18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Franczuska Sztuka Wojny

castagir • 2013-12-31, 13:38
Wczoraj będąc w bibliotece miejskiej wpadłem by zdać książki i zgarnąć kilka nowych do przerobienia. Siedząc w dziale historycznym i przeszukując tytuł po tytule wpadłem na oto takie cudo. Nie mogłem się powstrzymać z dziewczyną od śmiechu i by nie zrobić zdjęcia dla tej makulatury.
Rzuciła mi się w oczy bo była dość gruba. Nigdy nie przypuszczałem, że sztukę rzucania broni pod własne nogi można aż tak rozwlekle rozpisać i opisać, bo książka aż liczyła 540 stron. Chociaż było tyle porażek i kapitulacji w historii francji, w których począwszy od zwykłych żołnierzy po samych generałów rzucało orężem, że mogło to się zmieścić na tylu stronach...



BongMan

2013-12-31, 13:42
Ostatni raz Francuziki wykazały się walecznością podczas pierwszej wojny światowej, w bitwie pod Verdun. Srogo doj***li szwabstwu, a sami też nieźle dostali.

I tym samym wyczerpali swój limit odwagi i jaj na najbliższe kilkaset lat :D

strzelec_

2013-12-31, 13:46
Widać to była twoja pierwsza wizyta w bibliotece i z historią jesteś na bakier.

castagir

2013-12-31, 13:54
Serio? Podaj mi jakieś przykłady ich zwycięskich batalii, w których francuzi odnieśli jakieś wielkie zwycięstwa bez większej pomocy sił sprzymierzonych. Dodam, że w wojnach napoleońskich najgorszą robotę odwalali wojska sprzymierzone, min. polskie legiony we włoszech i podczas kampanii w rosji czy hiszpanie w walce z anglią.

Także oświeć mnie.

nowynick

2013-12-31, 14:20
Up

batalii, czyli potyczek, bitw etc. wygranych przez wojsko francuskie/galijskie to było na pęczki, ale wojny rzeczywiście przegrywali jak leci. Chyba, że mieli wsparcie, a o te potrafili zazwyczaj zadbać.

Butter

2013-12-31, 14:27
a teraz na serio przeczytałeś tą książkę czy tylko opisałeś po okładce?

jest jeszcze gorzej, książka jest o wojnach kolonialnych np. w Algierii, gruby tom o przemocy wobec ludności zdobytych ziem czyli wciskanie francuzom przekonania, że przybyli imigranci z zadupia świata mają prawo do rozj***nia francji za to co kiedyś francuzi zrobili w koloniach, oraz tłumaczenie obecnej wielokulturowości tego kraju...

lewacka literatura, nie spodobał mi się sposób napisania tej książki, od razu narzuca powyższy schemat myślenia

Kij-Na-Patyku

2013-12-31, 16:05
Uwaga, wypożyczyłem tą książkę i jednak mnie nie zaskoczyła!


RockyWood

2013-12-31, 17:12
to pewnie ten sam wydawca co wydał "Co mężczyźni wiedzą o kobietach" :D

oko.proroka

2013-12-31, 17:52
och och zaj***ło "cebulo". Polaczki napie**alają o Francuzach, a sami polegli w tydzień.. blitzkrieg mówi wam to coś? ;)

KhazAkar

2013-12-31, 19:28
@up Lepiej przez tydzień walczyć z Polską w sercu i przegrać,niż bratać się z "szwabem". Jedź do szwabii,gdzie Twoje miejsce.

mi...........ke

2013-12-31, 19:46
Takiego poradnika sp***alania i kapitulacji jeszcze nie widziałem.

SharpSe

2013-12-31, 23:33
Wojsko francuskie to temat rzeka. Pelinany oczywiście będą napie**alały jakie to to tchórze itd. zapominając czym była Linia Maginota, kim był Napoleon. Wiadomym jest, że zdradziecki rząd Wichy zrobił swoje ale kto tak na prawde posiada oddziały zbrojne zdolne do manewrowania po całym świecie? Francuska Legia Cudzoziemsta choć złożona z najemnikówm ale dowodzona przez francuców jest jedną z najlepszych armii na świecie wchodzących w skład armii francuskiej. Dają sobie jakoś radę w Mali bez sił sprzymierzonych. Pomijając fakt że po wojnie fracuzi i tak są potęgą militarną w środkowej europie. To że Adolf 70 lat temu zrobił im kuku jak i nam jak i Rosji jak i Angolom, Dunkierka. Pamiętają gimby? Czy na lekcji historii były na fajce? Wbrew opiniom Francuzi nie rzucili broni. To bardzo dumny i odważny naród mający swoją także złą historie.

SirWilly

2014-01-01, 00:18
Widzę, że udało Ci się nawet zrobić zdjęcie twojej dziewczyny.

ocwpzw

2014-01-01, 02:52
A w środku zamiast kartek są białe flagi.

castagir

2014-01-01, 12:09
edyhneb napisał/a:

Widzę, że udało Ci się nawet zrobić zdjęcie twojej dziewczyny.



Ahh te prawiczki... ręka kojarzy się im tylko z jednym.
Na dodatek godzina dodania Twojego posta: 0:18 - co potwierdza życie(a raczej brak życia) pryszczatego onanisty, bez przyjaciół bez rodziny. Pewnie nawet starzy w pokoju obok lepiej się bawili przy sylwestrze z dwójką niż Ty.