18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Francuski narciarz

Flodzia • 2023-04-20, 20:19

Odkrył sekretny obszar :-D

razak

2023-04-21, 15:25
pilleater napisał/a:

A ty myslisz, że na dole to jest jakiś tutel i nagle znajdzie sie na powierzchni?



hahahaha nie :D Bardziej obstawiałem, że mógłby wypaść w innej części skały ,a tam dalej mógłby być śnieg i mógłby jechać dalej :D

karakal

2023-04-21, 16:59
razak napisał/a:

k***a mać, ale mnie zżera od środka co było dalej. Czy ryzykował i pikował dalej w dół. Czy raczej dzwonił po pomoc by go namierzyli i jakoś uratowali



Gość miał przy sobie urządzenie, które po naciśnięciu guzika, wysłało co trzeba, komu trzeba.

Pawik74

2023-04-22, 00:58
Kierował się widocznie piracką "AutoMapą"...

to...........10

2023-04-22, 02:05
Robajson napisał/a:

To chyba o tym mowa:



Raczej nie, bo tutaj jest francuski narciarz a tam był hinduski wspinacz. Na filmikach mają też inne kaski.

panar3 napisał/a:

Nawet tel. sat by nie pomógł... Ale gościu ma teraz perspektywę po ch*ju... Za 30-40 minut nogi wysiądą i sruuuu do leja.



Nie widać, żeby mu się coś stało więc wyciągnie raki z plecaka, odepnie narty i śmignie pod górę.

Poza tym, jeśli miał minimum rozumu, to nie zjeżdżał sam, więc ktoś wezwał pomoc.



Folur

2023-04-22, 12:31
Jarema_W napisał/a:

Wyciągnęli kamerę razem z truchłem?



jakby tam wpadł razem z tym gopro na łepetynie to na pewno by go "wyciągali" sami się narażając... ? :-P

Istradlin

2023-04-25, 11:29
Film udostępnił Les Powtos na instagramie i w odpowiedziach zamieścili komentarz do tej akcji. Oryginał jest po francusku, poniżej wrzucam przetłumaczony przez translator.

"Dla wszystkich, którzy pytają nas jak i czy nasz kumpel wyszedł z tego. Tak, wszystko w porządku. Ten filmik nie jest po to, żeby rozkręcić szum, ale żeby pokazać, jak dobrze nawet znając lodowiec La Grave można dać się oszukać od nalotów i euforii w proszku. Szczelina jest widoczna w ostatniej chwili i trzeba było jej unikać. Na szczęście wszyscy byliśmy dobrze wyposażeni (arva/sonda/łopata/boudrier/piolet/skrzynki/pin do lodu i lina) i nasz kumpel mógł zacząć wychodzić sam, zanim przyszliśmy go zabezpieczyć i pomóc mu całkowicie wyjść."

Dodatkowo jest też dostępne krótkie ujęcie jak już go wyciągają na youtube - https://www.youtube.com/watch?v=9TEAD6-ceYc&ab_channel=TheTelegraph

razak

2023-05-04, 20:48
Istradlin napisał/a:

Film udostępnił Les Powtos na instagramie i w odpowiedziach zamieścili komentarz do tej akcji. Oryginał jest po francusku, poniżej wrzucam przetłumaczony przez translator.
Dodatkowo jest też dostępne krótkie ujęcie jak już go wyciągają na youtube -



Dzięki kumpel ! :) Kolega @mwaski miał rację. Chłop sam się z tego wykaraskał, a zastrzyk adrenaliny myślę, że ma do dzisiaj :D