18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Elektrycy Czelabińsk

C0C0JUMBO • 2021-02-13, 16:09
Coś poszło nie tak. Nie znam się. Zastanawia mnie tylko użycie śniegu zamiast gaśnicy.


Kriski

2021-02-13, 16:24
Czytałem komentarze pod oryginalnym filmem i ponoć było tak: Podczas przełączania złamał się jeden z izolatorów i stąd to mega zwarcie międzyfazowe. Ale to nie koniec, bo po mniej niż sekundzie prąd powinien zostać odcięty przez zabezpieczenia. Ale nic z tego, to Rosja, zabezpieczenia nie zadziałały i w ten sposób usmażyło wszystko w tej szafce, prąd dopiero ręcznie wyłączyli z dyspozytorni, po to ten koleś tam dzwonił.

Link do oryginału

kamuha

2021-02-13, 16:29
C0C0JUMBO napisał/a:

Zastanawia mnie tylko użycie śniegu zamiast gaśnicy.



to nie śnieg, tylko „ Gaśnica czelabińska”

Warystor

2021-02-13, 16:32
Gasili gaśnicą śniegową - to jeden z podstawowych rodzajów gaśnic - obok proszkowej... A nie czekaj...

Dupaapud

2021-02-13, 16:44
Niewiele brakło a by się otworzył portal do piekła...

baronturbina

2021-02-13, 17:01
Gość który włączał na bank popuścił w skafander!

żmij

2021-02-13, 18:48
C0C0JUMBO napisał/a:

Zastanawia mnie tylko użycie śniegu zamiast gaśnicy.


Warystor napisał/a:

Gasili gaśnicą śniegową - to jeden z podstawowych rodzajów gaśnic - obok proszkowej... A nie czekaj...


Normalka. Dzwonię kiedyś do naszego elektryka i mówię temu kołkowi, że śruba stykowa w rozdzielni świeci, a on mi na to "Polej ją wodą".
Ci tutaj widać też do niego dzwonili, tylko płynnej wody nie mieli, więc użyli śniegu.

pro_avenger

2021-02-13, 18:59
To chyba jakiś generator meteorytów.

szlovak

2021-02-13, 19:03
Kriski napisał/a:

Czytałem komentarze pod oryginalnym filmem i ponoć było tak: Podczas przełączania złamał się jeden z izolatorów i stąd to mega zwarcie międzyfazowe. Ale to nie koniec, bo po mniej niż sekundzie prąd powinien zostać odcięty przez zabezpieczenia. Ale nic z tego, to Rosja, zabezpieczenia nie zadziałały i w ten sposób usmażyło wszystko w tej szafce, prąd dopiero ręcznie wyłączyli z dyspozytorni, po to ten koleś tam dzwonił.



Myśłaełem że łuk, ale chyba może to być też zwarcie

ptrkmdg

2021-02-13, 19:04
zgasło bo wszystkie izolacje się spaliły. Mnie też zastanawia , po co ten śnieg? to nie reaktor nie trzeba schładzać.

Adrian649

2021-02-13, 19:27
Dupaapud napisał/a:

Niewiele brakło a by się otworzył portal do piekła...



W piekle pewnie odetchnęli z ulgą :krejzi:

Juzwa

2021-02-13, 19:42
baronturbina napisał/a:

Gość który włączał na bank popuścił w skafander!



Raczej nie. Nie ma na to czasu. Strach przychodzi później.

mazga50

2021-02-13, 20:05
Załączyli coś na zwarciu, śnieg na szynach, niedokręcona szyna, albo jebnięty przewód na wtórnym w przekładniku prądowym. To tak na szybko.

Bartekniko

2021-02-13, 21:28
Serio? 12 komentarzy i nikt nie wie po co użyli śniegu?

Skoro prąd został odłączony i nic już ich nie kopnie, a mimo to widać na filmie, że w szafie nadal jest mały ogień, to trzeba go dogasić. Jak widać nie mają nic w pobliżu, więc skoro i tak bebechy szafy są do wymiany, to żadna różnica czym dogasza, no to dogasili tym co było obok, czyli śniegiem. Proste

żmij

2021-02-13, 22:20
Bartekniko napisał/a:

Serio? 12 komentarzy i nikt nie wie po co użyli śniegu?
Skoro prąd został odłączony i nic już ich nie kopnie, a mimo to widać na filmie, że w szafie nadal jest mały ogień, to trzeba go dogasić. Jak widać nie mają nic w pobliżu, więc skoro i tak bebechy szafy są do wymiany, to żadna różnica czym dogasza, no to dogasili tym co było obok, czyli śniegiem. Proste


Warystor napisał/a:

Gasili gaśnicą śniegową



Serio?


Well... Thank you very much, Captain Obvious.