18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Francuzi przewozili Żydów do obozów. Teraz za to zapłacą

dymion • 2014-12-06, 00:23
A profity dalej płyną... :idzwch*j:

Cytat:

Jak podaje rp.pl, Francja zgodziła się zapłacić 60 milionów dolarów odszkodowań dla ofiar Holokaustu, które w czasie II wojny światowej były wywożone francuskimi kolejami (SNCF) do niemieckich obozów koncentracyjnych. SNCF przez długie lata broniły się przed odpowiedzialnością finansową za swoją działalność podczas wojny.
Jednak z powodu braku wypłaty odszkodowań, SNCF miało problemy ze swoimi inwestycjami w USA. Ostatecznie, to nie SNCF zapłaci odszkodowania - zrobi to państwo francuskie. Umowa w tej sprawie zostanie podpisana w poniedziałek i będzie dotyczyć ofiar amerykańskich, a dokładniej "ofiar niefrancuskich i ich rodzin".


Coalition for Holocaust Rail Justce, czyli organizacja, która domagała się odszkodowań oszacowała, że SNCF wysłały z Francji do obozów koncentracyjnych 76 tys. ludzi, wśród nich byli nie tylko Żydzi, ale też piloci amerykańscy i kanadyjscy.

SNCF zarzucano, że próbowały sugerować, iż za przeciwstawienie się przewożeniu ludzi do obozów, kolejarzom groziła śmierć i tortury. Tak naprawdę znany jest tylko jeden przypadek, gdy odmówiono prowadzenia takiego pociągu. Maszynista nie tylko nie został ukarany śmiercią, ale również nie stracił pracy.



źródło

Hrodgar

2014-12-07, 12:41
No to może Państwo Polskie wystawi żydkom rachunek za dzierżawę polskiej ziemi, na których pobudowano synagogi oraz cmentarze, a wszystko jakieś 600-700 lat wstecz? Oczywiście plus odsetki :-D

te...........ra

2014-12-07, 12:48
Na muzeum w wawie poszło chyba 300 baniek.

trabus

2014-12-07, 12:48
Nic się k***a nie nauczyli, nic! :D Wyczuwam kolejną lekcję w ciągu najbliższych 300 lat.

~LegendarnyZiom

2014-12-07, 12:51
Temat o żydach i jeszcze nikt tego filmiku nie dodał? :wtf:


BongMan

2014-12-07, 12:56
Hrodgar napisał/a:

No to może Państwo Polskie wystawi żydkom rachunek za dzierżawę polskiej ziemi


Państwo polskie jedyne co wystawi to głowę, otworzy usta i zrobi im laskę, tak jak robi całemu światu.

Xixero

2014-12-07, 13:24
Do czego to doszło, nie trzeba już pracować tylko myśleć jak by tu wyłudzić odszkodowanie, nie za potrącenie 10 tys tylko w milionach. Ciekawe komu ta kasa pójdzie, pewnie tym żydom którzy zgineli ? Żałosne to się dzieje, tak samo jak gość jakiś czas temu dostał 10 MILIONÓW zł od Unii, bo chce sprawdzić czy pieniądze dają szczęście i wszystko będzie opisywał na blogu. Socjalizm jest na całym świecie, czy tego chcecie czy nie.

cuurniprime

2014-12-07, 14:03
gordonviet Ty się k***a historii naucz a nie pie**olisz jak potłuczony. Dziadzio żydek że tak bardzo popierasz?

Promek

2014-12-07, 14:10
Historia II Wojny Światowej - edycja 2025.
1. Krwiożerczy Polacy masowo mordują Żydów
2. W 1939 sami na siebie napadają (tzw. "Prowokacja Wrześniowa")
3. Nadal masowo mordują Żydów.
4. Adolf Hitler poruszony krzywdą żydowskich braci wkracza z wojskami na teren RP celem uratowania ich spod jarzma Polaków.
5. Polacy wzywają cywilizację "Nazistów" z obcej galaktyki.
6. "Naziści" robią swoje i w maju 1945 odlatują do swojej galaktyki.
7. Adolf Hitler poruszony skalą przemocy polsko-"nazistowskiej" popełnia samobójstwo.

bolebor

2014-12-07, 14:26
Mój dziadek utylizował Żydów w obozie koncentracyjnym Buchenwald. Myślicie że mi też wyślą rachunek?

Riva

2014-12-07, 14:40
Ciekawi mnie przez ile jeszcze lat Żydzi będą dostawać pieniądze za ten Holokaust, rozumiem jeszcze żeby dostały ofiary które przeżyły obozy, ale ich zastała już chyba malutka garstka, więc kto dostaje te pieniądze tak naprawdę? dzieci, wnuki lub prawnuki ofiar, czy to jest sprawiedliwe, wycwanili się, ciągną kasę od każdego możliwego miejsca chociaż tak naprawdę im się gówno należy bo współcześni Żydzi gówno przeżyli, a nie Holokaust, moja prababcia została wywieziona przymusowo podczas wojny do Niemiec i pracowała w fabryce amunicji, dopiero wiele lat po wojnie dostała za tą pracę od Niemców zadośćuczynienie pieniężne, jednorazowo jakąś małą kwotę, idąc tokiem rozumowania Żydów dzieci mojej babci, wnuki, prawnuki też powinni dostawać jakieś pieniądze, no bo przecież ich babcia przeżyła wojnę i przymusowo pracowała to nam się należy zadośćuczynienie do końca świata i jeden dzień dłużej za jej pracę i cierpienie, żałosne to jest, widać na czym Żydkom najbardziej zależy, mamona to ich życie, a wszyscy pokornie uginają się pod ich żądaniami, kiedy to się skończy? ci co zbudowali tory po których te pociągi jechały tez niedługo będą płacić czy już może zapłacili? ten co wyprodukował cegłę albo deski z której wybudowane były baraki w których Żydzi mieszkali w obozach też będzie płacić, ja pie**ole, kasa już płynie strumieniami, a lista tych do płacenia jest jeszcze bardzo długa

nightmare1

2014-12-07, 14:41
zaraz jeszcze się okażę, że my też musimy zapłacić bo w tych pociągach był polski jakiś podzespół wykorzystywany... Przez prawactwo tak właśnie jest w Europie

Loaloa

2014-12-07, 15:17
No to teraz nadszedł czas na to, by Polacy zapłacili za swoje zbrodnie na obywatelach polskich żydowskiego pochodzenia.

mar_cies

2014-12-07, 22:01
Ale za bilety to nie zapłacili...