18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Elektrycy Czelabińsk

C0C0JUMBO • 2021-02-13, 16:09
Coś poszło nie tak. Nie znam się. Zastanawia mnie tylko użycie śniegu zamiast gaśnicy.


ritu4l

2021-02-13, 22:46
żmij napisał/a:

Serio?
Well... Thank you very much, Captain Obvious.



Nie no lepiej pie**olić w komentarzach że elektryk kazał ci polewać śrubę stykową wodą. Szkoda że nie posłał cię do sklepu po wiadro fazy. pie**olony ciulu.

Anonimowyja

2021-02-14, 00:27
szlovak napisał/a:

Myśłaełem że łuk, ale chyba może to być też zwarcie



Rozróżniamy dwa rodzaje zwarcia - zwarcie metaliczne (o niskiej impedancji zwarcia) oraz zwarcie łukowe (o dużej impedancji zwarcia).
Od siebie mogę dodać, że dzisiaj montowane rozdzielnice średniego, a nawet niskiego napięcia o wysokich wartościach prądu zwarciowego są wyposażone w zabezpieczenia łukoochronne - są to optyczne detektory łuku w celkach (szafach wydzielonych dla pól odpływowych) oraz szynach zbiorczych, współpracujące z polem pomiaru napięcia na szynach. Jeśli czujniki są pobudzone, a dodatkowo na szynach występuje duży spadek napięcia (który towarzyszy zwarciom) to wyzwalane jest zabezpieczenie szyn tzw. IV stopień zabezpieczenia nadprądowego, które odcina zasilanie szyn zbiorczych bez zwłoki czasowej (w przeciwieństwie dla I i II stopnia, które zresztą działa dla pól odpływowych).

Kolejna rzecz, to ubiór ochronny energetyka który wykonuje prace łączeniowe - jest to pełna odzież łukoochronna, trudnopalna, samogasnąca o odpowiedniej wytrzymałości na promieniowanie (głównie UV i podczerwone). Do tego buty i rękawice elektroizolacyjne, kask i przyłbica. Czasami można spotkać się ze strojem przypominającym te używane przez saperów.

Co do rozdzielnicy z filmu, to już łuk który pali się sekundę powoduje zazwyczaj na tyle duże straty wewnątrz celki, że potrzebny jest kapitalny remont. Tam pewnie potopiło szyny na dużej długości (strzelam, że co najmniej metr), zniszczyło osprzęt łączeniowy oraz obwody wtórne (sterownicze, pomiarowe po stronie niskiego napięcia). Pole w rozdzielnicy wyłączone na kilka dni, sama rozdzielnia na kilkanaście godzin zanim nie zrobi się porządku w sąsiednich celkach i wymieni uszkodzonych szyn.

żmij

2021-02-14, 01:08
Karmazon napisał/a:

Nie no lepiej pie**olić w komentarzach że elektryk kazał ci polewać śrubę stykową wodą. Szkoda że nie posłał cię do sklepu po wiadro fazy. pie**olony ciulu.



Bartekniko to Twoje drugie konto, czy spokrewnieni jesteście?
:ja_pie**ole:

PeteN88

2021-02-14, 08:05
Którą gaśnicą? Widzisz tam jakąś? :lol:

nano50

2021-02-14, 09:39
żmij napisał/a:

Bartekniko to Twoje drugie konto, czy spokrewnieni jesteście?



Wyszło na to, że jedynym debilem tutaj jesteś ty. Rozstrzygnąłem wasz spór.

żmij

2021-02-14, 10:58
nano50 napisał/a:



Wyszło na to, że jedynym debilem tutaj jesteś ty. Rozstrzygnąłem wasz spór.

Ty jesteś pie**olnięty?

Jak czytam takie wypowiedzi to widzę, jakim autor jest debilem.



Chłopaku, obejrzałem sobie Twój profil i wiedz, że rozumiem Cię. Po prostu; każdy sądzi według siebie.
Pozdrów swoich zawiedzionych rodziców.

ritu4l

2021-02-14, 15:46
żmij napisał/a:

Bartekniko to Twoje drugie konto, czy spokrewnieni jesteście?



Ojojoj, już dobrze już nie płacz. Nie twoja wina że jesteś niedorozwinięty.


Szparas

2021-02-14, 22:05
BHP ocaliło mu życie (albo co najmniej wzrok), bez ochrony płynny metal mógł mu roztopić twarz.

nano50

2021-02-15, 16:37
żmij napisał/a:

Chłopaku, obejrzałem sobie Twój profil i wiedz, że rozumiem Cię. Po prostu; każdy sądzi według siebie.
Pozdrów swoich zawiedzionych rodziców.



A co to za wycieczki? Masz 15 latek, czy po prostu jaj brakuje? Podsumowałem z merytorycznego punktu widzenia wasze psioszki, żebyś się dalej nie poniżał w dyskusji.