18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Gdy będziesz gotów...

szponiasty • 2013-10-02, 10:15
...to się zbuntujesz.

Esencja "kryzysu gospodarczego"

Tłumaczenie własne ze słuchu, więc może być ch*jowe.


szponiasty

2013-10-02, 17:21
Doktór napisał/a:

Utopia i głupota.

Przykład:

wysyłajmy murzynom w Afryce jedzenie, narobi się ich więcej i trzeba będzie wysyłać coraz więcej jedzenia, błędne, niekończące się koło. No, ale przecież nie będą głodni!


Generalnie ocena sytuacji jest dobra- jesteśmy łupieni, robi się z nas niewolników. Tylko, że za tym wszystkim stoi największa korporacja- rząd, z prawie milionową bandą nierobów urzędasów i jeszcze większą bandą beneficjentów tegoż systemu, którzy unikają pracy za wszelką cenę.

A recepta wynikająca z filmiku beznadziejnie głupia. W Korei płn nie ma korporacji a jest najgorzej na świecie. Przez rząd właśnie.

Zmniejszyć maksymalnie podatki, zlikwidować socjal i nadmierną biurokrację!



Po co? W Afryce jest ropa, złoto, diamenty. Wystarczy usunąć wspomniane pasożyty i Afryka sama się wyżywi. To co robią tu, czy w USA, to nic w porównaniu do tego co robią np. w Afryce.

Rząd jest ponad korporacjami, z których każda ma budżet 3x taki jak PKB całej Polski? Nie, jest na odwrót. Rząd to parada aktorów i pajaców do pokazywania w TV, opłacanych przez korporacje.

To, że w Korei nie ma korporacji, nie oznacza że korporacje są dobre. W sumie, to nic nie oznacza.

Eurek

2013-10-02, 17:23
Moim zdaniem źle do tego podchodzicie. Nie ma prawej ani lewej strony tak na prawdę. Korporacje, rządy, administracja, to wszystko już dawno odeszło od tego jakże mylnego podziału. Oglądam te filmiki już jakiś czas, czytam informacje z gazet masowych i niszowych, stron masowych i niszowych, propagandowych i wolnych, oglądam wiadomości światowe i przesiewam z tego wszystkiego to co dzieje się naprawdę i to co nam tylko mówią. To co dawniej było prawicą dziś stało się lewicą i to na poziomie porównywalnym do komunizmu. Nie wiem jak zaszufladkować (w ten sposób) twory takie jak UE czy USA. Wydaje mi się że powstało kilka dekad temu nowa strona polityczna która bazuje nie na ludziach tylko na wirtualnym pieniądzu który jest w obiegu tychże ludzi. Pamiętajcie że prawdziwą wartość mają nie pieniądze i nie praca bo ją można spekulacyjnie zmienić ale przedmioty, ruchomości i nieruchomości inaczej pasywa i nie mówię tu o koszcie zakupu a o rzeczywistej wartości. Gromadźcie je a nie zakładajcie kont oszczędnościowych i inne dupereli gdzie jedynie wirtualizujecie swoje pieniądze zamiast je urealniać, a potem te pasywa wykorzystujcie do zarabiania pieniędzy (na przykład przez wynajem) i tak w kółko. Odłączacie się wtedy od systemu banków i innego ścierwa które inaczej kontrolował by waszą własność.

Mom and Death

2013-10-02, 17:35
mi się wydaje że korzeń problemu leży w samej egoistycznej naturze ludzkiej. system jest tylko jej odbiciem. żeby było lepiej musi zmienić się sam człowiek z egoisty na altruistę czyli musi czerpać przyjemność z oddawania, "zadowalania" innych a nie tylko siebie, tak jak w biblii jest napisane że "kochaj bliźniego jak siebie samego" ale jak narazie to jest tylko abstrakcja i utopia. teraz każdy chce być bardziej zajebisty od innego i przez to sami napędzamy ten system. żadne zmiany "świata zewnętrznego" typu rewolucje, przewroty nic nie dadzą. ogólnie wydaje mi się że będzie coraz gorzej dopóki w ludziach się coś nie przestawi i nie zaczną naturalnie się jednoczyć. a jak się nie przestawi to pozostaje tylko autodestrukcja. w sumie to ch*j tak naprawdę to wszystko wie, idę spać bo nie spałem 2 noce i bredzę.

ps. wszyscy tak pie**ola na te rzady i korporacje ale to niesprawiedliwe. jak byscie sami byli w elicie rzadzacej czy tworcami jakiejs korporacji to juz to widze jak byscie sie dzielili hajsem z innymi. taki ch*j. kazdy ma kazdego w p*zdzie i nikt nikomu nie pomoze. po prostu czlowiek jako gatunek jest poj***ny i tyle.

szponiasty

2013-10-02, 17:45
Eurek napisał/a:

Moim zdaniem źle do tego podchodzicie. Nie ma prawej ani lewej strony tak na prawdę. Korporacje, rządy, administracja, to wszystko już dawno odeszło od tego jakże mylnego podziału. Oglądam te filmiki już jakiś czas, czytam informacje z gazet masowych i niszowych, stron masowych i niszowych, propagandowych i wolnych, oglądam wiadomości światowe i przesiewam z tego wszystkiego to co dzieje się naprawdę i to co nam tylko mówią. To co dawniej było prawicą dziś stało się lewicą i to na poziomie porównywalnym do komunizmu. Nie wiem jak zaszufladkować (w ten sposób) twory takie jak UE czy USA. Wydaje mi się że powstało kilka dekad temu nowa strona polityczna która bazuje nie na ludziach tylko na wirtualnym pieniądzu który jest w obiegu tychże ludzi. Pamiętajcie że prawdziwą wartość mają nie pieniądze i nie praca bo ją można spekulacyjnie zmienić ale przedmioty, ruchomości i nieruchomości inaczej pasywa i nie mówię tu o koszcie zakupu a o rzeczywistej wartości. Gromadźcie je a nie zakładajcie kont oszczędnościowych i inne dupereli gdzie jedynie wirtualizujecie swoje pieniądze zamiast je urealniać, a potem te pasywa wykorzystujcie do zarabiania pieniędzy (na przykład przez wynajem) i tak w kółko. Odłączacie się wtedy od systemu banków i innego ścierwa które inaczej kontrolował by waszą własność.


Zgadza się. Partie, rządy, ideologie, wszystko to powstało na potrzeby systemu i jest tylko teatrzykiem dla publiczki. Żeby podzielić społeczeństwo na prawaków, lewaków, etc, bijących się między sobą. Ta metoda rządzenia została stworzona przez Juliusza Cezara i jest wykorzystywana do kontrolowania mas po dziś dzień ("dziel i rządź"), wciąż skutecznie jak widać.

Doktór

2013-10-02, 17:51
@szponiasty

To, że w Korei nie ma korporacji oznacza tyle, że sam rząd wystarczy żeby upodlić naród.


Proszę wykaż mi związek przyczynowo- skutkowy pomiędzy wydobyciem ropy i diamentów w Afryce a tym, że murzyni nie potrafią sami się wyżywić. U nas wydobywa się węgiel i z tego powodu górnicy nie umierają z głodu. Dlaczego naszych górników nie głodzą zachodnie korporacje?

Według mnie jest tak- oni po prostu nie są przedsiębiorczy, są cywilizacyjnie zacofani, nie mają pojęcia o rolnictwie, są słabo zorganizowani, skłóceni a na dodatek dają się orać zachodnim korporacjom. To jest ich podstawowy problem. A jak im zachodnie pasożyty przeszkadzają i są przyczyną wszelkich nieszczęść to niech się po prostu ich pozbędą. W życiu swoje trzeba wywalczyć a nie tylko czekać na gotowe i narzekać jaki to los zły.

I nie, nie uważam, że korporacje nie są złe. Po prostu nie są źródłem całego zła, tym źródłem zawsze jest i było głupio rządzone państwo.

Ver0

2013-10-02, 18:05
Uwielbiam tego typu filmy! Ludzie się napinają krzyczą jak to jest źle i co? Tak jak feministki tylko krzyczą a jak przychodzi co do czego to zostają w swoich fotelach :)

szponiasty

2013-10-02, 18:15
Doktór napisał/a:

@szponiasty

To, że w Korei nie ma korporacji oznacza tyle, że sam rząd wystarczy żeby upodlić naród.


Proszę wykaż mi związek przyczynowo- skutkowy pomiędzy wydobyciem ropy i diamentów w Afryce a tym, że murzyni nie potrafią sami się wyżywić. U nas wydobywa się węgiel i z tego powodu górnicy nie umierają z głodu. Dlaczego naszych górników nie głodzą zachodnie korporacje?

Według mnie jest tak- oni po prostu nie są przedsiębiorczy, są cywilizacyjnie zacofani, nie mają pojęcia o rolnictwie, są słabo zorganizowani, skłóceni a na dodatek dają się orać zachodnim korporacjom. To jest ich podstawowy problem. A jak im zachodnie pasożyty przeszkadzają i są przyczyną wszelkich nieszczęść to niech się po prostu ich pozbędą. W życiu swoje trzeba wywalczyć a nie tylko czekać na gotowe i narzekać jaki to los zły.

I nie, nie uważam, że korporacje nie są złe. Po prostu nie są źródłem całego zła, tym źródłem zawsze jest i było głupio rządzone państwo.



Mylisz się. A najlepszym przykładem to potwierdzającym, jest kryzys "2008". Wtedy banki zaszantażowały, że jeśli nie dostaną pieniędzy, to zrobią Hiroszimę globalnej ekonomii (co i tak zrobiły), i że "są za duże by upaść". A bliżej nas: Grecja. Myślisz, że choć jeden eurocent milionów euro, jakie EU tam zaczęła pompować, trafił do Greka? Nie. Wszystko od razu, bez zatrzymywania się, wylądowało w Hiszpańskich oddziałach Goldman Sachs.

A tu proste wyjaśnienie dlaczego Afryka głoduje, mając złoto, diamenty i ropę.

kajko071

2013-10-02, 18:18
Spoko, już po Ciebie jedziemy :)

bl...........ed

2013-10-02, 18:18
Doktór napisał/a:

@szponiasty

To, że w Korei nie ma korporacji oznacza tyle, że sam rząd wystarczy żeby upodlić naród.


Proszę wykaż mi związek przyczynowo- skutkowy pomiędzy wydobyciem ropy i diamentów w Afryce a tym, że murzyni nie potrafią sami się wyżywić. U nas wydobywa się węgiel i z tego powodu górnicy nie umierają z głodu. Dlaczego naszych górników nie głodzą zachodnie korporacje?

Według mnie jest tak- oni po prostu nie są przedsiębiorczy, są cywilizacyjnie zacofani, nie mają pojęcia o rolnictwie, są słabo zorganizowani, skłóceni a na dodatek dają się orać zachodnim korporacjom. To jest ich podstawowy problem. A jak im zachodnie pasożyty przeszkadzają i są przyczyną wszelkich nieszczęść to niech się po prostu ich pozbędą. W życiu swoje trzeba wywalczyć a nie tylko czekać na gotowe i narzekać jaki to los zły.

I nie, nie uważam, że korporacje nie są złe. Po prostu nie są źródłem całego zła, tym źródłem zawsze jest i było głupio rządzone państwo.



no cóż... jeśli na miejscu wykupuje się ziemię na własność za bezcen (lub za wsparcie lokalnego watażki bronią i luksusami), sprowadza się w całości obcą technologię i używa się czarnych rąk do pracy rzucając im przy tym ochłapy (nawet jak na tamtejsze warunki), a do tego brak jest instytucji, które pilnowałyby odprowadzania podatków i ogólnie prawa - to mamy co mamy. nie lubię czarnych, bo zachowują się jak zwierzęta i są największymi rasistami, ale prawda jest taka, że sytuacja w Afryce to skutek przerwania kolonizacji w połowie - popowstawały bananowe republiki, w których nie istnieje państwowość, a prawo i porządek to abstrakcja, więc mimo, że kolonizacja się skończyła to nadal biały człowiek, rękami właśnie korporacji, wysysa z Afryki wszystko co się da, nie dając tak jak wcześniej nic od siebie w postaci kultury, modelu społecznego itd.

więc ten związek przyczynowo-skutkowy jednak jest, choć łańcuch jest długi.

Scareface101

2013-10-02, 18:33
Ma pie**olnięcie ten filmik

ryrzu

2013-10-02, 18:35
jak mnie wk***iają takie filmiki... Później się statystyczny użytkownik internetów naogląda takich gówien i tylko marudzi, że wszyscy złodzieje, że k***a źle zamiast się do roboty wziąć.

TAK jesteśmy bogatsi niż przodkowie!
Dlaczego tego nie odczuwamy?
Bo się od dobrobytu w dupie poprzewracało!

Spójrz na swój telefon, komputer, telewizor, samochód, mieszkanie/dom, jedzenie....
Chcesz pracować 10 godzin tygodniowo? Nie ma problemu! Tylko potem nie płacz, że nie masz telefonu z wyświetlaczem o przekątnej bilboard'a, że nie masz tych j***nych internetów na swoim komputerku i nie możesz oglądać tych filmików z kotami, które tak lubisz, nie masz kablóweczki żeby obejrzeć trudne sprawy. Myślę, że zmęczyłbyś się też paleniem w piecu kaflowym.

Pracujemy 8h 5 dni w tygodniu bo ciągle chcemy więcej! Nie chcemy życia jakie mieli nasi dziadkowie. Chcemy większych przekątnych, wygodniejszych i szybszych samochodów i dłuższych fiutów i właśnie dlatego człowiek będzie zapie**alał po 8 i więcej godzin po kres wieków, bo taka jego natura.

darth_lazy

2013-10-02, 18:45
Populistyczny filmik. Mydlenie oczu bez podawania żadnych faktów!

Może i rzeczywiście jest jak ten koleś gada, ale ja w tym wyczuwam tylko pieprzenie o jakimś spisku, na którego istnienie podał dowód w postaci braku dowodu. Równie dobrze mógłbym wierzyć w boga.

szponiasty

2013-10-02, 18:49
ryrzu napisał/a:

jak mnie wk***iają takie filmiki... Później się statystyczny użytkownik internetów naogląda takich gówien i tylko marudzi, że wszyscy złodzieje, że k***a źle zamiast się do roboty wziąć.

TAK jesteśmy bogatsi niż przodkowie!
Dlaczego tego nie odczuwamy?
Bo się od dobrobytu w dupie poprzewracało!

Spójrz na swój telefon, komputer, telewizor, samochód, mieszkanie/dom, jedzenie....
Chcesz pracować 10 godzin tygodniowo? Nie ma problemu! Tylko potem nie płacz, że nie masz telefonu z wyświetlaczem o przekątnej bilboard'a, że nie masz tych j***nych internetów na swoim komputerku i nie możesz oglądać tych filmików z kotami, które tak lubisz, nie masz kablóweczki żeby obejrzeć trudne sprawy. Myślę, że zmęczyłbyś się też paleniem w piecu kaflowym.

Pracujemy 8h 5 dni w tygodniu bo ciągle chcemy więcej! Nie chcemy życia jakie mieli nasi dziadkowie. Chcemy większych przekątnych, wygodniejszych i szybszych samochodów i dłuższych fiutów i właśnie dlatego człowiek będzie zapie**alał po 8 i więcej godzin po kres wieków, bo taka jego natura.



Chyba Wy (którzy napędzacie tą piramidę) :) Swoją drogą śmieszy mnie, że zawsze znajdzie się ktoś, kto próbuje usprawiedliwiać się z bycia niewolnikiem (i biernym obserwatorem zwykłego ludobójstwa) a to dobrami materialnymi, a to religią itd. Wytłumaczenie zmienia się, w zależności od tego jaki wiodący "izm" panuje w danym miejscu i czasie.

Poza tym tu nie chodzi o to, czy ktoś chce pracować 10 godzin w tygodniu, czy 15 dziennie. Chodzi o to, że obecnie napie**alasz min. 8h/5 dni, a dostajesz ochłap za pracę, w całości od początku do końca wykonaną przez ciebie, tego co zarobiłeś swojemu panu. A gdy już dostaniesz swój ochłap, to jeszcze masz po drodze VATy, sraty, c**y, akcyzy, podatek od k***a nieruchomości. No i nie zapominajmy, że przecież ochłap który dostałeś napie**alając, to dar z nieba, a więc się wzbogaciłeś i miałeś dochód. Więc jeszcze na zakończenie musisz dać haracz w postaci podatku dochodowego. Ten filmik nie niesie żadnej ideologii, żadnego "izmu". To jest tylko przedstawienie sytuacji taka, jaką jest: dostajesz 5 może 10% tego, co na twojej pracy zdobywa twój pan i powiązany z nim aparat pasożytniczy (w postaci np. rządu).

A to jedynie maleńki fragment tego przekrętu. A inflacja? Twój ochłap z roku na roku znaczy coraz mniej. A "interwencje" i "niesienie demokracji" z twoich pieniędzy (gdzie następnego dnia instaluje się np. Shell albo inny Chevron, jak w Iraku, a później każe ci płacić za kradzioną ropę, którą pozyskuje dzięki wojsku, utrzymywanemu z twoich pieniędzy...)

rksrobert

2013-10-02, 18:51
@szponiasty mógłbyś wytłumaczyć w jaki sposób miałbym przestać płacić podatki? Wypłatę na konto dostaję już po odjęciu podatków. Pytam normalnie z czystej ciekawości. Dzięki.

bl...........ed

2013-10-02, 18:53
ryrzu napisał/a:

jak mnie wk***iają takie filmiki... Później się statystyczny użytkownik internetów naogląda takich gówien i tylko marudzi, że wszyscy złodzieje, że k***a źle zamiast się do roboty wziąć.

TAK jesteśmy bogatsi niż przodkowie!
Dlaczego tego nie odczuwamy?
Bo się od dobrobytu w dupie poprzewracało!

Spójrz na swój telefon, komputer, telewizor, samochód, mieszkanie/dom, jedzenie....
Chcesz pracować 10 godzin tygodniowo? Nie ma problemu! Tylko potem nie płacz, że nie masz telefonu z wyświetlaczem o przekątnej bilboard'a, że nie masz tych j***nych internetów na swoim komputerku i nie możesz oglądać tych filmików z kotami, które tak lubisz, nie masz kablóweczki żeby obejrzeć trudne sprawy. Myślę, że zmęczyłbyś się też paleniem w piecu kaflowym.

Pracujemy 8h 5 dni w tygodniu bo ciągle chcemy więcej! Nie chcemy życia jakie mieli nasi dziadkowie. Chcemy większych przekątnych, wygodniejszych i szybszych samochodów i dłuższych fiutów i właśnie dlatego człowiek będzie zapie**alał po 8 i więcej godzin po kres wieków, bo taka jego natura.



ło... rysujesz tu piękną Utopię Panie.

a co z tymi, których jedyną ambicją jest utrzymanie rodziny na normalnym poziomie (bez wypisanych przez Ciebie ekstrawagancji) i zapie**alają po 8-10h/5-6dni/większą część roku, a mimo to brakuje? jeśli komuś się wydaje, że to mit, to niech porozmawia z przeciętną rodziną gdzieś ze świętokrzyskiego, podkarpacia albo lubelskiego.