18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Gdyby nie modlitwy

DeepInLove • 2013-07-13, 13:21
Każdego dnia na świecie umiera 250 000 osób.
Gdyby nie modlitwy każdego dnia na świecie umierałoby 250 000 osób :D

Butthurt katoli za
3
2
1

cannabis7777

2013-07-13, 17:22
Zarammoth napisał/a:

Gdyby te "czary" działały to katolicy by nie chorowali, mieli pełno kasy, ciągle mieli z górki. A w większości przypadków jest na odwrót. To bóstwo to niezły sadol :D



Większość katolików to grzesznicy, o ironio. Dlatego oni są gorsi niż Ci źli, bo zły wie, że jest zły i może się jeszcze nawrócić, ale katolik myśli, że jak chodzi do kościoła to jest święty.

Ciekawie, skąd modląc się by mieli te kasę. Przecież Bóg nie dysponuje pieniędzmi, Jezus sakwy nie nosił. Z górki ma ten, kto walczy z samym sobą, żeby być lepszy. Sobie od ust odejmie, żeby dać drugiemu. I nie czci pieniądza.

A co do księży i instytucji kościoła, to oni nie wiele mają wspólnego z Bogiem... Jezus mówił:

"Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. [...] Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony. "

wajnona

2013-07-13, 17:33
@Irondew Dokładnie :) Jakby się bliżej przyjrzeć, to każdy w coś wierzy - wiara w to, że Bóg jest lub wiara w to, że Boga nie ma. Wiara to nie mniej i nie więcej po prostu przekonanie, więc twierdzenie że Boga nie ma jest przekonaniem, w które taka osoba wierzy. Szkoda tylko, że osobiście nie uczestniczyłam w ŻADNEJ kłótni czy dyskusji w której to Chrześcijanin pierwszy wszczyna awanturę, ponieważ ktoś wyznał że jest ateistą i/lub powiedział coś sprzecznego z przekonaniem tych wierzących. Za to często słyszę bóle dupy ateistów, wieczne naskakiwania i wywyższanie się jakby uważali się za bardziej inteligentnych, za lepszych od zwykłych ludzi - ot, brzmi jak leczenie jakiś swoich kompleksów. Oczywiście nie wszyscy, ale jednak nie od parady mawia się, że małe psy ujadają najgłośniej.

abdul

2013-07-13, 17:37
jedni wierza, inni nie wierza. kosciol finansuja wszyscy

panchamityle

2013-07-13, 17:38
Religia katolicka nie jest pieprzem do gówna, to jest fundament!

Earth

2013-07-13, 17:38
Festiwalek ateiścików :>

Lord_Rzeźnik

2013-07-13, 17:39
Umrze 249999 osób- może ktoś przez to, że się pomodli wsiądzie do samochodu 2 minuty później i nie rozjedzie tego pieszego, którego rozjechałby, gdyby wyjechał 2 minuty wcześniej :D

fire.cube

2013-07-13, 18:14
@Irondew

Najbardziej zadziwiający argument. Jeżeli nie wierzysz to też wierzysz bo wierzysz, że czegoś nie ma... Tak jak niegranie w piłkę nożną to też sport?
Zastanawia mnie tylko dlaczego w takim razie o katoliku mówi się, że jest wierzący a o ateiście - niewierzący? ;P

Jeżeli jeszcze ktoś ma wątpliwości to polecam:

http://ateistaa.blog.onet.pl/2010/06/16/ateizm-jako-wiara-w-nieistnienie-boga/

wuj_koks

2013-07-13, 18:41
@Irondew
Drastycznie upraszczasz sprawę - to nie jest kwestia czy Bóg istnieje, czy też nie. W końcu te miliardy galaktyk i innego szajsu dookoła skądś się wzięło, nie? Ale przedstawianie siły, która to stworzyła jako Boga, który ma Syna który został poczęty z dziewicy, a do tego jeszcze występuje jako tzw. Duch Święty to obraza dla każdej w miarę inteligentnej jednostki... to już legenda o Smoku Wawelskim jest znacznie bardziej spójna i logiczna. Pytanie zadawane przez chrześcijan powinno brzmieć: "wierzysz w bajki albo nie?"

trebal

2013-07-13, 18:42
Każdego dnia umiera 250 tysięcy ludzi...
Gdyby nie modlitwy, to na tysięce katolików czekałoby wieczne potępienie...
A cała reszta - wierzących w nieistniejącego Boga, niewierzących w jakiegokolwiek Boga - czeka właśnie w kolejce do kotła gorącej smoły.




Constantinus

2013-07-13, 19:44
@up Boimy się strasznie.. wasz bożek wybacza wszystko bo jest taki dooobry ;)

Sylarr

2013-07-13, 20:51
@trebal to miłościwy jest ten wasz Bóg skoro woli sprawiać cierpienie, zamiast np. tylko zabić.

Bzzykacz

2013-07-13, 21:16
ateisty z gimbazy
attack
spłoniecie k***y

Amplifa

2013-07-13, 22:12
@ Irondew a powiedz mi czy wierzysz w to ze w powietrzu jest tlen ? Bo ja to wiem, tak samo jak to ze bog nie istnieje

ulifont

2013-07-13, 22:58
najważniejsze jest bronić wierzyć innym, popisywać sie rzucać argumentami,ktoś chce niech wierzy a wy sie równacie z ateistycznymi fanatykami na miare rydzyka, a w krótce kozojebców

Kichachi

2013-07-14, 00:15
I ch*j mnie obchodzi ten niby kawał. Wyj***ne w to. Będe wierzył w co zechcę i ch*j wszystkim do tego. No może oprócz ciapatowej religii. Tego gówna nigdy.