18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ekologia srekologia

Sorfalnar • 2022-05-02, 19:54


Niestety brak ofiar w ludności.

Jak dobrze wiadomo, lobby motoryzacyjne w imię ekologii próbuje nam wcisnąć pojazdy elektryczne. Pomijając fakt, że nie mamy pod to rozwiązanie ani infrastruktury, ani odpowiedniej ilości energii elektrycznej, to awarie akumulatorów są dużo bardziej efektowne niż choćby popularne "rozbieganie" diesla i dostarczają wiele radości z pokazu pirotechnicznego.

A ugasić chemiczny pożar to niełatwa sprawa 8-)

Poniżej podobny przypadek od naszych bogatych zachodnich sąsiadów. Ponoć spłonęły tam w krótkim czasie dwa takie pojazdy i całą serię autobusów wycofano.
Źródło: France24



Jak się nie podoba to do kosza.

tranzystor

2022-05-02, 21:18
Pomysł nie jest zły, tylko ktoś odkrył, że można ciąć koszty produkcji oszczędzając na jakości i zabezpieczeniach. Podobnie jest z chińskimi samochodami elektrycznymi, które pojawiły się w Europie.

AlbertoNihilo

2022-05-02, 22:59
Jak będę chciał oglądać filmy z yt to sobie wejdę na yt. Po cholere wrzucać tu gówna z yt?!

Pees4

2022-05-02, 23:19
Zawsze to co wciskają ,nie ma byc dobre dla szarych ludzi tylko dla tych co na tym hajs robią. Debile nigdy sie nie nauczą i łykają wszystko jak pelikany. Najbardziej eko jest stary diesel (nawet niech ma tego dpfa) w ktorym nic nie trzeba naprawiać i nic nie pali.

PsikutaBezS

2022-05-02, 23:55
Pees4 napisał/a:

Zawsze to co wciskają ,nie ma byc dobre dla szarych ludzi tylko dla tych co na tym hajs robią. Debile nigdy sie nie nauczą i łykają wszystko jak pelikany. Najbardziej eko jest stary diesel (nawet niech ma tego dpfa) w ktorym nic nie trzeba naprawiać i nic nie pali.



Najbardziej ekologiczny jest koń i wóz drabiniasty. Zabraniany często przez "ekologów."

Sorfalnar

2022-05-03, 00:29
AlbertoNihilo napisał/a:

Jak będę chciał oglądać filmy z yt to sobie wejdę na yt. Po cholere wrzucać tu gówna z yt?!



Wyjeb z bani gościom od France24 że wrzucili odnośnik na YT zamiast na swoje portale :D

Zasysacz

2022-05-03, 01:03
A ile gaśnic doj***li xD cała góra leży :D

mazga50

2022-05-03, 02:20
A teraz pomyślcie, że to zapala się w trakcie jazdy, gdzie wyhamowanie i otwarcie drzwi trwa około 10 sekund.

boguslaw1234

2022-05-03, 02:44
Ja tam zawsze powtarzam, że silnik ma burceć i dymić, reszta to profanacja motoryzacji ;)
Poza tym gdzie logika elektryków przy naszych elektrowniach węglowych? :D
Zresztą ostatnio podsumowali, że bardziej ekologiczne dla środowiska są disle niż elektryki patrząc na ich żywotność, koszty produkcji i utylizacji.

gabriel0

2022-05-03, 03:10
No tak. Produkcja akumulatorów, infrastruktury itp. Już nie wspominając o stratach przy ładowaniu.
Ale h*j. Trolejbus się nie opłaca.

Agoreth

2022-05-03, 03:43
Powiem tylko tak - zawsze chciałem to zobaczyć. Mam trochę styczności z akumulatorami li-po li-ion i wiem, że nawet te najmniejsze przy jakimś rozszczelnieniu/zwarciu zamieniają się w całkiem fajną kulkę ognia. I ja wiem, że montują te baterie na dachu, a nie podwoziu, bo serwis prostszy i pewnie 20 innych powodów, ale k***a... Deszcz lawy normalnie, nawet sp***alać nie ma gdzie XD Jak dach przepali, to jak w piecyku w auschwitz. Ciekawe, czy ktoś przewidział grubość dachu na taką ewentualność.

MarcoFoxx

2022-05-03, 07:36
sadistic... nowa kopia zapasowa youtuba...
jak chcę oglądać youtuba to idę na youtuba, żeby chociaz był to jakiś niszowy, ciężki do znalezienia filmik...

raq

2022-05-03, 07:55
Łot dramat autobus sie zapalił i od razu biadolenie, ekologia zła, ludzi bedo smażyć etc. Jakiej infrastruktury dla elektrycznych potrzebujesz drogi autorze? W Polsce też jeżdzą i o dziwo się nie palą. Przestańcie może każdy wypadek sprowadzać do normy i powszechnego problemu.

NataliaW

2022-05-03, 09:29
Auta elektryczne powinny mieć wymienne baterie tak jak wkrętarki. Zajezdzasz na stację, gość wózkiem widłowym odpina ci baterie z auta i wpina drugą. Czas takiej operacji 3-5 minut i jedziesz dalej.