18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Franczuska Sztuka Wojny

castagir • 2013-12-31, 13:38
Wczoraj będąc w bibliotece miejskiej wpadłem by zdać książki i zgarnąć kilka nowych do przerobienia. Siedząc w dziale historycznym i przeszukując tytuł po tytule wpadłem na oto takie cudo. Nie mogłem się powstrzymać z dziewczyną od śmiechu i by nie zrobić zdjęcia dla tej makulatury.
Rzuciła mi się w oczy bo była dość gruba. Nigdy nie przypuszczałem, że sztukę rzucania broni pod własne nogi można aż tak rozwlekle rozpisać i opisać, bo książka aż liczyła 540 stron. Chociaż było tyle porażek i kapitulacji w historii francji, w których począwszy od zwykłych żołnierzy po samych generałów rzucało orężem, że mogło to się zmieścić na tylu stronach...



kuroi47

2014-01-02, 01:10
oko.proroka napisał/a:

och och zaj***ło "cebulo". Polaczki napie**alają o Francuzach, a sami polegli w tydzień.. blitzkrieg mówi wam to coś? ;)



Polska walczyła nie tydzień a 36 dni (6 października skapitulowaliśmy), walczyliśmy przeciwko znacznej przewadze wroga i przegraliśmy zadając Niemcom ogromne straty, Francuzi razem z Brytyjczykami mieli podobne siły jak Niemcy i Włosi, którzy mieli blisko 4 mln żołnierzy, Francuzi i Brytyjczycy mieli około 3 mln żołnierzy ale za to dużo więcej czołgów, dział, samolotów i innego sprzętu, skapitulowali po 43 dniach, a to jakie zadali straty (i ponieśli) to śmiech: agresorzy: 45 000 zabitych, 110 000 rannych; obrońcy: 360 000 zabitych lub rannych, 1 900 000 jeńców wojennych; jak widzisz Francuzi dali ciała, po dupie dostali i teraz każdy ich postrzega jako tchórzy i wiecznych przegranych, a ciebie od dziś jako niedouczonego i tępego cebulaka, więc wypie**alaj do Francuzów lub Brytoli myć im gary albo czyścić kible, nikt cię tu nie chce.

SharpSe

2014-01-02, 09:48
laulard napisał/a:

Cholerni ignoranci.
Historii widac nie znacie w ogóle, ponieważ uznawanie Francuzów za tchórzy przez ich całą ponad tysiącletnią historię to po prostu ignorancja ...
Zacznijmy od tego, że III Republika i jej politycy byli przez Francuzów znienawidzeni (coś takiego jak my Tuska teraz) i nikt nie chciał ginąć za skorumpowana klasę polityczną. Dalej, słyszeliście może o wojnach Ludwika XIV? Czy akuratnie w dniu w którym mieliście o tym lekcje piliscie piwko w parku zamiast siedzieć w szkole? W XVI-XVII wieku Francja była taką potęgą, że trzęsła całą Europą - w tym mocarstwami takimi jak Hiszpania czy Anglia-Wielka Brytania. Warto też wspomnieć o Krucjatach, tak przez was uwielbianych (bo tępiono muslimów). Wiecie może ze większość krzyżowców pochodziła z Francji? Odpuście więc sobie te teksty, bo w histori każdego narodu są wzloty i upadki.



Z gimbami nie wygrasz. Sprowadzą cię do swojego poziomu wiedzy i "zaorają" argumentami z wiki. Książki to oni widzieli tylko na allegro. Szkoda Twoich nerwów. Lepiej ich olewać ciepłym moczem. Pzdr

EdmundKemper

2014-01-02, 13:42
Francuzi ponadto lądowali w Normandii.

oko.proroka

2014-01-02, 15:27
kuroi47 napisał/a:



Polska walczyła nie tydzień a 36 dni (6 października skapitulowaliśmy), walczyliśmy przeciwko znacznej przewadze wroga i przegraliśmy zadając Niemcom ogromne straty, Francuzi razem z Brytyjczykami mieli podobne siły jak Niemcy i Włosi, którzy mieli blisko 4 mln żołnierzy, Francuzi i Brytyjczycy mieli około 3 mln żołnierzy ale za to dużo więcej czołgów, dział, samolotów i innego sprzętu, skapitulowali po 43 dniach, a to jakie zadali straty (i ponieśli) to śmiech: agresorzy: 45 000 zabitych, 110 000 rannych; obrońcy: 360 000 zabitych lub rannych, 1 900 000 jeńców wojennych; jak widzisz Francuzi dali ciała, po dupie dostali i teraz każdy ich postrzega jako tchórzy i wiecznych przegranych, a ciebie od dziś jako niedouczonego i tępego cebulaka, więc wypie**alaj do Francuzów lub Brytoli myć im gary albo czyścić kible, nikt cię tu nie chce.



Śmiech na sali.. "O k***a my wielkie pólaki rozpindolimy każdego.." xDDD hahahaha. Weź bo się poszczam ze śmiechu :lol:

stefan997997

2014-01-02, 18:26
Cytat:

och och zaj***ło "cebulo". Polaczki napie**alają o Francuzach, a sami polegli w tydzień.. blitzkrieg mówi wam to coś? ;)


Polacy przynajmniej walczyli, licząc na wsparcie nikogo innego, jak właśnie Francuzów i Anglików. Mówi to Tobie coś? Pragnę przypomnieć, że stawialiśmy opór przez cały miesiąc, co - biorąc pod uwagę nóż wbity w plecy 17 września - i tak stanowi doskonały wynik.
Francuzi w '40 roku "walczyli" również miesiąc, z tym że mieli wojsko zbliżone liczebnością i sprzętem do Niemców - tylko taki minus, że mieli bezsensowne taktyki wojenne i generałów żyjących ideałami I Wojny Światowej. A, no i co ważne, to to, że Francuzi dostali pomoc z wysp, a mimo wszystko i tak kampanię przegrali.

Dodatkowo po kampanii wrześniowej Hitler musiał reorganizować Wermacht przez ponad pół roku, aż odważył się zaatakować Norwegię i kraje Beneluksu, już pomijając to, że nie zgarnął u nas żadnych wartościowych łupów w postaci artylerii, czołgów czy lotnictwa. Francuzi natomiast niemalże bez walki oddali setki sprawnych samolotów i różnych pojazdów pancernych, z czego te pierwsze brały czynny udział w bitwie o Anglię, a te drugie - w operacji Barbarossa.

Cytat:

zapominając czym była Linia Maginota


Cała doktryna obronna Francuzów opierała się właśnie na tej linii. Hitler obszedł ją przez kraje Beneluksu, przez co Francuzi zgłupieli. Cała filozofia.
Cytat:

"To że Adolf 70 lat temu zrobił im kuku jak i nam jak i Rosji jak i Angolom, Dunkierka. Pamiętają gimby?

Sprowokowałeś mnie do odpowiedzi ; ). Gimbem nie jestem, a o IIWŚ przeczytałem sporo. Nie waż się nawet porównywać Angoli do Francuzów, bo Ci pierwsi stawiali zaciekły opór Luftwaffe. Chociaż zachowywali się niegodnie wobec wojsk sprzymierzonych (w tym lotników z Polski, Czech czy Kanady), to trzeba przyznać, że wyspy odparły atak Hitlera nadludzkim wysiłkiem. Sam Churchill, niezwykle charyzmatyczny przywódca, mówił mieszkańcom wysp, że nie ma im nic do zaoferowania oprócz krwi, potu i łez, a to o czymś świadczy. Jedyne, do czego możesz się przyczepić, to ofensywa Afrika Korps w '42, ale tamtejsze działania można zepchnąć na drugi plan, bo nie one były najistotniejsze podczas IIWŚ (a zresztą alianci odzyskali inicjatywę już pod koniec tego samego roku).
Dunkierka była efektem beznadziejnej defensywy Francuzów.
A o Rosjanach można by napisać oddzielną książkę, ale i oni szybko się podnieśli po klęsce zadanej przez Wermacht.

Cytat:

Francuzi ponadto lądowali w Normandii.

Słaby troll, poczytaj o operacji Overlord trochę.