18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

ekologiczni Chińczycy

nowynick • 2018-03-26, 10:57
Małe żółte fiutki mają problem z brakiem wody i się wzięli za konstruowanie największego pieca w historii świata (system ma emitować jodek srebra celem wywołania opadów). 500 komór już stoi, całość opalana paliwem stałym, przy ch*jowej dostępności tlenu (Tybet na wysokości 5000 metrów) będzie chyba realnie zmieniać klimat naszej planety. Docelowa wielkość? Skromne 1,6 MILIONA(!) kilometrów kwadratowych (chociaż źródło raz mówi o tej liczbie a potem przyrównuje z Hiszpanią z jej skromnym 0,5 mln no ale to takie dziennikarstwo naszych czasów)

https://www.o2.pl/artykul/chinczycy-porwali-sie-na-ogromny-projekt-sprawia-ze-spadnie-deszcz-6234312559302785a?src01=483bb&src02=6234332835608705

mateusos

2018-03-26, 11:25
Sprawdz jaki akwedukt buduja pierniki:)

cholonek

2018-03-26, 11:30
"Opady zasilą największy rezerwuar słodkiej wody w Azji, jakim jest Tybet."

No to już k***a wiem po co okupują te zadupie w Himalajach...

Sadol uczy, sadol bawi.

the_p

2018-03-26, 12:32
Mnie zastanawia inna rzecz. Ekosystem jest systemem zamkniętym, jeśli oni spowodują opady u siebie, to znaczy, że gdzieś spadnie mniej, lub w ogóle nie będzie opadów. Miało być o ropę, złoto i dz**ki, a jak tak dalej pójdzie to mocarstwa będą się napie**alać o wodę pitną :)

nwonigers

2018-03-26, 14:04
the_p ja to juz sie przygotowuje na taka wojne i wypelniam w domu balony z czystym powietrzem. Kiedy wybije godzina 0 bede gotowy.

Cormor

2018-03-26, 14:24
Będzie zabawa i nowe materiały na harda, jak kitajce źle obliczą i po prostu zaleją Chiny na amen :lol:

zwierzak30

2018-03-26, 14:38
jan.rzut napisał/a:

Arabusy chcą górę lodową pod pustynię zaciągnąć. Tak jak poprzednik napisał, czeka nas era wojny o wodę.

http://www.geekweek.pl/aktualnosci/32537/wladze-dubaju-chca-miec-wlasna-gore-lodowa-i-pozyskiwac-z-niej-wode




hahahahaha A tu wycinek z twojego artykułu. Moim zdaniem jest w tym jakiś pozytyw. :)


Oczywiście istnieją skuteczne technologie jej odsalania, jednak jest to niezwykle drogi i czasochłonny zabieg. Poza tym odsolona woda morska na dłuższą metę nie wpływa korzystanie na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Świetnie jest to widoczne np. w Izraelu, gdzie odsala się wodę na masową skalę i najnowsze badania pokazują, że Izraelczycy z tego tytułu borykają się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

:idzwch*j:

Ma...........gw

2018-03-26, 15:07
ingerencja człowieka w klimat planety na dłuższą metę nie może mieć pozytywnych skutków.

mygyry

2018-03-26, 18:05
Chinole już nawet nieco odchylili nasza planetę poprzez budowę ogromnego rezerwuaru wody do elektrowni wodnej, kiedyś o tym w tv gadali, co prawda jakieś tam mikrony, ale mimo wszystko teraz to myślę, że jednak nie araby a chinole rozpie**olą nasza planetę...

tranzystor

2018-03-26, 19:49
mygyry napisał/a:

Chinole już nawet nieco odchylili nasza planetę poprzez budowę ogromnego rezerwuaru wody do elektrowni wodnej, kiedyś o tym w tv gadali, co prawda jakieś tam mikrony, ale mimo wszystko teraz to myślę, że jednak nie araby a chinole rozpie**olą nasza planetę...




Za dewastację Ziemi odpowiadają głównie chińczycy. Tani przemysł obciąża ekologicznie nasz wszystkich.

Warchlak1920

2018-03-26, 19:52
Chyba naoglądali się "Hydrozagadki" i próbują tego w realu. Jak coś pójdzie nie tak to będzie u nich grubo.

b0r000

2018-03-26, 22:46
zwierzak30 napisał/a:




hahahahaha A tu wycinek z twojego artykułu. Moim zdaniem jest w tym jakiś pozytyw. :)


Oczywiście istnieją skuteczne technologie jej odsalania, jednak jest to niezwykle drogi i czasochłonny zabieg. Poza tym odsolona woda morska na dłuższą metę nie wpływa korzystanie na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Świetnie jest to widoczne np. w Izraelu, gdzie odsala się wodę na masową skalę i najnowsze badania pokazują, że Izraelczycy z tego tytułu borykają się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

:idzwch*j:



Woda tej samej jakości jak ta z wyparownika na statku
Prawie destylat bez żadnych wartości mineralnych. Ale zawsze mnie zastanawiało czy nie wystarczy do takiej wody dodać po prostu izotonika w proszku?

Macias17

2018-03-27, 02:15
nowynick napisał/a:

500 komór już stoi, całość opalana paliwem stałym, przy ch*jowej dostępności tlenu (Tybet na wysokości 5000 metrów) będzie chyba realnie zmieniać klimat naszej planety. Docelowa wielkość? Skromne 1,6 MILIONA(!) kilometrów kwadratowych (chociaż źródło raz mówi o tej liczbie a potem przyrównuje z Hiszpanią z jej skromnym 0,5 mln no ale to takie dziennikarstwo naszych czasów)

https://www.o2.pl/artykul/chinczycy-porwali-sie-na-ogromny-projekt-sprawia-ze-spadnie-deszcz-6234312559302785a?src01=483bb&src02=6234332835608705



- autor nowynick
- źródło o2.pl
- nowynick wstawaj zesrałeś się

sithmtx

2018-03-27, 02:16
A co, jeśli to nie piec, natomiast kompleks silników na paliwo stałe?
haha tak mi się przypomniał komiks superman z "Engine City"