oficjalnej koncepcji popełnił samobójstwo z powodów rodzinnych, ale nic więcej nie wiadomo na ten temat